Jaki rodzaj smaru do łańcucha najlepiej nadaje się do jazdy zimą?


14

Dużo czytałem o smarowaniu mokrym lub suchym łańcuchem i nie wydaje się ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czy stosować smar mokry czy suchy łańcuch zimą. Niektóre fora są pełne ludzi, którzy twierdzą, że używają tylko suchego smaru, ponieważ to nie zmywa się tak łatwo, a następnie inne fora są pełne ludzi, którzy mówią inaczej, z przeciwnego powodu!

Jaki rodzaj smaru do łańcucha najlepiej nadaje się do jazdy zimą (woda, drogi utwardzone itp.)


Dobre pytanie, ale możliwe, że trochę go poprawię, szczególnie tytuł, więc odpowiedzi będą mniej subiektywne. (To nie jest forum dyskusyjne. :)
Do widzenia Stack Exchange

Odpowiedzi:


10

Osobiście wybrałbym linię mety na mokro, a nie na sucho.

Zazwyczaj używam suchego, jeśli chcę czegoś, co pozwoli utrzymać mój łańcuch w czystości, a także w stanie nasmarowanym. Z własnego doświadczenia wynika, że ​​muszę częściej nakładać suchy smar.

Użyję mokrego smaru, oszczędnie pamiętając, do nieprzyjemnych warunków.

Po tym, jak straciłem czas, powiedziałbym, że temperatura / miejsce przechowywania, sposób czyszczenia łańcucha (metoda, częstotliwość i intensywność) oraz sposób nakładania smaru (plamy na oszczędność na każdym ogniwie) są ważniejsze niż rodzaj smaru .


1
Ostatecznie kupiłem oba rodzaje smarów do linii Finish, aby przetestować!
Mark Ingram,

1
@Mark - Daj nam znać o swoich doświadczeniach i działaniach; Jestem bardzo ciekawa.
Goodbye Stack Exchange

Używałem suchej, o ile jeszcze nie byłem na mokrej nawierzchni, ale ponieważ pogoda się zbliża, planuję odtłuszczanie i nakładanie mokrej w ten weekend.
Mark Ingram

+1 za linię mety na mokro. Jednak mam tendencję do piaskowania łańcucha za pomocą CLR przed odtłuszczeniem go podczas czyszczenia w zimie, aby łatwiej było usunąć sól drogową.
moshbear,

1
Używam mokrej zimy i suche latem. Żadnych problemów do zgłoszenia w przypadku żadnego z tych podejść. Zimą regularnie oczyszczam łańcuch (za pomocą szorowarki łańcuchowej narzędzi parkowych) i ponownie nakładam.
Mark Ingram,

6

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nazwa produktu na mokro / na sucho jest wskazówką do warunków, dla których produkt jest przeznaczony.

Mokry smar zazwyczaj przypomina olej silnikowy lub do maszyn do szycia i jest przeznaczony do powlekania łańcucha i ochrony go w mokrych warunkach.

Suchy smar jest zwykle smarem teflonowym na bazie odparowującej lub woskowej, więc cząsteczki teflonu pozostają w ogniwach bez dużej ilości mokrego „grudki” na łańcuchu, aby zbierać piasek, kurz, brud itp.


3

Używam produktu o nazwie „Purple Extreme” , pierwotnie opracowanego dla morskich platform wiertniczych. Wydaje mi się, że jest „suchy”, ponieważ wysycha na łańcuchu (chociaż można go użyć natychmiast, zaleca się, aby najpierw wyschł).


3

Nigdy nie miałem dużo szczęścia z suchym smarem. Ma bardzo niską lepkość i wydaje się, że łatwo się zmywa. Używam smaru Finish Line Wet przez cały rok. Jest tani, szeroko dostępny i czysty, jeśli jest starannie stosowany. Aplikuję, zdejmując łańcuch z roweru, czyszcząc go i upuszczając kilka kropli na każdym ogniwie, pozwalając mu wsiąknąć, a następnie zetrzeć nadmiar. Brzmi dziwnie, ale nie trwa długo i smarujesz tam, gdzie jest to potrzebne (wewnątrz linków), a nie tam, gdzie tego nie potrzebujesz (wszędzie indziej).


2

Jestem wielkim fanem Pro Gold. Przez cały rok, przy każdej pogodzie. http://www.progoldmfr.com/products2/ProLink_Chain_Lube.htm

Najwyraźniej firma Pro Gold rozpoczęła produkcję smarów do urządzeń górniczych. Pomyśl więc o smarowaniu metalu w niesprzyjających warunkach. W każdym razie wadą ich smaru do łańcucha rowerowego jest to, że może być trudno zlokalizować lokalnie. Jest jednak dostępny online.


0

Niedawno zmieszałem Finish Line Dry z 0,5 mikronowym heksagonalnym proszkiem azotku boru, czyli białym grafitem. Noc i dzień! Wydaje się, że HBN dodaje znacznie więcej siły pozostającej.


Czy proszek grafitowy nie działałby jak środek ścierny?
Criggie

1
Powiedziano mi, że nie, a doświadczenie potwierdza; wydaje się, że dzieje się tak z powodu wielkości cząstek, są one na tyle małe, że mieszczą się w mikroskopijnych nieregularnościach metalu i ślizgają się bardzo łatwo, zapewniając śliskość.
JEB z Ponderworthy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.