Chainline na konwersji trek 660 fixie


4

Konwertuję starą ramkę Trek 660 na fixie. Zajmuje suport 68 mm i wkładam suport SKF (jak to ) z profilem BMX wyścigowym 110mm 46t i czerwoną korbą BMX 165mm (jak to ).

Teraz rozmawiałem z moim przyjacielem w moim lokalnym sklepie i on mówi, że te starsze ramy biegną 110 mm. Szukałem w Internecie i wierzę, że ma rację, ponieważ mogę użyć suportu o średnicy 110 mm i użyć dystansowników, aby uzyskać prawidłową linię łańcucha. Ale przeczytałem też, że może chcę mieć suport o średnicy 113 mm.

Zastanawiałem się, czy byli tam jakikolwiek guru, który mógłby mi pomóc? Wiem, że to tylko kwestia 1,5 mm, ale chcę po prostu to dobrze, ponieważ dolny przedział, który otrzymuję, to tylko przesyłka i 129 dolarów, więc chciałbym ograniczyć moje błędy w tej kompilacji.


Myślę, że chcesz regulowane kubki. W większości przypadków możliwa jest regulacja 3-5 mm.
Daniel R Hicks

@ apatz87, witamy na stronie. Oczyściłem twoje pytanie trochę; cofnij moje zmiany, jeśli przypadkowo zmieniłem znaczenie twojego pytania.
Neil Fein

Odpowiedzi:


3

Wydaje się, że w twoim pytaniu jest trochę zamieszania, jak mierzona jest linia łańcucha, i że jest to zależne od długości wrzeciona suportu i reszty roweru - nie podałeś wystarczającej ilości informacji, aby odpowiedzieć na pytanie. Pomiar łańcucha piasty tylnej i koła łańcuchowego jest wymagany, aby zdecydować, jak ustawić linię łańcucha z przodu. Nawet wtedy opublikowane informacje na temat łańcucha łańcucha dla większości mechanizmów korbowych (w tym tych, które zostały połączone) są w najlepszym razie przestraszone.

Najprostszą rzeczą do zrobienia byłoby prawdopodobnie zdobycie zużytego / taniego suportu z zamkniętą kasetą na żądanej długości i zobaczenie, jak się mierzy. Po dokonaniu pomiarów możesz zablokować rozmiar swojego SKF.


Rozstaw piast tylnych i kół zębatych dla tej ramy wynosi 120 mm. Umieszczam standardowe koło stałe / SS z obracaną piastą również w odległości 120 mm. Według SBrown, chcę, aby między 40,5-42 mm zastanawiałem się, czy ktokolwiek wiedział, jaka jest preferowana długość bb dla prowadzenia pojedynczej tarczy bmx za pomocą korb bmx, zamiast standardowych korb drogowych z dwoma lub trzema stosami. Nie wiem zbyt wiele na temat części bmx iz tego, co przeczytałem, rozmiar jest większy, więc nie byłem pewien, czy jest to przyczyną klatek lub części. Dzięki za sugestię spróbuję w sklepie śmieci, to chyba jedyny sposób, żeby to rozgryźć
apatz87

Tak, ramiona korby mogą łatwo zmienić różnicę o kilka mm. A nawet przy starym wrzecionie trudno wiedzieć, gdzie mierzyć, biorąc pod uwagę, że stożek może być dłuższy lub krótszy o mm lub dwa.
Daniel R Hicks

@ apatz87 Jest mało prawdopodobne, aby oryginalna odległość na tej ramce wynosiła 120 mm; Trek 660 został wprowadzony w 1984 roku, po tym jak Trek przełączył większość klatek na odstępy 126 mm. Jeśli został on naprawiony, powinieneś sprawdzić, czy haki są wyrównane i prawidłowo wyśrodkowane, ponieważ to również wpłynie na linię łańcucha.
lantius

1

Właśnie przeprowadziliśmy konwersję w zeszłym tygodniu i skończyliśmy z mashiem części Road, MTB i BMX. Wykonałem wszystkie pomiary, ale pod koniec dnia nie miałem pewności, że linia łańcucha była prosta, więc moja rada to zdobyć stare części lub tanie części i dopasować je i wizualnie dopracować specyfikację części. Na przykład dwa zastosowane pierścienie łańcuchowe zmieniły linię łańcucha o 1,5 mm ze względu na grubość materiału. Idź do sklepów rowerowych i kup (lub daj) stare kawałki, takie jak dolne wsporniki, które się kopią.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.