Moja dźwignia hamulca zwalnia się z kierownicy; jak mogę to dokręcić?


11

Mam rower szosowy z drążkami, a lewa dźwignia hamulca jest nieco luźna - może obracać się o kilka stopni wokół kierownicy z boku na bok. Jak mogę to dokręcić? Czy można to zrobić bez rozpakowywania uchwytów?

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Odpowiedź na ostatnie pytanie AFAIK brzmi „prawdopodobnie nie”, ale czy możemy uzyskać więcej informacji na temat twoich dźwigni lub zdjęcie dźwigni i słupków?
Goodbye Stack Exchange

Posiadam hamulce Shimano 105 i mogę je dokręcić bez rozpakowywania czegokolwiek. Tylko odrobina gumy do podniesienia. Jakie masz hamulce?
dee-patrz

@Neil Gotowe i gotowe. Nie widzę żadnej śruby, która mogłaby zostać użyta do dokręcenia ich do uchwytów.
user229044

W niektórych modelach ściskasz uchwyt i wpuszczasz śrubokręt w dół przez środek. Myślę, że być może będziesz musiał najpierw odpiąć kabel.
Daniel R Hicks,

@Daniel Widzę małe „T”, kiedy zdejmuję małą czarną czapkę z przodu dźwigni. To nie wygląda na śrubę. Zdjęcie nadchodzi.
user229044

Odpowiedzi:


12

Podczas zdejmowania kołpaka z przodu dźwigni odsłania się sześciokątne gniazdo przez mały otwór, który można dokręcić, aby docisnąć dźwignię do kierownicy:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

We wczesnych wersjach Shimano 105s wszystko, co musisz zrobić, to:

  1. „poluzuj” zaciski hamulca, popychając małą dźwignię hamulca (nie dźwignię na prętach) do pełnego otwarcia (tak jakbyś musiał zdjąć koła).

  2. Stań przed drążkami kierownicy i pociągnij całkowicie dźwignie, jak podczas hamowania, i spójrz na dźwignie! w środku zobaczysz dokręcenie nakrętki HEX (5 mm) i jesteś gotowy do pracy!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.