rower górski a rower cyclocross


5

Niedawno zacząłem jeździć na rowerze górskim i uwielbiam to, ale mój rower jest naprawdę stary (około roku 1992 ze stali Trek z Deore LX). Naprawdę chcę zdobyć nowy, ale jestem też bardzo zainteresowany cyclocross. W idealnej sytuacji po prostu dostanę dwa rowery, ale zastanawiam się, czy mógłbym dostać tylko rower „crossowy” i użyć go do jazdy po szlakach.

Jak określić, czy rower „cross bike” będzie działał na trasach, które jeżdżę? Są to trasy dla początkujących / średnio zaawansowanych i myślę, że „rower crossowy powinien być w porządku, ale nie mam żadnego doświadczenia na rowerze„ cross ”i naprawdę nie wiem.


Odpowiedzi:


4

Rowery crossowe są na ogół w porządku dla mniej poważnych tras, gdzie szukasz przyzwoitej prędkości, bez potrzeby poważnego wspinania, zawieszenia i przyczepności.

Masz więcej luzu na krzyżu niż rower szosowy, ale rama ma podobny rozmiar i na ogół ma obręcze o rozmiarze 700 mm, więc nie są tak zwrotne jak MTB. Zazwyczaj nie mają zawieszenia. Opony są grubsze i mają większy bieżnik niż rower szosowy, ale zwykle osiągają szerokość około 32-35 mm - MTB będą szersze. Zakresy biegów odzwierciedlają to również - będziesz mógł jechać szybciej na górnym końcu, ale niższe biegi, aby poradzić sobie z poważnymi pochylniami, będą bardziej korzystne na MTB.

Ogólnie rzecz biorąc, rowery crossowe są idealne do jazdy po drogach z odrobiną off-roadu, gdzie MTB byłyby na odwrót - zwłaszcza, jeśli będziesz jechał poważnie off-road.

„Prawdziwym rowerzystą” jest uzyskanie obu. W końcu zawsze będziesz potrzebować innego roweru, prawda?


2

Jeżdżę na rowerze CX po trasach w stylu cross country, zostawiam trudniejsze (zjazd, skoki, bermy) trasy dla mojego roweru górskiego.

Myślę, że jazda rowerem CX na szlakach jest lepsza, gdy jedzie się pod górę lub nawet po powierzchni spłaszczonej, ale nie jest tak zabawnie skulona nad kierownicą, gdy wracamy szlakiem. Naprawdę bardzo spowalniam i nie spieszę się (jakikolwiek szlak) na rowerze CX.

Jeśli jest deszczowe i bardzo grube błoto, opony 35 mm w CX nie są tak stabilne, jak moje 2-calowe opony MTB.


1

Kilka rzeczy, które chciałbym wypróbować:

  1. Znajdź znajomego, który ma rower crossowy i pożycz go, aby sprawdzić, czy będzie on odpowiadał Twoim potrzebom.
  2. Większość sklepów rowerowych pozwoli Ci wypróbować rower, więc spróbuj jeździć na rowerze crossowym i górskim.
  3. Zapytaj lokalne sklepy rowerowe, czy rower crossowy byłby odpowiedni dla tras, którymi jesteś zainteresowany.
  4. Znajdź lokalne fora dyskusyjne, grupy google / yahoo, lokalne kluby rowerowe i sprawdź, czy mogą udzielić Ci porady.

Właśnie tego bym się starał teraz.


1

Jeśli nie chcesz zjeżdżać i jeździć ciężkim pojedynczym torem bez ogromnych korzeni, możesz jechać z CX. Jeśli chcesz mieć możliwość jazdy na trudniejszych trasach, możesz kupić MTB.

Myślę, że jeśli twoje szlaki są mniej lub bardziej płaskie, możesz wybrać na pamięć. Zabawa w jeździe zazwyczaj zależy od twoich przyjaciół i siły fizycznej.


0

Można jeździć na rowerze w stylu „monstercross”. Ogólnie rzecz biorąc, jest to 29-krotny, ale z węższą, niższą objętością opony niż zwykle w przypadku 29-tonowych. Podobnie jak opona o rozmiarze 40 lub 45, dałoby to dodatkową miękkość i objętość, aby usunąć krawędzie z trasy, ale zapewnia szybką jazdę. Przedni widelec opcjonalny.

Albo zwykły rower mtn / 29er z oponą wysokociśnieniową, jak specjalistyczny szybki trak LK. Opona 2.0 może być lekka, szybka i dobra na drodze, twarda i twarda. W przeszłości jeździłem z prędkością do 80 psi na super twarde szlaki, drogi gruntowe i chodnik, ale obniżyłem się z powrotem do 32 - 35 dla prawdziwej jazdy konnej. To była świetna opcja dookoła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.