Czy naklejki lub farba narażają kask?


11

Czy naklejanie naklejek na kask lub malowanie ich itp. Sprawiłoby, że kask byłby mniej przydatny w wypadku? Nie znając wiedzy o hełmach, ale być może naklejki w niewłaściwym miejscu mogą sprawić, że nie będzie się zachowywał zgodnie z zamierzeniami producenta podczas awarii (nie rozpadnie się prawidłowo)?

Odpowiedzi:


11

Zgadzam się z innymi, nie wydaje się, aby naklejki były problemem. Mój kask ma naklejki na skorupce dodane przez producenta - wyraźne, że zostały dodane, sprawiają, że jeżdżę szybciej.

Farba to inna historia ... Polistyren (inaczej styropian) i niektóre inne tworzywa sztuczne mogą zostać uszkodzone przez rozpuszczalniki stosowane w farbach, takie jak niektóre farby w sprayu. Uważam, że w szczególności rozpuszczalniki naftowe mogą spowodować stopienie polistyrenu.

Polistyren jest czasem używany w rzemiośle i modelarstwie, więc sklep hobby może zaopatrzyć się w bezpieczne farby polistyrenowe lub polecić markę farby, która będzie bezpieczna w użyciu.


@unforgettableid - To powinna być osobna odpowiedź.
Daniel R Hicks,

1
@DanielRHicks: Ale nie mam odpowiedzi na „malowanie” połowy pytania. Czy nadal uważasz, że powinienem podać osobną odpowiedź na moje BHSI, mimo że odpowiada ona tylko na połowę pytania?
unforgettableidWspiera

@unforgettableid - Nie należy wkładać słów do ust innych osób. Częściowa odpowiedź jest całkowicie do przyjęcia.
Daniel R Hicks

@DanielRHicks: Fine; dziękuję za wskazówkę. Opublikowałem teraz moją częściową odpowiedź jako osobną odpowiedź zamiast zmiany w odpowiedzi Jasona.
unforgettableidWspiera

4

Tak długo, jak materiał w farbie nie powoduje degradacji materiału kasku, powinien być w porządku.

Chociaż kaski czasami się rozpadają podczas zderzenia, nie jest to główny wymóg projektowy, aby chronić głowę. Dwie rzeczy, które robi kask, aby zabezpieczyć głowę podczas zderzenia, to ściśnięcie (pochłanianie uderzenia) i bezpieczne przymocowanie do głowy (pianka pozostaje między głową a twardą rzeczą, do której uderza hełm).

Rozpad jest bardzo drugorzędną rzeczą, która czasami zdarza się po tym, jak główny cel (kompresja) niszczy bity trzymające hełm razem.

Jeśli naklejki są mocno uniesionymi przedmiotami, które obniżą skuteczność kasku, ponieważ występ może zostać wbity w piankę podczas zderzenia.


3

Jednym z problemów związanych z naklejkami i farbą w mniejszym stopniu jest to, że może maskować lub ukrywać uszkodzenia skorupy. Producenci zalecają kontrolę przed każdym użyciem, a uszkodzenia przed lub po nałożeniu naklejki mogą być ukryte.


Ale realistycznie mało prawdopodobne jest, aby naklejka lub dwie zakryły znaczne szkody.
Daniel R Hicks,

Zgadzam się z @mikes w tej sprawie. Naklejka mogłaby ukryć pęknięcie kasku, gdyby była wystarczająco mocna lub wystarczająco elastyczna, aby wypełnić niewielką szczelinę.
GazB

3

Naklejki są w porządku ... farba jest niebezpieczeństwem, jak już wspomniano.

Niektóre kaski są zbudowane z cienkiej plastikowej skorupy przyklejonej do podstawy z pianki. Jeśli zdejmiesz skorupę i pomalujesz ją osobno, a następnie załóż ją ponownie, wszystko powinno być w porządku.

Jednak, ponieważ co kilka lat powinieneś dostawać nowego helemta, aby uszczęśliwić producentów i być bezpiecznym, ponieważ materiały psują się w czasie z powodu światła UV i innych zmiennych, po prostu wyjdę i znajdę ładny kask w kolor, który chcesz. Koszt nie jest bardzo wysoki i wyglądasz bardzo elegancko ;-)


Dzięki za to ... Bardziej interesowały mnie naklejki i nie mogłem się przejmować farbą. Ale pomyślałem, że warto o tym wspomnieć.
davidsleeps

3

O naklejki:

Instytut Bezpieczeństwa Kaski Rowerowej pisze w artykule:

Fundacja Snell Memorial Foundation poinformowała nas, że setki rozbitych hełmów, które zbadali w badaniu przeprowadzonym w połowie lat 90. ubiegłego wieku w Harbourview Injury Prevention Center, nie wykazały żadnych negatywnych skutków żadnego z naklejonych naklejek.

Ale taśma klejąca może zagrozić kaskowi. Szczegóły znajdują się w artykule.


2

Osobiście nie martwiłbym się większością naklejek i naklejek. Farba może być większym problemem lub jeśli użyłeś niewłaściwej przezroczystej powłoki na naklejce / naklejce. To pytanie, czy konkretna farba reaguje z plastikową powłoką.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.