Budowanie ramki


1

Kupiłem ramkę Philipsa od Craigslist za 60 USD i zdecydowałem, że chcę zbudować z tego fixie. Do tej pory mam ramę i trzonek pióra. Nawias dolny musi zostać zastąpiony, ponieważ nie mam do tego korb, a jest dość stary i prawdopodobnie śmieci.

Czego mogę się spodziewać po kosztach? Gdzie mogę teraz obniżyć koszty, a następnie uaktualnić później?

Czy jestem szalony, że chcę podjąć się tego zadania? Czy powinienem obniżyć straty i kupić dobrą ramę, która jest dla mnie dopasowana, jeśli chcę zbudować rower?


RE: Twój ostatni punkt; Jeśli ramka ci nie pasuje, po co zawracać sobie głowę?
meagar

Nie jestem pewien, czy rama pasuje, haha. Myślę, że tak, wisi teraz w mojej szopie. Miałem na myśli dopasowanie niestandardowe
Dan McClain

1
„dopasowanie niestandardowe” i „oszczędność pieniędzy” to rzeczy przeciwne.
heltonbiker

Odpowiedzi:


5

Wszystkie te pytania mają odpowiedzi oparte na bardzo subiektywnych i osobistych wyborach.

Tak, powinieneś spojrzeć na ramę, która pasuje, jeśli ta nie pasuje.

Nie, nie zbudowałbym starej ramy z nowymi (nawet nowymi starymi) częściami, ponieważ wartość kompletnej kompilacji będzie generalnie znacznie mniejsza niż wydasz na części do jej zbudowania i wiele części będzie musiał zostać zastąpiony, jeśli wybierzesz nową ramkę, aby odbudować wszystko później.

Czy robisz to jako projekt edukacyjny? Jeśli tak, to edukacja może zrównoważyć dodatkowe koszty. Jeśli chcesz tylko fixie, poprawki są tanie. Gwarantuję ci, że możesz kupić lepszy zestaw niż możesz zbudować za mniej więcej taki sam koszt.

Wszystko to są rzeczy, które musisz zważyć dla siebie osobiście. Nie zrobiłbym tego. Ale wiem to, ponieważ to zrobiłem. Więc jak mam ci powiedzieć, żebyś tego nie robił?

Zrób to lub nie, pod warunkiem, że wiesz, że nie jest to opłacalna trasa, ale może to być świetna zabawa dla Ciebie ... Jeśli tak, ciesz się nią.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.