Co zrobić, jeśli masz zamiar dostać drzwi?


13

Pewnego dnia rozmawiałem z posłańcem motocykla, a on powiedział coś, co mnie zaskoczyło: jeśli zobaczysz, jak drzwi samochodu otwierają się przed tobą i nie możesz tego uniknąć, oderwij ręce od kierownicy i weź pełny wpływ . Powiedział, że nie stracisz w ten sposób palców.

Czy to prawda? Czy istnieje bezpieczniejszy sposób na zderzenie z drzwiami?


1
Jak dokładnie traci się palce w drzwiach? Nawet jeśli istnieje sposób, sądzę, że musi on być specyficzny dla konkretnego rodzaju kierownicy. Prosto? Upuszczać? Podniesiony? Jaki typ kierownicy sugerował posłaniec?
AnT

11
Myślę, że poprawną odpowiedzią jest nie jeździć tak cholernie blisko zaparkowanych samochodów.
Daniel R Hicks,

2
@AndreyT Myślę, że oryginalny zwolennik oznacza, że ​​palce są wciskane między krawędź drzwi a kierownicę podczas uderzenia. Oczywiście w poważnym uderzeniu motocyklista może nawet zginąć, ale w niezbyt dużym uderzeniu palce są w wielkim niebezpieczeństwie.
heltonbiker

4
To prawda, że ​​są sytuacje, w których masz problemy, ale w dużej mierze chodzi o naukę „zdobywania linii”. To wymaga świadomego wysiłku, ponieważ rowerzystów uczy się od niemowlęctwa bycia nieśmiałym.
Daniel R Hicks,

2
@JimKiley Jeśli ścieżka rowerowa znajduje się w strefie drzwi, nie używaj jej. Zamiast tego możesz jechać na środku najbardziej zewnętrznego pasa ruchu . Jest to prawnie dozwolone w mojej okolicy i myślę, że w większości dziedzin. Jeszcze lepiej, jedź inną ulicą.
unforgettableidSupportsMonica

Odpowiedzi:


15

Osobiście to, co spróbowałbym zrobić, gdybym zobaczył, że to się dzieje i miałby zdolność do podejmowania decyzji w ułamku sekundy, zacząłbym pochylać się w stronę samochodu (zakładając, że drzwi były wystarczająco otwarte), aby skończyć zwolnić, ślizgając się w kierunku bok samochodu i trzymanie jakiejkolwiek części mojego ciała z dala od ostrego rogu / krawędzi drzwi. Gdyby wysiadał pasażer, użyłbym tego ciała jako poduszki, jeśli nie, postarałem się przejść przez ościeżnicę tak blisko punktu zawiasu, jak to możliwe, aby uniknąć obrażeń górnej części ciała podczas uderzenia, chociaż mogą to być ciągłe przechodzenie przez ościeżnicę. To wszystko zakłada, że ​​drzwi są bardziej otwarte niż nie.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przećwiczenie szybkiego zatrzymania, aby w razie potrzeby było ono drugą naturą. Jest to technika, w której wstajesz z siodła i wsadzasz tyłek za siedzenie, a nawet niżej niż siedzenie. Chodzi o to, aby uzyskać jak największą wagę z tyłu roweru, jak to możliwe, a następnie zapalić przedni hamulec (musi to być jeden płynny / szybki ruch). Jeśli zrobisz to dobrze, nie będziesz endo. Byłem w stanie poślizgnąć się na przednim kole (nie idealnie, nie zatrzymuje się tak szybko, jak toczące się koło z hamulcem), ale poślizg przedniego koła nie jest łatwym zadaniem i pokazuje, ile ciężaru potrzebujesz z tyłu rower. Quick Stop to naprawdę bardzo szybki postój.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to jechać w lewo i uważać na JAKIEKOLWIEK ruchy w zaparkowanych samochodach , jeśli je widzisz, albo zwalniać, albo jechać dalej w lewo, jeśli jest to bezpieczne. Jeśli jedziesz po ograniczeniu prędkości, weź pas i całkowicie pomiń pas rowerowy, jeśli jest to pas rowerowy, który pozostawia równoległe parkowanie.


To jest bardzo pomocne. 3 bardzo pomocne opcje. Wielkie dzięki.
samthebrand,

3
Brzmi rozsądnie - ale oczywiście, proszę, nie stawiaj się w sytuacjach, w których musisz spróbować. Prawie zawsze można uniknąć zaryzykowania. (... oprócz czasu, gdy pasażer wysiadający z samochodu na czerwonym świetle wyprowadził mnie z lewej strony, gdy byłem na ścieżce rowerowej ...)
Cascabel

1
„Gdyby wysiadał pasażer, użyłbym tego ciała jako poduszki…” Ha! Tak. :-) +1.
lawndartcatcher

Kazałeś mi „używać tego ciała jako poduszki”, a następnie ponownie obserwować ruch wewnątrz samochodów. Raz spotkałem się z jakimś nierównym chodnikiem, ponieważ jakaś kobieta wyskoczyła przede mną i skręciłem, żeby jej nie uderzyć (moje hamulce nie były wystarczająco dobre, aby zatrzymać się na zjeździe). Uraz + zepsuł mój rower + mógł zostać potrącony przez samochód podczas zsuwania się po chodniku. Następnym razem, gdy to się stanie, wskoczę prosto na osobę, a następnie zostawię ją tam, gdzie leżą!
Vorac

@Jefromi Pasażerowie mają jeszcze mniejszą świadomość sytuacyjną niż kierowcy, wrc rowerzyści. Prawie zostałem skazany przez pasażera w samochodzie zaparkowanym przodem do niewłaściwej drogi po „drugiej” stronie drogi, na ulicy jednokierunkowej. (unikając pomyłki z diachotomią lewy-prawy)
Criggie

10

Szczerze mówiąc, jeśli masz wystarczająco dużo czasu na reakcję, musisz skręcić, zatrzymać się tak szybko, jak to możliwe, lub jeśli masz bardzo mało czasu na reakcję, odłącz dłonie (i stopy) od roweru, aby przygotować się na uderzenie. Problem polega na tym, że prawdopodobnie nie będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby zareagować.

Uderzył mnie samochód, który skręcił kiedyś przede mną w lewo. Kiedy zdałem sobie sprawę, że muszę zareagować, krążyłem po masce, a mój rower, potem w dwóch częściach, został w tyle. Czas, jaki zajmuje ktoś, aby skręcić przed tobą, jest prawdopodobnie dłuższy niż będziesz miał, jeśli ktoś otworzy przed tobą swoje drzwi na ścieżce rowerowej. Słyszałem od przyjaciół historie, że stało się to tak szybko, że nie mieli pojęcia, jak wylądowali na ziemi, dopóki nie odzyskali zmysłów i nie mieli chwili na zbadanie sytuacji. Chodzi

mi o to, że zamiast myśleć o tym, jak możesz złagodzić szkody, gdy zdobycie drzwi jest nieuniknione, musisz bardziej się skupić na unikaniu sytuacji, w których może się to zdarzyć.To dość proste do zrobienia. Unikaj pasa dla rowerów, gdy są rzędy zaparkowanych samochodów. Nawet jeśli ruch uliczny jest utrudniony, naucz się dbać o siebie i pokonywać pas w razie potrzeby. Jeśli ruch uliczny jest zawsze zły, a samochody są zawsze zaparkowane na tym odcinku drogi, poszukaj alternatywnych tras. Zapobieganie jest najlepszą obroną w takich sytuacjach.

Jeśli chodzi o trzymanie palców, myślę, że twój przyjaciel posłaniec otrzymał kilka horrorów podczas wysyłki i może pozwolić sobie na wystarczającą liczbę alternatywnych papierosów, aby im uwierzyć. :)


5

Gdybym mógł wybrać sposób, hamowałbym i uchylał się do ostatniej chwili, aby zmniejszyć prędkość zamykania, A NASTĘPNIE spróbować chwycić część drzwi (o wiele trudniej niż powiedzieć), aby spowolnić mnie za pomocą rąk i ramion , aby uniknąć uderzenia twarzą w metal (ale zamiast tego twarzą w rękę), i oczywiście, aby zapobiec uderzeniu metalem w palce o kierownicę.

Uwzględnia to jednak założenie, że należy w takiej sytuacji unikać, za wszelką cenę, zawsze obserwując zatrzymane samochody i jeżdżąc jak najdalej. Ale rozumiem cię, ponieważ nawet próbując to zrobić, czasami jesteś tak ciasny dla przestrzeni, że po prostu nie można uniknąć krótkich chwil „rosyjskiej ruletki”.

Uważam też, że jeśli przećwiczysz te ruchy awaryjne, szansa na ich poprawne w razie potrzeby jest znacznie większa niż wtedy, gdy nigdy o nich nie pomyślisz.

Cholerny ruch w wielkim mieście!


4

Dooring wideo testu zderzeniowego

  • Uderzenie drzwi - rany kłute

  • Uderzenie w chodnik - kość kołnierza

  • Zostanie wyrzuconym na pas ruchu i przejechany przez kolejny pojazd - śmiertelny

Im szybciej uderzysz, tym bardziej drzwi rzuci cię w bok. Niedawno widziałem następstwa drzwi, kobieta schodziła ze wzgórza i zbierała drzwi, łamała kość kołnierza i była leczona tam, gdzie zatrzymała się, na ścieżce koła sąsiedniego pasa ruchu, bardzo szczęśliwa, że ​​nie ma trafiony przez następny pojazd.

Większość ludzi potrzebuje około 2 sekund, aby dostrzec zagrożenie i zacząć reagować. Kontrola głowy, hamowanie i skręcanie wymagają dodatkowego czasu i dystansu. Traktuj to, to twój bufor bezpieczeństwa.

Wybierz pozycję drogi, aby ograniczyć zderzenia buforowe z zagrożeniami do przodu i z boku, twierdz, że pas jest wcześnie przewidywalny dla podążających pojazdów. Spróbuj zredukować wiele zagrożeń do pojedynczych zagrożeń.

Przygotowanie obejmuje również dobry wybór odzieży ochronnej (rękawiczki, zamknięte buty, kask, zbroja szturmowca). Jeśli zdarzy się najgorsze, pomoże to zminimalizować obrażenia i wstrząsy, im mniej oszołomiony i zdezorientowany, tym szybciej zdołasz zejść z drogi zbliżającemu się autobusowi.


2 sekundy na reakcję? To jest wieczność. Powinienem mieć nadzieję, że człowiek może zareagować o wiele szybciej.
Brad,

Świetne wideo. Ale tak naprawdę 2 sekundy to wieczność. Na przykład jeźdźcy na szlakach mają tak dużo czasu, aby zobaczyć szlak za nową rybitwą, ocenić ją, wybrać ścieżkę, strategię pedałowania itp., A następnie jechać nią, reagując na nieoczekiwane korzenie i głazy.
Vorac

2

Jestem w Chicago i właśnie rozmawiałem z przyjacielem o tym, jak miasto wkrótce otrzyma program udostępniania rowerów i ile wypadków prawdopodobnie nastąpi z powodu niedoświadczonych rowerzystów na ulicach. Oczywiście mówienie o wypadkach rowerowych prowadzi do wypadków przy drzwiach.

Myślę o tym, co zrobiłbym, gdyby drzwi otworzyły się przede mną za każdym razem, gdy przejeżdżam obok zaparkowanych samochodów. Najpierw staram się jechać co najmniej na odległość drzwi od samochodów, aby mieć czas, aby tego uniknąć. Patrzę również przez tylną szybę i lusterko boczne każdego mijanego samochodu - jeśli ktoś tam jest, zwalniam i / lub dystansuję się dalej.

Jeśli jednak nie możesz, a drzwi otwierają się szeroko (albo szeroko otwarte, albo bardziej otwarte niż nie), to był mój pomysł - nie zwalniaj, przygotuj się, aby umieścić ramię w części drzwi najdalej od zawias i w zasadzie spróbuj wyłamać drzwi. To szalone, jak się wydaje, chodzi o to (chyba), że jest to lepsze niż spowolnienie, a następnie skuteczne uderzenie w ścianę. Im dalej od zawiasu uderzysz w drzwi, tym bardziej prawdopodobne jest, że drzwi się poddadzą i przyjmą część uderzenia, a jeśli wyrwiesz drzwi, uderzysz o ziemię z mniejszą siłą niż gdybyś po prostu odleciał rower.

Powinienem powiedzieć, że gram w hokeja, więc mam instynkt chęci przebijania się przez coś (lub kogoś), a jeśli chcesz coś uderzyć, popełnij i przygotuj się.

jakieś pomysły? Zupełnie szalony? Czy mam trochę sensu?


1

„... unikaj go, zdejmij ręce z kierownicy i weź ...”

Wyobrażam sobie, że musisz popychać (nie ciągnąć) dłonie kierownicy.

Może to jest dobry pomysł, aby rozstać z rowerem i dostać się do bardziej wyprostowanej pozycji (zamiast głową naprzód).

Jest wideo ludzi (np. Kogoś z Nowego Jorku) celowo (i prawdopodobnie) wpadających na przeszkody i schodzących: możesz spojrzeć na ich technikę.

PS: Nie tę samą technikę, jak zsunąć się z poruszającego się motocykla, który jest cięższy od motocykla.


Ten film brzmi interesująco. Czy możesz podać link?
Vorac
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.