Jak oszacować, jak długo potrwa wycieczka? (Z Wielkiej Brytanii do Grecji)


18

Jeśli ktoś o umiarkowanych umiejętnościach rowerowych i niezłej sprawności próbował jechać do Grecji z np. Londyn; jak długo to zajmie. Zakładając około 8 godzin jazdy rowerem dziennie?

I proszę (dla przyszłych użytkowników) wyjaśnić, w jaki sposób dokonałeś obliczeń i link do wszelkich narzędzi lub zasobów internetowych, których użyłeś.


2
Myślę, że to pytanie jest bardziej związane z bicycles.SE niż z travel.SE. Jeśli chcesz, mogę go tam zmigrować.
VMAtm

@VMAtm: tak, prawdopodobnie masz rację. Czy mógłbyś to zrobić?

2
Nie jestem pewien, czy jest to szczególnie przydatne pytanie - ale jeśli zostanie zredagowane w celu uwzględnienia istniejących narzędzi online (np. Jak @Roflcoptr wygenerował grafikę w tej odpowiedzi) i jakiego rodzaju buforów czasu, prędkości degredacji itp. Należy użyć by obliczyć odległości, byłoby to bardziej przydatne. W tej chwili jest na granicy między zbyt zlokalizowanym a nieprzydatnym pytaniem.
Nieskompletowane

@Unsliced, to przydatny komentarz. Istnieje opcja edycji dla użytkowników innych niż ci, którzy zadali pytanie o taką zmianę. Ponieważ prawdopodobnie nie jestem tak doświadczony, jak się wydaje, byłbym zadowolony, gdybyście mogli sprawić, że pytanie stanie się lepsze i ewentualnie zawierać opis, jak uogólnić pomiar odległości / czasu.
Vass

@Daniel R Hicks Zredagowałem swoją odpowiedź, tak aby obejmowała również twoją edytowaną część.
RoflcoptrException

Odpowiedzi:


23

To mniej więcej pytanie matematyczne. Droga z Athen do Londynu bez promu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne (Canal), wynosi około 3200 kilometrów.

Jeśli więc masz średnią prędkość 15 km / h (rower górski) lub może 25 km / h (rower wyścigowy), pokonanie trasy zajęłoby około 214 lub 128 godzin.

Jak zawsze dla takiego przybliżonego przybliżenia dodałbym co najmniej 20% bufora czasu. Masz więc 257 godzin (32 dni) odpowiednio 154 godzin (19 dni).

Wygenerowałem również profil wycieczki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Tutaj możesz zobaczyć, że trasa jest mniej więcej płaska, spodziewaj się jednego lub dwóch przejazdów, które musiałbyś pokonać. Ale bądź ostrożny, na tak dużą skalę wszystkie strome podjazdy nie są widoczne. Czerwona linia wskazuje Zagrzeb (Chorwacja).

Największe góry na drodze znajdują się między Grazem a Wels (Austria). Ale z kilkoma dodatkowymi kilometrami można ich uniknąć podczas podróży przez Wiedeń .

Wtedy również profil ewaluacji wygląda o wiele ładniej (niestety nie mogę narysować go w tej samej skali):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Tutaj pierwszą czerwoną linią jest Zagrzeb, a drugi Wiedeń (Austria).

Podróżowanie po Budapeszcie (Węgry) byłoby jeszcze bardziej płaskie, ale teraz odległość jest naprawdę dłuższa:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Tutaj pierwsza czerwona linia to Zagrzeb (Chorwacja), a druga to Budapeszt (Węgry).

Aby narysować wszystkie profile, użyłem GPS Visualizer . Jest to narzędzie online, które może drukować profile z różnych źródeł (np. Ślady GPS). W tym przypadku właśnie utworzyłem wycieczkę w Mapach Google, a następnie użyłem statycznego linku do tej wycieczki jako danych wejściowych dla wizualizatora GPS.

Dla zabawy stworzyłem ci bardzo alpejską trasę :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pierwsza czerwona linia to Brindisi (Włochy), druga to Vaduz (Liechtenstein), a trzecia to Sion (Szwajcaria).


1
To taka fajna odpowiedź.
Pekka obsługuje GoFundMonica w dniu

Czy można to zrobić na jednej prędkości?
Baumr

7

Daj sobie tydzień na podążanie Loarą w dół do Alp, kilka tygodni na rejs wokół jeziora Genewskiego, przez Interlaken, Liechtenstein (aby dodać dodatkowy kraj do łóżka), Graz, Wiedeń i dalej do Budaspest. Pamiętaj, że jest to jeden Alp dziennie, chyba że jesteś jeźdźcem TdF, więc przygotuj się na zaskakująco strome podjazdy i niskie przebiegi, jeśli wybierzesz drogę alpejską. Budapeszt jest w pełni pierwszym światem, ale podróż przez Bałkany na południe nie będzie aż tak luksusowa, ale nic ci nie będzie. Daj sobie jeszcze kilka tygodni na ten „ryzykowny” odcinek.

Oczywiście możesz przejść drugą drogę przez Włochy, unikając nadmiernej otyłości, powinno to być znacznie szybsze, ale będziesz musiał dostać łódź, gdy dojdziesz do pięty.

Osobiście bym pojechał w Alpy i być może zastanowiłbym się nad pójściem wzdłuż Dunaju w jak największym stopniu, ponieważ drogi wzdłuż niego na Węgrzech są szybkie i łatwe - Węgry to duża równina. Ale wtedy straciłbyś Jezioro Balaton, co moim zdaniem jest koniecznością. Loara może być trochę trudna, ponieważ jest trochę nudna na rowerze, ale pomaga dość szybko usunąć Francję.

Mam nadzieję, że to pomaga!


Postać PS Ballpark, 5 tygodni.
ʍǝɥʇɐɯ

2
Jeśli chodzi o „narzędzie online” do obliczeń, tak naprawdę trzeba zaplanować trasę, po której trzeba zobaczyć miasta, miasteczka i przyrodę. Następnie wystarczy dołączyć do kropek i powitać nieprzewidziane sytuacje. Nie sądzę, że „narzędzie internetowe” może naprawdę prześcignąć ambicje jeździeckie, poczucie jelit i palca w powietrzu zabarwionego doświadczeniem.
ʍǝɥʇɐɯ

Nie mogę edytować twojej odpowiedzi, ale nazywa się Liechtenstein.
RoflcoptrException

1
Naprawiono - niesamowita odpowiedź, którą udzieliłeś btw Naprawdę nie można się poprawić, ale pokonałem dużo trasy, a moje dane dotyczące boisk do Alp były tak błędne, kiedy tam dotarłem, stąd jakiś „dokładny” ballparkage!
ʍǝɥʇɐɯ

Dzięki. Lubię bawić się tymi narzędziami, a ponieważ mieszkam w Alpach, regularnie używam ich do planowania wycieczek. Z pewnością jest to tylko przybliżona ocena, ale może być bardzo przydatna.
RoflcoptrException

5

Roflcopter zajął się już faktycznym planowaniem trasy bardziej niż kiedykolwiek. Pomyślałem, że dodam trochę o czasie, którego możesz oczekiwać. Zależy to głównie od:

Ilość jazdy rowerem w normalnym życiu

Niezależnie od tego, jak sprawny jesteś, twoje ciało musi dostosować się do jazdy na rowerze, jeśli nie jesteś zwykłym rowerzystą. Zaplanuj podróże o mniejszej liczbie km / dzień przez pierwszy tydzień do 10 dni i dodaj kilka dni odpoczynku, jeśli nie jesteś co najmniej regularnym rowerem (50 km / tydzień +). Twój tyłek oczywiście stanie się obolały, ale jeśli twoje ciało nie jest przyzwyczajone do długotrwałego siedzenia na rowerze, odczujesz to również na plecach, ramionach, szyi i ramionach.

Twój poziom sprawności na początku podróży:

Jazda na rowerze to aktywność fizyczna. Nawet jeśli nie masz problemu z jazdą z prędkością 20 km / h przez 2 godziny po mieście, przekonasz się, że jazda na rowerze z prędkością 15 km / h przez 5 godzin jest o wiele bardziej wymagająca, robiąc to jeszcze kilka dni z rzędu. Wykonaj kilka próbnych podróży trwających co najmniej 5 godzin w tygodniach przed wyruszeniem w podróż, aby dowiedzieć się, jak czuje się twoje ciało pod koniec dnia i pojutrze. Jeśli jesteś zmęczony na koniec dnia, ale czujesz się dobrze następnego dnia po znalezieniu odległości, którą możesz nadążyć przez więcej niż kilka dni z rzędu.

Rower, na którym jeździsz

Kup rower odpowiedni do terenu, na którym chcesz się poruszać. W większości przypadków śliskie opony wyścigowe nie są najlepszym wyborem, ponieważ łatwo wpadają w poślizg na żwirze, piasku, innych zabrudzeniach lub błocie. Jeśli planujesz zabrać bagaż, nie bierz swojego 8-kilogramowego wyścigowca. Kup lekki, ale sztywny rower górski i dopasuj go do wąskich, ale niezbyt wąskich opon drogowych, lub zamów rower hybrydowy lub fitness z tymi oponami.

Ilość bagażu, którą planujesz zabrać

Pełny sprzęt kempingowy waży około 15-20 kg, jeśli planujesz pobyt w hotelach / hostelach / pensjonatach, możesz obniżyć go do 10 kg. To ciężar własny, który będziesz musiał ciągnąć przez cały czas. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pełne wyposażenie kempingowe (które dla mnie wynosi około 17 kg) zmniejsza mój maksymalny dzienny dystans o około 10-20% w porównaniu do braku wyposażenia. Ponadto większy bieg może oznaczać, że musisz zabrać ze sobą mocniejszy, cięższy rower.

Ilość planowanych wycieczek

Nie spiesz się po mieście, patrząc na zabytki po spędzeniu 8 godzin na rowerze. Jeśli chcesz zrobić coś więcej niż tylko podziwiać siodełka roweru, zaplanuj odpowiednio. Zaplanuj półdnia, a nawet pełne dni tylko na zwiedzanie.

A teraz przejdźmy do faktycznych liczb. Spróbuję nakreślić kilka kroków, aby ustalić rozsądną średnią prędkość. Mój podstawowy rower to stosunkowo lekki (~ 13 kg) rower górski lub rower fitness, wyposażony w opony drogowe z pewnym profilem (bez ślizgu) i 24 biegami: jeśli prawie nigdy nie jeździsz rowerem w codziennym życiu (tj. Nie dojeżdżasz do pracy, nie długo) dystans (30 km +) rekreacyjna jazda na rowerze w weekendy, zacznij od 12 km / h. Jeśli jeździsz 30-50 km / tydzień, zacznij od 15 km / h Jeśli jedziesz 50-100 km / h zacznij od 18 km / h Jeśli jedziesz 100 km / h + zacznij od 20 km / h

Jeśli masz wysoką wytrzymałość podczas biegania na długich dystansach, pływania lub innych sportów wytrzymałościowych, ale masz dwa najniższe poziomy dla jazdy na rowerze, zwiększ swoją średnią o 3 km / h przez pierwszy tydzień i zwiększ ją ponownie o 3 km / h dla kilka dni później.

Jeśli planujesz zabrać tylko sprzęt hotelowy, zwiększ swoją średnią o 0-2 km / h w zależności od pagórkowatości terenu. Jeśli nie zamierzasz zabierać ładunku (tzn. Bagaż zostanie przetransportowany za ciebie), zwiększ swoją średnią o 1-3 km / h.

Jeśli jeździsz na bardzo ciężkim (18 kg +) rowerze lub rowerze górskim z oponami knobby, zmniejsz swoją średnią o 2 km / h

Jeśli jeździsz na bardzo lekkim (10 kg lub mniejszym) rowerze i masz opony wyścigowe, zwiększ swoją średnią o 2 km / h

Postępowanie zgodnie z tym powinno dać rozsądne oszacowanie średniej prędkości, jeśli otrzymane wyniki mieszczą się w zakresie od 10 km / h do 25 km / h.

Zaplanuj jazdę około 4-8 godzin dziennie, w zależności od tego, ile chcesz zwiedzić. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​8 godzin oznacza, że ​​wystarczy jeździć na rowerze, jeść, spać i przygotowywać się do tych trzech czynności (tj. Konserwacja roweru, zakupy żywności, rozbicie namiotów / wyszukiwanie hoteli itp.). 6 godzin da ci trochę czasu na zwiedzanie, wypicie kilku drinków w mieście pod koniec dnia itp. 4 godziny lub mniej pozwolą Ci na zwiedzanie.

Zaplanuj dzień odpoczynku (tj. Małą lub zerową jazdę rowerem) co 4–7 dnia. Będziesz potrzebował pewnego marginesu w planowaniu na wypadek sytuacji kryzysowych, a twoje ciało prawdopodobnie będzie musiało od czasu do czasu odpoczywać nieco dłużej. Mają więcej dni odpoczynku w pierwszych tygodniach i odłóż je, jeśli czujesz się dobrze. Jeśli nie jesteś regularnym rowerzystą, zaplanuj dzień odpoczynku co 3 dni przez pierwsze dwa tygodnie.

A teraz kilka ogólnych porad dla początkujących:

  • Kup rękawiczki rowerowe. W przeciwnym razie twoje ręce odrętwią od trzymania kierownicy.
  • Kupuj buty rowerowe lub inne buty ze sztywną podeszwą, najlepiej z pedałami lub klipsami na palce. Twoje stopy będą ci wdzięczne.
  • Konserwacja roweru jest ważna! Szczególnie ważne jest utrzymywanie kół zębatych, łańcucha i przerzutek w czystości, a także przy optymalnym (wysokim) ciśnieniu. Wszystko, co dodaje opór bezużytecznie, obniża twoją prędkość. Generalnie czyszczę układ napędowy co 3 dni, a po dniach ze znacznym deszczem.
  • Pij i jedz.
  • spójrz naprzód na mapie i upewnij się, że twoje zapasy są wystarczające, biorąc pod uwagę odległość do następnego postoju.
  • Trzymaj pod ręką zapas awaryjny niektórych słonych rzeczy (używam chipsów pringles) i słodkich (batonów energetycznych) na wypadek, gdybyś przypadkowo „uderzył w ścianę” z powodu nie wypicia / picia.
  • Nawet nie myśl o zabraniu do plecaka większej ilości bagażu niż tylko tego, czego potrzebujesz na cały dzień. Ty będziesz tego żałować.

4

Spójrz na http://blog.ch3.gr/

Jest przeciętnym rowerzystą, który 3 lata temu jeździł z Wielkiej Brytanii do Grecji i zebrał wszystkie ważne informacje na tym blogu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.