Opony lodowe do zimowych dojazdów na drogach nieporuszonych?


8

Czy oponę taką jak Schwalbe Marathon Winter można stosować do zimowych dojazdów do pracy (40 km / dzień) na drogach, które są przeważnie lub zwykle nie oblodzone?

Mogę czasami chcieć ćwieków (i obniżyć ciśnienie powietrza, aby je zdobyć), ale nie przez większość dni.

To jest Toronto, gdzie w nocy jest poniżej zera, ze śniegiem itp., Przez około 4 miesiące (po raz pierwszy pada śnieg), ale orają i solą drogi.

Nie chciałbym wymieniać opon codziennie lub co tydzień w zależności od pogody: tylko raz w sezonie.


Pamiętaj, że powinieneś sprawdzić icebike.org. Witryna nie jest aktywnie utrzymywana, ale wciąż jest tam mnóstwo informacji.
Daniel R Hicks,

Przy tak długiej podróży do pracy prawdopodobnie nie byłoby to możliwe, ale widziałem ludzi używających mocnego sznurka / sznurka do tworzenia łańcuchów opon rowerowych . Po prostu owijają je wokół opony. Jest to bardziej prowizoryczne rozwiązanie, ale można je z łatwością zastosować w sytuacjach, w których warunki pogodowe okazują się naprawdę złe.
WalyKu,

Odpowiedzi:


5

Myślę, że opony byłyby wystarczająco wytrzymałe (moje zimowe dojazdy do pobliskiego Kitchener, ON to około 20 km / dzień, a moje zimy maratońskie trzymają się całkiem dobrze), ale na pewno będą czuć się bardziej powolne niż opony drogowe.

Jeśli zwykle jeździsz przy wystarczającym ciśnieniu powietrza, aby ćwieki były z dala od chodnika, myślę, że ten rodzaj pokonuje ich cel (a tak duży nacisk sprawia, że ​​jazda jest trochę trudna dla moich upodobań). Kołki z węglików spiekanych będą trwać tak długo, jak długo opona będzie się utrzymywać razem, i zawsze istnieje szansa, że ​​trafisz gdzieś na oblodzoną łatę , nawet jeśli 99,5% twojej trasy jest nagie i suche.


„bardziej powolna niż opona drogowa” - używam Marathon Plus jako opony innej niż zimowa, która jest również wytrzymała. 700 x 32 przy 85 psi. Przynajmniej latem nie przeszkadza mi trudniejsza / szybsza jazda: ciężkie opony jeżdżą po nierównościach (jak zawieszenie) i mam wyściełane rękawiczki. Czy więc możesz jeździć na oponach zimowych pod niskim ciśnieniem przez cały sezon?
ChrisW,

4

Sprowadza się to do tego: jeśli korzystasz z roweru, gdy drogi są oblodzone, zdobądź je. Jeśli w tych dniach jedziesz autobusem, nie rób tego.

Uważam, że są bardziej przydatne nie tyle na oblodzone drogi, ale bardziej na oblodzone chodniki (czasami nie mam wyboru), oblodzone parkingi, parki lub inne przejścia, w których nie kładą soli.

I na koniec, są tak złe, jak zwykłe opony w „tłusto-brązowym oblodzonym błocie pośniegowym”.


Czy używasz swojego przez cały sezon, dojeżdżając do pracy?
ChrisW,

4

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​opony z kolcami nie są tak świetne - bardziej prawdopodobne jest, że dostaniesz płaską powierzchnię (która jest do kitu tak źle, gdy jest -20!), A kolce pomagają tylko na lodzie. Więc jeśli jeździsz na zamarzniętych jeziorach dużo, powinieneś je zdobyć :)

Jeżdżę zimą w Montrealu, a moje ulubione opony zimowe to wąskie, kręte opony (przełajowe) - przecinają miękki śnieg i przyczepiają się do wszystkiego, co jest poniżej.


2

Próbowałem tego kilka lat temu.

Nie ma sensu, jeśli nie jeździsz na lodzie. Po prostu kup standardową oponę drogową. Jeśli tak dużo jeździsz po normalnych drogach, nuby będą w większości zużyte na dziwny czas, że jesteś jednym lodem.


jefferee powiedział, że kołki z węglików będą trwać tak długo, jak opona.
ChrisW,

@ChrisW Jeździłem po kopalni zimą kilka lat temu (nawiasem mówiąc, także w Toronto) i na wiosnę były ledwo wystające węzły.
Darth Egregious,

Kiedyś stal, teraz są (twardsze) węgliki.
ChrisW,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.