Jaka jest maksymalna liczba napraw konstrukcji, jaką może wykonać dętka?


16

Wszelkie myśli - moja zapasowa tuba, którą noszę w torbie, ma obecnie kilkanaście łat, ale nadal działa dobrze. Kusi mnie, aby zobaczyć, ile mogę tam dostać, dopóki nie da się naprawić.

Jaka jest największa liczba łat, które według ciebie można wziąć z tuby?

(I wiem, że nowe dętki kosztują tylko około 5 funtów, ale naprawa nakłuć kosztuje około 10 pensów, jeśli kupujesz plastry i klej luzem, więc „taniej jest kupić nową” niekoniecznie jest prawdą ...)

Odpowiedzi:


14

Jako zapasowy nosiłbym co najmniej jedną nieopakowaną, nieskazitelną rurkę. Połóż załatane na rowerze lub pozostaw do naprawy w domu. Chodzi o to, że gdy jej potrzebujesz - w szczerym polu, w ciemności i lejącym deszczu - masz gwarancję, że stare łaty nie złuszczają się ani nie osłabiają, a tuba powinna „po prostu działać”. Następnie, jeśli chcesz, zamień go na łataną rurkę po powrocie do domu.


3
Jeśli zostaną one zwinięte lub złożone jako zapasowe, łaty z większym prawdopodobieństwem zsuną się z koła.
Andrew Lowe,

11

Kiedy łatki zaczynają się nakładać lub naprawiasz stare łatki, które zawiodły, nadszedł czas, aby uzyskać nową rurkę.


10

Uważam, że większym problemem nie jest liczba łatek, ale ich wiek. Istnieje jednak korelacja: w tym momencie, kiedy po raz trzeci założyłeś tubę, stwierdzam, że pierwsza łatka zaczyna być trochę podejrzana.
W czasach studenckich łatałem rurkę cztery lub pięć razy, ale często miałem awarie, które ostatecznie zawodziły.
Obecnie rysuję linię o drugiej. Rury są po prostu zbyt tanie, abyś mógł je zawieść w trakcie jazdy. Czas i niedogodności związane z koniecznością wymiany rury, która uległa awarii, nie są warte pieniędzy, zwłaszcza, że ​​zawsze zdarza się to w mokre wietrzne noce!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.