Dlaczego moja tylna przerzutka ciągle się psuje?


9

Kilka tygodni temu zmodernizowałem mój tylny mech z nową kasetą, łańcuchem i nowymi kablami.

Za każdym razem jechałem razem; nie na dużym biegu; a nie na krańcach kasety, mech wydaje się po prostu przyłapać na czymś (łańcuch?) i wygina się i pęka!

Muszę kupić trzeci mech i zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje, czy to po prostu pech?

Mech, który wymieniłem (starzejący się XTR), który miałem przez lata bez żadnych opóźnień, ale teraz zmiażdżyłem dwa mechy XT, jeden był Cieniem, a drugi wcześniej był standardem.

Jakieś sugestie?


2
Czy wieszak na przerzutkę jest wygięty? Czy przerzutka wskazuje prosto w pionie? Czy to możliwe, że zmienia się w szprychy? Czy próbowałeś przełączyć wszystkie biegi, gdy znajdował się on na stanowisku naprawczym, i zobaczyć, co robi przerzutka?
freiheit

Wieszak jest w porządku .. Rower jest stalowy i po pierwszym mechu wieszak został zgięty, ale wyprostowałem go i wymieniłem mecha w moim LBS. Tylko dla podkreślenia, mech nie był w pobliżu szprych ...! : o |
Dog Ears,

2
@ Dog Ears: Zdjęcia mogą pomóc ludziom zdiagnozować to, szczególnie zdjęcia zepsutych przerzutek, jeśli je masz.
Goodbye Stack Exchange

Dla innych Amerykanów: „mech” to po angielsku „derailer” (francuski, dérailleur). Sheldon o pisowni tego słowa: sheldonbrown.com/derailer.html
Drew Stephens,

1
@neilfein, dla mnie „mechaniczny” oznacza (mechaniczny) podział. w tym przypadku jak pęknięty łańcuch, kabel lub zepsuty mech / derailleru.
Dog Ears

Odpowiedzi:


10

Czy zmieniłeś łańcuch po zerwaniu pierwszej przerzutki? Jeśli ten sam łańcuch był włączony i masz pewność, że przerzutka nie łączyła się ze szprychami, to łańcuch jest prawdopodobnie winowajcą. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są luźne paski sakw (lub cokolwiek innego, co mogłoby zostać wciągnięte w łańcuch i wyciągnąć przerzutkę).


Myślę, że po prawej stronie łańcuch został ponownie połączony bez użycia właściwej zamiennej szpilki Shimano.
Dog Ears

@ Dog Ears: Cieszę się, że to znalazłeś!
darkcanuck

4

Okazuje się, że mogło to być spowodowane zerwaniem i połączeniem łańcucha Shimano bez użycia odpowiedniego styku złącza. Ostatnim razem, kiedy wymieniłem przerzutkę wraz z łańcuchem i było dobrze.


3

Jeśli Twój łańcuch jest zbyt długi i znajdujesz się w kombinacji „mały-mały”, przerzutka może się złożyć. Odwróć rower i ustaw go na najmniejszym biegu z przodu i najmniejszym z tyłu i upewnij się, że łańcuch nie ociera się o przerzutkę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.