Co mam zrobić, gdy spadnie mój łańcuch?


10

Stało się tak, gdy „nadepnąłem na to” (na pustej ulicy mieszkalnej). Opuścił łańcuch na drodze.

Jakie narzędzia i części powinienem mieć przy sobie, aby to naprawić?

Został wymieniony (nowy) dwa miesiące temu, odkąd mieli również tylne koło, aby wymienić klocki hamulcowe.

Kiedy ostatnio go lubiłem, zauważyłem, że jedno z linków wydawało się luźne, ale nie chciałem poświęcać czasu na powrót do LBS (który jest teraz w mniej dogodnych zimowych godzinach).


3
przysięgać. dużo. (dodatkowe znaki)
Agos

1
... i mam nadzieję, że Twój rower ma coś więcej niż hamulec coaster .
Goodbye Stack Exchange

4
Jazda z nienormalnymi ogniwami łańcucha, WIEDZA O, to bardzo skuteczny sposób na popełnienie samobójstwa.
heltonbiker

płacz jak dziecko
David

W dzisiejszych czasach jestem bardziej ostrożny przy zmianie biegów i nie „nadepiam”, dopóki nie skończy się płynna zmiana.
ChrisW,

Odpowiedzi:


8

Na pewno narzędzie łańcuchowe (inaczej „przerywacz łańcucha”). Wiele narzędzi wielofunkcyjnych obejmuje jedno. W zależności od łańcucha, również szybkie łącze (pochodzą pod wieloma nazwami) lub specjalny pin.

Podstawowym procesem jest użycie narzędzia łańcuchowego do usunięcia szpilki lub dwóch, aby zdeformowane bity łańcucha mogły zostać usunięte, a następnie ponownie złożone w krótszy łańcuch. Postaraj się, aby szpilka pozostała w jednym zewnętrznym talerzu; jest o wiele łatwiejsze. Po ponownym złożeniu zrób to poprawnie na rowerze przewleczonym przez wszystkie bity przerzutki.

Robiłem już to przydrożne. Zajęło mi to 5-10 minut, trochę przeklinania, trochę majstrowania przy narzędziu i zakończyło się bardzo tłustymi rękami. Kilka minut czekało na sygnał przejścia dla pieszych, abym mógł odzyskać łańcuch.

Pamiętaj, aby całkowicie unikać kombinacji dużych / dużych narzędzi, a nawet dużej tarczy, dopóki łańcuch nie zostanie wymieniony. I natychmiast wymień łańcuch.


2
Podczas dojazdów pakuję narzędzie łańcuchowe. Na takie okazje nauczyłem się również pakować cienkie gumowe rękawiczki.
memnoch_proxy

Uważam, że wielo-narzędziowe przerywacze łańcucha są trochę kłopotliwe przy łączeniu, ale w porządku do łamania. Działają dobrze w połączeniu z czymś w rodzaju SRAM Powerlink.
Karl

Tak, najlepiej mieć specjalnie zaprojektowany wyłącznik i policzyć liczbę zwojów, które trzeba wykonać (na kawałku starego łańcucha), abyś mógł zabrać go na drogę. (Zapisz liczbę zwojów i włóż papier do małej plastikowej torby z narzędziem i zapasowymi ogniwami.)
Daniel R Hicks

4

Jako zalecenie znajdź stary kawałek łańcucha i ćwicz, ćwicz, ćwicz. Zapewnia to zrozumienie, jak działa narzędzie łańcuchowe, a proces przebiegnie znacznie płynniej podczas deszczu, późno w pracy lub w ciemności.


3

Potrzebujesz narzędzia łańcuchowego i niektórych zapasowych linków. Trzymam kilka krótkich kawałków starych łańcuchów w plastikowej torbie, a także (teraz, kiedy używam łańcuchów SRAM) przechowuję kilka starych „ogniw naprawczych” w torbie. Jeśli nie masz ogniw naprawczych, po podzieleniu starego łańcucha (na 3-5 bitów ogniw) przejedź kołki niezupełnie na obu końcach, aby oba końce mogły zostać ponownie połączone za pomocą narzędzia do łańcucha .

Przydatny jest także krótki kawałek drutu, który utrzyma końce łańcucha razem podczas ich łączenia.

(Gumowe rękawiczki są przeznaczone do wusów;))


Zgadzam się, nie potrzebuję gumowych rękawiczek. Latem (przynajmniej tam, gdzie mieszkam) zawsze gdzieś w pobliżu jest trawa, żeby wytrzeć ręce. W okresie zimowym śnieg i dowolne ubrania, które mam na sobie, dobrze sprawdzają się w przypadku czyszczenia rąk, gdy są tłuste.
Brian Knoblauch,

1
Polecam tę naprawę w nagłych wypadkach. Po powrocie do domu lub przejściu przez sklep kup nowy jak najszybciej, zepsuty / naciągnięty łańcuch i różne typy mogą uszkodzić twoje wyposażenie.
Crowley,

1
Jeśli wykonane prawidłowo, a części zamienne nie są zbyt mocno zużyte, nie ma powodu, dla którego naprawa nie powinna trwać, dopóki łańcuch jako całość nie wymaga wymiany. W rzeczywistości można zapisać ogniwa zapasowe po wymianie łańcucha, aby mieć części zamienne, więc nie trzeba w ogóle nosić części zamiennej.
Daniel R Hicks,

Pakuj chusteczki dla dzieci, usuwają tłuszcz z rąk. Gumowe rękawiczki zawsze się rozrywają, gdy próbuję użyć ich do pracy na rowerze.
Goodbye Stack Exchange

1
Tak, na długich przejażdżkach noszę chusteczki dla niemowląt z innego powodu. Użyłem ich jednak do czyszczenia po zakończeniu łańcucha.
Daniel R Hicks,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.