Jak dopasować kolor farby?


9

Czy wiesz, jak dopasować kolor na ramie? Chcę kupić farbę ze sklepu narzędziowego, ale nie jestem pewien, czy pasuje do koloru ramki. Użyję farby do retuszu.

Dzięki za informację.


Jeśli jest to stary, zepsuty rower, nie ma sensu dążyć do perfekcji. Mój czerwony rower ma frytki jak szalone, więc co najmniej 10% to teraz trzy warstwy czerwonego lakieru do paznokci. Miałem szczęście, że w domu było ~ 20 różnych odcieni do wyboru, ale w rzeczywistości wystarczająco blisko jest wystarczająco dobre.
Criggie

Odpowiedzi:


9

Tak samo, jak w przypadku każdej farby: znajdź pasującą do niej próbkę lub zepsuć trochę rower, a następnie zabierz go do sklepu z farbami i poproś, aby dopasował go dla Ciebie. Jeśli jest to nowoczesny motocykl porządnego producenta, zawsze możesz wysłać mu wiadomość e-mail, a oni mogą podać markę i model używanej farby.

Pamiętaj również, że będziesz musiał go później lakierować, co ma wpływ na jego ostateczny wygląd.


co powiesz na zrobienie zdjęcia i przyniesienie go do lakierni w celu porównania?
Rick Ant

3
Jest to trochę ryzykowne, ponieważ zdjęcie będzie się różnić w zależności od warunków oświetlenia, ustawień aparatu i połysku ramki.
cmannett85

2
Kilka sklepów ma optyczne urządzenie do dopasowywania kolorów, które może dokładnie „odczytać” kolor próbki.
Daniel R Hicks

Możesz odwiedzić lakiernię samochodów. Ponieważ samochody są tak „obfite” (tak jak ich potrzeby do odmalowania), istnieje wiele specjalistycznych urządzeń i metod w takich sklepach, zwłaszcza tuningowych i dostosowujących.
heltonbiker

Ponadto, jeśli okaże się, że żądany kolor jest zbliżony do standardowego koloru popularnego samochodu, często można znaleźć lakier w małych butelkach z wbudowanym pędzlem.
Daniel R Hicks,

1

Wypróbuj lokalny sklep hobby. Zazwyczaj sprzedają samochody, samoloty ze zdalnym sterowaniem. Poszukaj emaliowanych farb modelarskich. Testerzy to popularna marka w USA. Posiadają zestawy różnych kolorów wraz z pojedynczymi słoikami. zapałkę, powiedzmy trzy krople niebieskiego na jedną kroplę czerni. Maluję moje próbki testowe na starym kawałku płytki ceramicznej, suszę je suszarką do włosów, aby przyspieszyć i sprawdzić dopasowanie w bezpośrednim świetle słonecznym. Jeśli kolor jest zeskrobany próbkuj żyletką, dostosuj miks i spróbuj ponownie. Po otrzymaniu dopasowania zapisz formułę na następny raz.


1

Chciałbym też wyretuszować swój rower i znalazłem stronę internetową, która sprzedaje farby do retuszu rowerów dla różnych marek. Miał także kilka kolorów DIY do niestandardowych zadań. Oto strona, którą znalazłem: mytouchuppaint.com, jeśli ktoś wie o innych opcjach, proszę dać mi znać!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.