Czy złym pomysłem jest zabranie roweru podmiejskiego na 50-100 km jazdy?


14

Jestem całkiem nowym jeźdźcem, więc przepraszam za moją niewiedzę, ale myślę o tym, żeby w najbliższej przyszłości zabrać rower do pracy na 70 km.

Niedawno odbyłem kilka 30-kilometrowych przejażdżek bez problemu, a ostatnio serwisowałem i wyregulowałem rower.

Większość przejazdu będzie odbywać się w małym ruchu, a na poboczu regularnie jeżdżą rowerzyści, więc głównym problemem nie jest bezpieczeństwo. Uważam też, że jestem wystarczająco sprawny, więc sprawność również nie powinna stanowić problemu.

Jakie są zatem negatywne aspekty tego działania?


4
Twój tytuł pyta, czy jest to bezpieczne, ale twoje pytanie wskazuje, że bezpieczeństwo nie stanowi problemu. Jest to również trudne bez wiedzy na temat roweru i jego konfiguracji. Czy masz jakieś obawy?
Goodbye Stack Exchange

@Neil - Chcę wiedzieć, czy rower wytrzyma dystans. Chcę również dowiedzieć się, czy ktokolwiek powiedziałby, że to zły pomysł z jakiegokolwiek powodu. Nie jestem pewien, czy opinie negatywne dotyczą źle napisanego pytania, czy też uważają, że to zły pomysł. Pytanie jest szczere, ponieważ zdecydowanie chcę spróbować. Więc szukam opinii.
jadąc

3
@ xiaohouzi79: Może głosy przegłosowane były spowodowane tym, że ludzie uważali to pytanie za zbyt retoryczne? Rower, który może być używany przez tysiące kilometrów dojazdów przez lata, nie będzie obchodził, czy dostanie 70 z nich na raz. Ale to dość rozsądne pytanie (+1).
Cascabel

Głosowałem za zarówno sformułowaniem, jak i niejasnym pytaniem.
Goodbye Stack Exchange

3
Masz dobre odpowiedzi, ale żeby dodać trochę ... Jeżdżę wieki najbardziej każdego roku i widziałem KAŻDY rodzaj roweru na tych przejażdżkach. W tym monocykle i wysokie rowery. Zatem pod warunkiem, że jesteś w dobrej formie i rower jest w dobrym stanie, rower dojazdowy jest w porządku.

Odpowiedzi:


22

Niezawodność
Prawdziwe rowery dojeżdżające do pracy są budowane z myślą o niezawodności na co dzień i na dzień. Jeśli chodzi o awarię, nie musisz się martwić, ponieważ rower dojeżdżający do pracy jest zaprojektowany tak, aby przyjmować ogromne ilości nadużyć i zaniedbań i nadal funkcjonować. Chociaż możesz mieć awarię części, jak każdy inny rower, są one rzadkie, a najczęstszą (płaską oponę) można łatwo naprawić. Na przejażdżce grupowej ktoś prawdopodobnie będzie miał zestaw naprawczy w torbie, a jeśli jesteś bardziej proaktywny, możesz sam go zabrać.

Wygoda
Chociaż rowery dojeżdżające do pracy są zaprojektowane z myślą o komforcie, nie mają na uwadze wygody na długich dystansach . W szczególności rower dojazdowy / komfortowy z szerszym siodełkiem może powodować więcej otarć podczas takiej długiej jazdy niż węższe i pozornie mniej wygodne siodełko drogowe. Ponadto, w zależności od konfiguracji kierownicy, może istnieć tylko jedna prawidłowa pozycja dłoni - co oznacza, że ​​twoje ciało jest domyślnie zmuszone do jednej pozycji do jazdy. W obu przypadkach, jeśli po 30-kilometrowej jeździe nie miałeś problemów, to jakiekolwiek problemy pojawiające się podczas tej dłuższej jazdy będą bardziej niż prawdopodobne. Chociaż może to nie być idealne, z powodu konfiguracji roweru nie odniesiesz żadnych poważnych obrażeń.

Prędkość (wydatek energetyczny)
W porównaniu z rowerami szosowymi rowery dojeżdżające do pracy mogą być powolne i ciężkie. Spędzisz więcej energii na tym samym dystansie, ale jeśli masz do tego wystarczającą sprawność fizyczną i cierpliwość, nie stanowi to problemu, chyba że jeździsz w grupie z sprawnymi jeźdźcami na szybszych rowerach, gdzie możesz powstrzymać grupę. Dodatkowo przy silnym wietrze będziesz miał trudniejszy czas w pozycji pionowej niż na rowerze szosowym z drążkami, gdzie możesz schować się pod wiatr.

Chociaż istnieją lepsze motocykle zbudowane na dłuższe podróże, nie ma powodu, dla którego sprawna osoba nie mogłaby ukończyć jazdy rowerem o długości 50-100 tys. Ponieważ ukończyłeś 30 000, nie sądzę, aby 50 000 stanowiło poważny problem. Zwiększając dystans stopniowo, będziesz wiedział, gdzie jest twój limit fizyczny. Miłej jazdy!


Ładna odpowiedź, a IMO najlepsza tutaj! Zredagowałem to trochę dla sformułowania i mam nadzieję, że trochę to wyjaśniłem, ale proszę, cofnij moją edycję, jeśli mi się nie uda.
Goodbye Stack Exchange

9

Twój rower najprawdopodobniej będzie w porządku - nie ma nic innego niż jazda 50-100 km w przeciwieństwie do 30 km, przy założeniu, że wszystkie elementy są w dobrym stanie (które od momentu serwisowania powinny być prawdziwe). Oczywiście przed wyruszeniem sprawdź hamulce, nasmaruj łańcuch i sprawdź opony (nic w nich nie utknęło, napompowane do właściwego ciśnienia). Upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt do naprawy przebić - zapasowe dętki (2 powinny być w porządku), pompa, dźwignie i zestaw łatek na wszelki wypadek. Jeśli jeździsz po 100 km po raz pierwszy, upewnij się, że weźmiesz wystarczająco dużo jedzenia i picia lub gotówki, aby je zdobyć!

Jedyną prawdziwą wadą korzystania z rowerów dojeżdżających do tego rodzaju jazdy jest to, że są one (ogólnie) ciężkie i wolne w porównaniu z dedykowanym rowerem drogowym (wyścigowym), ale jeśli nie próbujesz jeździć w grupie z określonymi prędkościami, to nie jest to naprawdę duży problem - po prostu nie pokonasz tyle mil.


1
Pełny zestaw do naprawy opon jest prawdopodobnie niepotrzebny. Jedyne, czego naprawdę potrzeba w tym względzie, to telefon komórkowy i pieniądze.
Daniel R Hicks

2
@DanielRHicks, dopóki telefon nie rozładuje się lub nie będziesz mieć odbioru i nie ma nikogo. Poza tym poleganie na innych jest trochę samolubne! Twierdziłbym, że pompa, dźwignie i dętka powinny być z tobą na każdej przejażdżce!
tdc

1
@DanielRHicks - Zestaw do naprawy opon nigdy nie jest zbędny, chyba że jedzie się na obsługiwanej jeździe. Nawet wtedy możesz zaoszczędzić czas, zakładając własną oponę; Wagon SAG może do Ciebie dotrzeć.
Goodbye Stack Exchange

2
Ale dla kogoś, kto chce odbyć dłuższą jazdę, dodanie dodatkowego wymogu pełnego zestawu do naprawy opon (i wiedzy na temat jego używania) jest bardziej zniechęcające niż przydatne. Tak długo, jak istnieje „strategia wyjścia”, nie ma potrzeby osiodłania jeźdźca na początku dystansu za pomocą tych rzeczy.
Daniel R Hicks,

3
Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek się z tym zgodzimy, ale prawdopodobnie ktoś, kto regularnie korzysta z roweru w drodze do pracy, również skorzysta na tym, jak naprawić przebicie. Ponadto byłem w sytuacji, gdy do naszej grupy dołączyli nowi jeźdźcy, i to jest dość denerwujące, gdy a) nie wiedzą, jak zmienić przebicie, oraz b) muszą pożyczyć dętki itp. Od innych członków Grupa. Niosę dwa, ale to nie znaczy jeden dla mnie, a drugi dla ciebie !!
tdc

7

Przeszedłem kilka 70 km jazdy moim hybrydowym rowerem (co można nazwać dojeżdżającym do pracy) rowerem. Chodzi przede wszystkim o bycie w dobrej formie, a nie o rower. Podczas jazdy, na której jeździłem, ludzie jeździli na wszelkiego rodzaju rowerach, od szosowych z włókna węglowego, przez rowery górskie, po poziomy, po długie ogony, po fixy.

Jak powiedzieli inni, upewnij się, że przyniesiesz wystarczającą ilość jedzenia i kilka prostych narzędzi do naprawy roweru, jeśli coś pójdzie nie tak, i upewnij się, że wszystko jest w dobrym stanie przed wyjazdem. Właśnie tam rower dojeżdżający może być zaletą. Nie bałem się spakować kilku dodatkowych narzędzi, ponieważ miałem stojak i postawiłem tam sakwę. Miałem przyjemność pomagać kilku mniej przygotowanym ludziom, którzy myśleli, że mogą przejechać 70 K bez niczego oprócz roweru i butelki z wodą (organizatorzy przejażdżek zatrzymywali się w kilku miejscach po drodze, więc nie zrobili tego ” trzeba nosić jedzenie).


5

Pamiętam kilkadziesiąt lat temu niektórych kierowców, którzy jeździli po Huffys tygodniowo, 80 mil dziennie. I byli niezależni (niosąc cały bagaż w sakwach). (The Huffy to prototypowy rower w domu towarowym w USA, a te motocykle nie były znane z wysokiej jakości lub lekkości.) Wydawało się, że jeźdźcy Huffy przeżyli, prawdopodobnie lepiej niż niektórzy z fantazyjnych motocykli.

Tak długo, jak rower jest dla ciebie wygodny (nie odczuwasz znaczących problemów z dłonią / ramionami / plecami po około godzinie na rowerze) i dopóki siedzenie nie zużywa się zbytnio na twoich plecach i udach, powinno być dobrze.

Ponieważ wygląda na to, że będziesz jeździć w grupie, nie potrzebujesz wiele na zapasach awaryjnych - może to być zapasowa dętka, trochę dodatkowej gotówki i, jeśli to możliwe, telefon komórkowy. Kilka przekąsek (słodyczy lub owoców) to również dobry pomysł. I oczywiście co najmniej jedna butelka wody. (W rzeczywistości nie potrzebujesz dużo więcej, jeśli jeździsz solo, o ile nie będziesz na jałowym pustkowiu.)

Przed rozpoczęciem upewnij się, że Twoje opony są napompowane do wartości bliskiej maksymalnemu ciśnieniu.


1
+1 Dobra odpowiedź, chociaż nie zgadzam się z twoją opinią na temat wody. Jeśli nie chcesz ciągle się zatrzymywać, dobrze jest mieć zapasową butelkę wody. (Upewniam się, że piję co najmniej pełną butelkę co 10 mil / 16 km.)
Goodbye Stack Exchange

3
Tak, ale ilość wody, której potrzebujesz, zależy od wielu okoliczności - jak gorąco, jak ciężko jeździsz, po prostu ile wody zwykle pijesz i in. Zasadniczo piję butelkę co około 20 mil, z wyjątkiem gdy jest gorąco, i mogę z łatwością przejechać 30 mil bez wody. Jeśli PO przejechał 30 km, będzie wiedział, jakie są jego potrzeby wodne.
Daniel R Hicks

1
Tak, dlatego i tak głosowałem.
Goodbye Stack Exchange

4

Tak długo, jak rower jest odpowiednio przygotowany do wyprawy, powinieneś być w porządku. Ludzie jechali przez 100 km na długo zanim stworzyli lekkie, wielozębne motocykle Hi-Tech. dłużej, możesz łatwiej się męczyć i możesz nie czuć się tak komfortowo, jak na sportowym rowerze szosowym. Jeśli twój rower dobrze do ciebie pasuje i czujesz się komfortowo ze swoją kondycją, po prostu nie spiesz się i ciesz się podróżą.


1

Będziesz wolniejszy na rowerze typu MTB / miejskiego niż na rowerze szosowym. Lub pracując dużo ciężej, aby utrzymać tę samą prędkość.

Staje się to problemem tylko wtedy, gdy musisz nadążyć za niektórymi rowerami szosowymi.

Możesz całkowicie jeździć na rowerze Commuter przez metryczny wiek, pod warunkiem, że jeźdźca sobie na to poradzi.


Anegdota : Niedawno jeździłem z dwoma innymi rowerami szosowymi i jednym facetem na MTB. Cztery motocykle jechały w jednym segmencie na płaskiej drodze między jeziorem a zboczem wzgórza i skręcały z przodu w zmienny wiatr.

Kiedy MTB był z przodu, a ja byłem drugi, zauważyłem, że jego tempo spadło, gdy podmuch wiatru.

Doszło do tego, że poczułem, że wiatr przyspiesza i szybko stracił prędkość, co powoduje, że cała linia musi wybiegać lub hamować. Kiedy rowery szły z przodu, wcale tak się nie stało.

Tak więc dojeżdżający jest w porządku, dopóki jeździec może przepchnąć ten dystans, ale linia czasu nie działa tak dobrze w przypadku mieszanek typów rowerów.

Powinniśmy naprawić MTB na trzecim miejscu i obrócić pozostałych trzech jeźdźców wokół niego, ale tak naprawdę wtedy o tym nie myśleliśmy. Jednak kolarz MTB całkowicie zburzył mnie na podjazdach, dobre 10% szybciej w ciągu 40 minut.


To niekoniecznie był typ roweru. Bardziej prawdopodobne, że jeździec był po prostu bardziej przyzwyczajony do wspinaczki niż do utrzymywania dużych prędkości. (Chociaż masz rację, że MTB był prawdopodobnie mniej aerodynamiczny.)
Daniel R Hicks

@DanielRHicks Chodziło mi o to, że kolarz MTB nie był niezdolny, ale że mniej aerodynamiczny charakter MTB był zauważalny na płaskiej powierzchni. Jego siła przewyższająca moją wspinaczkę pokazała, że ​​gdybyśmy byli równi, MTB byłby jeszcze wolniejszy na płaskim wietrze.
Criggie

Trudno powiedzieć. Ktoś, kto ćwiczy prędkość na normalnych drogach, będzie miał inne ciało niż ktoś, kto trenuje do wspinaczki pod górę. Konkretne mięśnie, które są najsilniejsze, będą różne i będą uwarunkowane różnymi warunkami metabolicznymi. Mięśnie „uczą się” różnych rzeczy w zależności od tego, czy przyzwyczaiły się do wysokich RPM, czy większej siły przy niskich RPM.
Daniel R Hicks

@ Criggie - Myślę, że jest tutaj prawdziwa odpowiedź, ale jest ona nieco zasłonięta anegdotą. Możesz edytować, aby uzyskać więcej „fokusu”.
Gary.Ray

@ Gary.Ray Done.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.