Zidentyfikuj producenta roweru za pomocą numeru 1857 i jest on produkowany w Anglii


5

Mam rower z gąsienicami Abeni, ale rama wydaje się dość stara. Próbuję zidentyfikować producenta. Kupiłem go z posiadłości, a rodzina powiedziała, że ​​jest przechowywany przez około 20 lat. To było kilka lat temu, więc pomyślałem, że prawdopodobnie pochodzi z lat 80-tych.

Numer na ramce to 1857. Czy ktoś może mnie oświecić?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj] 1

Aktualizacja:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Przydałoby się więcej zdjęć innych uchwytów ramy, haków itp.
Daniel R Hicks

1
1857 jest prawdopodobnie numerem seryjnym, więc nie skupiaj się na tym zbyt wiele. Zgaduję, że rower z lat 80. wygląda na zbudowany ze stali Reynolds. Farba wygląda na zbyt nowoczesną, więc myślę, że została przemalowana. Czy możesz zapytać, skąd / kogo go masz, aby uzyskać więcej informacji?
Criggie

1
(A koła są zdecydowanie w starym stylu.)
Daniel R Hicks

1
@DanielRHicks, czy mógłbyś mi pokazać przykład tego projektu zamiast widocznego kubka z XX wieku? Dla mnie złożone występy, zakrzywione mostki i odlewana korona widelca wyglądają jak rzemieślniczy retro rower klasy wyższej z 2000 roku. Jedyną cechą ramy, która sugeruje starszą konstrukcję, jest port oleju. Części prawie na pewno z lat 80.
ojs

1
Dziękuję bardzo za wszystkie informacje, które dla mnie znalazłeś. Odpowiadał na wiele pytań i ma sens, gdy wszystkie zostały połączone. Fantastyczna praca Chłopaki. Powinieneś być detektywem !!
Rick

Odpowiedzi:


7

Mógłbym znaleźć trochę informacji na ten temat:

To forum mówi o rowerach torowych Healing, a jeden użytkownik wspomina, że ​​spód jego BB jest oznaczony GR 23 i Anglią, a numer seryjny jest zaznaczony do góry nogami na zacisku siedzenia.

Stamtąd szukałem obrazów ścieżek uzdrawiających i natknąłem się na to zdjęcie, które pasowałoby do stylu headtube. Występy są różne, ale hej, ten pochodzi z lat 40. XX wieku ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Domyślam się więc, że jest to rower uzdrawiający, jak to wskazuje

Importowanie części rowerowych Uzdrowienie szybko zyskało reputację dzięki swojej jakości i obsłudze wśród społeczności rowerowej [...]

Który pasowałby do pocisku BB oznaczonego jako wyprodukowany w Anglii. Kalkomanie są zdecydowanie fałszywe po odmalowaniu.


Tak, style występów różnych obrazów leczniczych, które łączysz, wydają się nieco różnić (choć zawsze ozdobne), ale bezszwowa główka (jeśli zignorujesz obecność szwu między rurką a występem) wydaje się być znakiem towarowym .
Daniel R Hicks

1
Byłby również logicznym wyjaśnieniem naklejek Abeni. Obie są markami australijskimi.
Gabriel C.

3

Nie jestem pewien, co to jest i nie jestem ekspertem, ale jestem pewien, że to nie jest Abeni.

Googling sugeruje, że istnieje wiele motocykli, w których ludzie umieszczają naklejki Abeni na ramie innej niż Abeni. Najwyraźniej ramy Abeni prawie zawsze mają wytłoczone słowo „Abeni” w górnej części podnóżków siedzeń, a widelce i główki głowy Abeni zwykle mają na sobie duże litery „A”. Ponadto Ezio Abeni był Włochem, który wyemigrował do Australii i zaczął tam budować rowery: jego motocykli nie wyprodukowano by w Anglii.


1
Moje badania przyniosły to samo. Pomyślałem, że być może uda mi się go zidentyfikować na podstawie nietypowej pozycji numeru seryjnego, ale nie udało mi się znaleźć niczego, co by pasowało.
Andy P
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.