Czy lepiej jest mieć opony na rower górski na zimę?


11

Mam hybrydowy rower podmiejski, który jest bardziej na końcu roweru górskiego

Obecnie mam na sobie śliskie opony drogowe.

Czy dobrym pomysłem jest zakładanie opon do rowerów górskich, aby radzić sobie w mokrych i mroźnych zimowych warunkach?

Słyszałem sprzeczne historie o tym, czy pomagają, czy nie

EDYCJA: Wyjaśnienie - dotyczy dojazdów do pracy w drodze. Nie do jazdy w terenie.


3
Myślę, że jedną ważną rzeczą, o której należy wiedzieć, jest to, że w ogóle nie można oczekiwać jazdy na lodzie bez opon z kolcami z metalu. Często możesz poradzić sobie z upakowanym śniegiem za pomocą zwykłych szerokich, bieżnikowanych opon, ale gdy tylko pojawi się lód, jesteś w wielkim niebezpieczeństwie bez kolców.
Daniel R Hicks,

Na pewno nie będę miał śladów na rowerze podczas zimy. jeśli jesteś w ciepłym miejscu, w którym prawie nigdy nie spada poniżej zera, wtedy będą działać standardowe opony MTB / brud (lepsza przyczepność w mokrych warunkach), ale jeśli jesteś w zimnym miejscu (jak ja :), wtedy metalowe kolce są konieczność, jeśli chcesz uniknąć zjeżdżania przez czerwone światła
Nate Koppenhaver,

Odpowiedzi:


10

To zależy od przewidywanych warunków. Jeśli planujesz jazdę po śniegu w terenie, potrzebujesz opon z dość ciężkimi występami (choć zbyt ciężki po prostu zbiera śnieg). Do lodu na pewno potrzebujesz opon z metalowymi kolcami - jazda na rowerze na lodzie inaczej jest jak jazda na smarze.

Jeśli jeździsz głównie po drogach, które są dość często podróżowane przez samochody, najlepszym wyborem są dość gładkie opony z kolcami, gdzie kolce są po bokach, ale środek jest gładki. W ten sposób kołki wchodzą w ruch, gdy w ogóle się pochylasz, ale nie przeszkadzają ci poważnie podczas jazdy prosto.

icebike.org przestało być używane (najnowsze „wiadomości” pochodzą z 2006 roku), ale nadal ma kilka dobrych linków.


dotyczy to dojazdów do pracy w drodze. Nie do jazdy w terenie.
Roonooir

Kluczem do niesienia śniegu jest zbyt ciasne ułożenie łap. Chcesz dużo przestrzeni między nimi.
sixtyfootersdude

3

Istnieje wiele czynników, które trzeba będzie rozważyć.

Gęste opony pomogą w utrzymaniu przyczepności, jeśli nawierzchnia pokryta jest luźnym / przesuwnym pokryciem, tj. Liście, błoto, śnieg itp.

Jeśli planujesz jazdę na mokrej nawierzchni, istnieje wiele smukłych opon MTB, które pomogą wypierać wodę, oferują pewną przyczepność w terenie, ale nadal zapewniają dobrą prędkość na drodze, tj. Przyczepność bez zwiększonego oporu toczenia. Spróbuj spojrzeć na Panaracer Pasela lub Ribmo.


3

Idę do pracy na rowerze pokonując 6.000 km / rok. Warunki to: środowisko wiejskie, niemiecka śnieżna / oblodzona zima (ok. 1..3 miesiące).

Dwa lata temu mój dealer rowerów wskazał mi oponę „Schwalbe Marathon Winter”, która nosi na powierzchni ponad 200 kolców z węglików spiekanych (strona producenta: http://tinyurl.com/5tcbvs3 )

Spróbowałem (jeśli kupisz tylko jeden, połóż go na przednim kole, ponieważ jest to ważne dla kierowania i wszystkich małych kompensacyjnych ruchów kierownicy, aby utrzymać równowagę - dodatkowo możesz użyć przedniego hamulca, aby bezpiecznie się zatrzymać) i jestem teraz całkowicie przekonany: jeśli napotkasz śnieg i lód w zimie, to jest twój wybór.

Nie martw się o topnienie dni: gdy ulice są czyste, biegnie z niewielką utratą tarcia. Moja codzienna jazda to ok. 32 minuty i nie zauważyłem znacznego wydłużenia czasu z kolcami na czystych ulicach (chociaż słychać wyraźny hałas toczenia).

W tym roku byłem bardzo leniwy i opuściłem zimowy maraton zamontowany na przednim kole przez całe lato, a po tysiącach kilometrów wciąż mało zużywają się kolce z twardego metalu (jednak trzy z> 200 całkowicie spadły) obecnie, co jest nadal dobrą stawką i do zaakceptowania na następną zimę).

Opona nie jest tania (40..50 EUR za sztukę w Niemczech dla rozmiaru 28 "/ 622 mm), ale jeśli jeździsz regularnie w śnieżną / oblodzoną zimę, jest to warte każdego grosza!


2

Opony Knobby z pewnością pomogą, gdy na drodze będzie śnieg lub mokre liście. Nie pomagają w oblodzeniu, tylko opony z kolcami są przydatne na lodowych drogach.


2
Cóż, w Stanach Zjednoczonych „zatrzaskowe” oznacza, że ​​są zainstalowane metalowe zatrzaski. Te zdecydowanie pomagają na lodzie.
Daniel R Hicks,

Ok, angielski nie jest moim językiem ojczystym. Miałem na myśli opony knobby.
sarnu,

Nie ma problemu - pomyślałem, że to prosta terminologia.
Daniel R Hicks,

0

Jedną lekcją, której nauczyłem się o jeździe na lodzie, jest to, że w pewnym momencie musisz postawić stopy. Sugerowałbym, jeśli planujesz jazdę po oblodzonej, śliskiej nawierzchni, nosić jakieś urządzenie przyczepnościowe na swoich butach. zbyt agresywny, ale wystarczający, abyś nie poślizgnął się podczas zatrzymania.


0

Jak zauważyli inni plakaty, opony z klocków na pewno pomogą w śniegu i innym bałaganie na drodze w zimie. Wątpię, czy to zadziałałoby na twardym lodzie (i sam tego nie próbowałem), ale istnieją pewne informacje na temat używania opasek błyskawicznych jako prowizorycznych kołków do opon . Wydaje się, że w przypadku mocno upakowanego śniegu i kruchego lodu zwiększyłoby to nieco przyczepność.


Byłbym sceptycznie nastawiony do zdolności krawatów z suwakiem do robienia tego, co jest najbardziej potrzebne, czyli do zapewniania bocznego „tarcia”, aby rower nie wysunął się spod ciebie. Działałyby one w celu zapewnienia trakcji motywacyjnej, ale to nie jest najważniejszy problem.
Daniel R Hicks,

@DanielRHicks, jak wspomniałem, nie próbowałem tego, więc nie mogę powiedzieć na pewno, ale myślę, że umieszczenie części z zamkiem błyskawicznym tworzy rodzaj kołka, który pomaga w bocznej przyczepności. Tak przynajmniej rozumiem.
DQdlM,

-1

Dlaczego nie?

Opony dla rowerów to buty dla ludzi.

Nie zawsze chodzisz na zajęcia z tą samą parą butów, więc w rowerach nie powinno być inaczej.

Myślę, że każdy powinien mieć wystarczająco dużo zestawów opon, aby pokryć całe spektrum terenów, na których regularnie się jeździ.


-1 OP wskazuje, że słyszeli sprzeczne raporty na temat tego, czy opony typu knobby pomagają w warunkach zimowych. Wydaje się, że rozumieją, że różne opony mogą być potrzebne w różnych warunkach terenowych, ale szukają porady, czy opony typu knobby pomagają w warunkach zimowych.
DQdlM,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.