Jak mogę chronić komponenty przed kradzieżą z mojego roweru?


15

Mój rower był odpowiednio zablokowany, aby rama i koła były bezpieczne, ale ktoś ukradł 8 prędkości i kierownicę z mojego roweru. Nie rozumiem, jak może to mieć wartość odsprzedaży przekraczającą 10 USD.

Motocykl to 8-biegowa Shimano. Przecinają linkę napinającą w 2 miejscach ... nie jestem pewien, dlaczego przecięli ją w pobliżu przerzutki ...

Czy jest jakiś sposób na ochronę biegów? Wygląda na to, że ten drugi, który pozostanie, jest podatny tylko na klucz imbusowy i nożyce do drutu ...


4
brzmi to bardziej jak wandalizm niż poważna próba kradzieży cennych części (na przykład, kiedy kretyni taco koło zamkniętego roweru bez powodu). Niestety nie jestem pewien, czy istnieje dobry sposób, aby temu zapobiec.
DQdlM,

1
Pytanie jest poprawne, ale sposób, w jaki został napisany, wydaje się trochę rantem. Jakikolwiek sprzeciw wobec przemianowania tego „Jak zabezpieczyć rower przed drobną kradzieżą i wandalizmem?” Przykro nam, że Twój rower został trafiony w ten sposób.
Neil Fein

1
Zredagowałem go, aby bardziej odpowiedzieć na praktyczne pytania i usunąć rodzaj „rantowych” części. Zapraszam do wycofania moich zmian lub zmiany ich w inny sposób, jeśli uważasz, że straciłem ducha twojego pytania.
freiheit

1
Pod pojęciem „8-rzędowa” rozumiesz mechanizm tylnej przerzutki (rzecz, która przesuwa łańcuch na inny bieg), czy masz na myśli kasetę (zestaw 8 kół łańcuchowych)?
freiheit

1
@DQdlM - Wydaje mi się, że ktoś potrzebował (lub myślał, że potrzebuje) tych konkretnych części.
Daniel R Hicks,

Odpowiedzi:


15

Nie da się w 100% zabezpieczyć wszystkiego, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby było to trudniejsze lub czasochłonne.

  1. Nie zamykaj swojego roweru. Weź ze sobą rower, zamiast pozostawiać go na zewnątrz. Mój idzie do mojego biura.
  2. Wybierz lokalizację, w której ty lub inne osoby zobaczycie złodziei bawiących się rowerem. Nie obszar o bardzo dużym natężeniu ruchu (w takim przypadku wszyscy zakładają, że ktoś coś zrobi), ale obszar o umiarkowanym natężeniu ruchu. Złodziej będzie bardziej niechętny do zrobienia czegoś oczywiście podejrzanego, jeśli znajdą się ludzie, którzy mogą ich powstrzymać. Kiedy jestem w kawiarni, pubie lub restauracji, staram się zamknąć, aby zobaczyć rower od wewnątrz. Lub użyj szafek rowerowych, w których złodziejom trudno jest dostać się do którejkolwiek części.
  3. Użyj blokujących szpikulców, takich jak pitlock lub główka szpilki . Istnieje wiele wariantów tej koncepcji, ale te, które widziałem, mogą zabezpieczyć koła (za pomocą szpikulców), sztycy (kołnierz sztycy), widelca (nasadka zestawu słuchawkowego) lub niektórych hamulców. Blokujący szpikulec chroniłby kasetę przed wyjęciem, ale nie tylną przerzutkę.
  4. Wymień śruby na nietypowe śruby . Złodzieje motocykli prawdopodobnie mają różne rozmiary kluczy imbusowych (być może w jednym narzędziu wielofunkcyjnym) i może T25 Torx (powszechnie stosowany do hamulców tarczowych). Również Phillips i z płaską głową. Ale prawdopodobnie nie mają innych rozmiarów Torx lub innych nietypowych rodzajów śrub. Uzyskanie odpowiednich „odpornych na manipulacje” śrub jest trudne, chyba że jest to coś w rodzaju pitlocka.
  5. Bałagan za pomocą śrub, aby trudniej je było cofnąć. Jedną z technik, o której słyszałem, jest umieszczenie łożyska kulkowego w łebu sześciokątnym i stopienie wosku / parafiny. Przechyl śrubę, podgrzej ją małym płomieniem, a wosk się skończy. Lub trochę czasu wścibstwa i skrobania za pomocą małego śrubokręta.

Osobiście robię # 1 i # 2 i rozważałem zainwestowanie w # 3. # 3, # 4 i # 5 sprawiają, że Twój rower jest trudniejszy do pracy, ale przyzwyczajone są co najmniej # 3 sklepy rowerowe i po prostu pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie specjalne narzędzie.


# 3: Wydaje się, że to dobry pomysł na drogie rowery. Podoba mi się pomysł posiadania unikalnego klucza.
Ambo100,

# 4 - „ Robby ” byłby dobrym wyborem. Lokalne sklepy ze sprzętem będą go mieć, a narzędzia - po prostu upewnij się, że masz przy sobie narzędzia: /
OMG Ponies

5

Krótka odpowiedź brzmi: nie: nie ma prostego sposobu, aby zabezpieczyć się przed tym, jeśli chcesz zostawić swój rower bez opieki. To samo może się przydarzyć samochodowi: wracasz, koła zniknęły, samochód stoi na blokach żużlowych.

Twoje pytanie nie mówi, gdzie był zaparkowany rower, ale domyślam się, że był on w miejscu publicznym. Wydaje mi się, że złodziej wiedział, jakich elementów potrzebuje i że miał narzędzia, aby się do nich dostać. Naprawdę nie ma sposobu, aby się przed tym zabezpieczyć, poza zamknięciem roweru w pudełku.

Masz kilka opcji, aby to odkryć: Nie możesz sam zostawić roweru lub zaparkować go w bezpieczniejszych miejscach.

Wolę zaparkować rower, żeby mieć go na oku. Jeśli zatrzymam się na lunch, postaram się zabrać ze sobą rower do restauracji. Jest to łatwiejsze, gdy jeżdżę na jednym ze składanych motocykli i można go wsunąć pod stół lub za krzesłem. Niektóre sklepy pozwalają nawet zabrać rower na pełną klatkę, szczególnie jeśli jesteś ostrożny i uprzejmy.

Jeśli musisz regularnie zostawiać rower bez opieki, na przykład na dworcu kolejowym lub na lotnisku, wypróbuj wypożyczenie szafki na rowery. Jeśli nie ma takiej możliwości i musisz publicznie zablokować swój rower „nago”, możesz sprawić, że Twój rower będzie mniej atrakcyjny dla złodziei. (Farba w sprayu, taśma klejąca itp. Mogą dobrze służyć do tego celu).


2

Zalecenia Neila dotyczące pasywnej ochrony przed kradzieżą są bardzo cenne - tzn. Sprawiają, że Twój rower wygląda mniej atrakcyjnie. Aby dodać do tego, zalecałbym zawsze zamykanie roweru w dobrze uczęszczanym miejscu publicznym, najlepiej dobrze oświetlonym, i znajdź kilka z tych miejsc, abyś nie zawsze blokował rower w tym samym miejscu. Jeśli szukasz aktywnej ochrony przed kradzieżą (poza wytrzymałym zamkiem u dla całego motocykla, który powinien iść bez słowa) Masz kilka opcji, o których jestem świadomy. Istnieją różne rodzaje sztyc i blokad siodeł, które można kupić, które składają się z cienkiego plecionego kabla, aby powstrzymać złodziei od zbliżania się i wyciągania słupka z ramy i odchodzenia. Istnieje również kilku producentów kluczowanych szpikulców blokujących. To potencjalnie utrudniłoby ci zdejmowanie kół i siodełka, ale kiedy ostatnio patrzyłem, co, przyznaję, minęło kilka lat, nie było żadnej wysokiej jakości do wyboru. Wiele lat temu kupiłem parę, która używała wyjmowanej dźwigni o unikalnym kluczu. Nowatorska koncepcja, ale bardzo niewielka siła docisku i udało mi się wcisnąć płaski śrubokręt w miejsce, w którym powinien pasować koniec klucza, i po prostu otworzyć szpikulec. Zrobiłbym trochę google dla „blokowania szaszłyków szybkozamykacza” i zobaczę, co nowego na rynku w tych dniach. ale bardzo mała siła zaciskająca i byłem w stanie wbić płaski śrubokręt w miejsce, w którym miał się zmieścić koniec z klamrą, i po prostu otworzyć szpikulec. Zrobiłbym trochę google dla „blokowania szaszłyków szybkozamykacza” i zobaczę, co nowego na rynku w tych dniach. ale bardzo mała siła zaciskająca i byłem w stanie wbić płaski śrubokręt w miejsce, w którym miał się zmieścić koniec z klamrą, i po prostu otworzyć szpikulec. Zrobiłbym trochę google dla „blokowania szaszłyków szybkozamykacza” i zobaczę, co nowego na rynku w tych dniach.

Oto ostatnia rzecz, o której wspomnę, której nie polecam ! Słyszałem o osobach, które super skleiły lub (z trudem łapały powietrze) epoksydowały pojedyncze łożyska kulkowe w łby śrub sześciokątnych elementów roweru. Jest to świetny aktywny środek odstraszający, ale niestety elementy roweru wymagają regulacji i wymiany, co nie ułatwia tej metody. Ta metoda może być dla ciebie tego warta, jeśli mieszkasz w obszarze o bardzo wysokiej przestępczości, ale powtórzę, że sam bym tego nie zrobił.


Kilka dobrych punktów tutaj. Znakomita odpowiedź freiheit również wnosi nieco więcej szczegółów na temat sztuczki polegającej na łożysku kulkowym.
Neil Fein,

2

Alert głupiej odpowiedzi ...

Możesz również uzyskać folder Dahon, w którym nie są potrzebne żadne narzędzia do zdejmowania kawałków z roweru. Upewnij się, że wygląda dobrze po upływie terminu sprzedaży, a następnie możesz zaparkować go w dowolnym miejscu, zablokowanym lub odblokowanym. Nikt tego nie dotknie.

Może być dobry powód - co możesz zrobić z sztycą Dahon o długości 3 stóp? Naprawdę nie warto tego robić, chyba że masz plany, aby usiąść z tego miejsca, ale jeśli to jest podarte, to po co? Wtedy koła nie pasują na nic innego.

Dlatego, nieco dziwnie, rower najlepiej nadaje się do zaparkowania w pomieszczeniu, np. Pod biurkiem, jest najbezpieczniejszy od złodziei, gdy jest zaparkowany w miejscach publicznych.

Może potrzebujesz trochę niestandardowości? Rower bez części towarowych i odczuwalny brak funkcjonalnej użyteczności dla roweru jako całości?


1
Tak, to jest całkiem doskonałe i poprawne. Jadąc na rowerze do pracy nigdy nie nosiłem zamka. Rowery składane są rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem w zakresie ochrony przed kradzieżą, ale nawet od czasu do czasu są kradzione.
Neil Fein

1
Co możesz zrobić z sztycą Dahon 3 '? Dlaczego to !
Neil Fein

dzięki ... Myślę, że tak naprawdę grawitowałem w tym kierunku ... ile to dodatkowej pracy z tymi małymi kołami? i ile tracisz prędkości ...?
Bozostein

Nie wydaje mi się, żebyś jechał wolniej na 20-kołowym „rowerze na zakupy”. Ciekawe są również komentarze osób, które mijają lub holują. Nie trzeba zaparkować na zewnątrz, co oszczędza czas i jazda na siodle jest nie do przyjęcia (ponieważ zawias może się otworzyć), więc zyskujesz na całkowitym czasie podróży. Plus skakanie przez ruch uliczny jest łatwiejsze ze względu na małe koło, nawet jeśli krawężniki są nie-nie. .. karuzele nisko położony środek ciężkości i szybkiego przyspieszenia prac małego koła dla mnie tak długo, jak rower jest utrzymywane w tip-top stanie mechanicznym nie powinno być problemem.
ʍǝɥʇɐɯ

Właściwie - potrzebuję bardzo długiej sztycy na moim zwykłym rowerze ... Gdzie jest zaparkowany twój rower? BRB ...
Criggie

0

Używam roweru do dojazdów.

Trzymam go zaparkowanego (U-zamknięty) w sali rowerowej mojego apartamentowca.

W pracy mam pozwolenie na parkowanie na (na najniższym poziomie) parkingu podziemnym pod budynkiem biurowym: tam prawdopodobnie widzi tylko pracowników biurowych (i kupujących), którzy zapłacili za zaparkowanie tam swoich samochodów.

Kiedy zacząłem, zaparkowałem go cały dzień i do wieczora, zamknięty na bocznym spacerze przed biurem. Mając blokadę w kształcie litery U na ramie i zamki na kołkach na kołach, pomyślałem, że nikt nie może go ukraść, a jedynie, w najgorszym wypadku, go zniszczyć (na co nie widziałem zachęty). I było w porządku przez kilka miesięcy (ktoś ukradł kiedyś przednie światło).

Ale teraz czuję się bezpieczniej, ponieważ zaparkowałem go głównie poza zasięgiem wzroku.

czy świat oszalał?

Podejrzewam, że kilka osób chce mieć rowery bez ich zakupu: i tworzyć i konserwować Frankenbikes przy użyciu „znalezionych” i „zapasowych” części.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.