Jakie części roweru poza łańcuchem muszę smarować i jak?


8

Jakie części roweru poza łańcuchem muszę smarować i jak? Czy ktoś może udzielić wskazówek, jak dostać się do piast, przerzutek, części hamulcowych itp., Które czasami wymagają smarowania?

Odpowiedzi:


5

Piasty, korba (jeśli nie jest to uszczelniony wkład) i łożyska zestawu słuchawkowego wymagają smarowania, co około 10 000 km, w zależności od intensywności eksploatacji. Ramiona hamulca, dźwignie hamulca i dźwignie zmiany biegów wymagają od czasu do czasu tryskania natrysku. Przerzutki należy również spryskać smarem i od czasu do czasu wytrzeć do czysta, lub można je dobrze wyczyścić za pomocą WD-40 przed ponownym smarowaniem.

Smarowanie łożysk polega na demontażu przedmiotu, umyciu części i ponownym montażu z nowym smarem. Jest to coś, co może zarządzać kompetentny majsterkowicz, jeśli postępuje się zgodnie ze wskazówkami, powiedzmy, na stronie internetowej Park Tools. Podstępne szczegóły to posiadanie odpowiednich narzędzi do usuwania niektórych części (takich jak wolne koła / klastry), a następnie ponownego montażu wszystkiego z odpowiednim momentem obrotowym i napięciem - czegoś, czego chcesz się nauczyć na rowerze za 300 USD, a nie za 3000 USD.


Kable / obudowy kabli?
freiheit

Tak, kable mogą wytrzymywać zastrzyk smaru natryskowego raz na rok. Nie potrzebują wiele.
Daniel R Hicks,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.