Czy twoje nogi szybciej się męczą podczas jazdy na rowerze poziomym w porównaniu do roweru stojącego?


10

W mojej próbie zdobycia jak największej ilości informacji przed skonfigurowaniem mojego poziomego wózka zastanawiałem się, czy moje nogi nie zmęczyłyby się bardziej, ponieważ znajdują się w pozycji poziomej?

W stojącym rowerze moje nogi „spoczywałyby” na pedałach tak, jak są na nich.

W leżącym trikerze moje nogi byłyby w pozycji poziomej, a moje uda musiałyby je utrzymywać, a także dawać siłę do pedałowania.

Czy moje założenia są prawidłowe?


Pamiętaj, że w pozycji pionowej nogi wspierają tułów, zmniejszając nacisk na dłonie i, w pewnym stopniu, na tyłek. W przypadku większości wygiętych projektów większość z nich jest niepotrzebna.
Daniel R Hicks,

Jest to jeden z powodów, dla których system pedałów zatrzaskowych jest zdecydowanie zalecany dla leżących.
Michael Hampton

Odpowiedzi:


8

Nie jestem zawodowym jeźdźcem i nigdy nie użyłem klipsów na żadnym rowerze. Nawet na rowerze stojącym ćwiczysz nogi i stopy, aby pozostały tam, gdzie powinny ... jeśli po prostu zrelaksują się, spadną z pedałów bez względu na to, na którym rowerze się znajdujesz. Jeżdżę na moim leżącym od prawie 3 lat i nie interesuję się niczym innym, chociaż zajęło to tydzień lub dwa, aby uwzględnić „nowe grupy mięśni”.

Kiedy nogi przyzwyczają się do nowej pozycji, jak wspomina Adam, wątpię, abyś poczuł się bardziej zmęczony lub cokolwiek innego niż wcześniej. Dla moich nóg jest to mniej męczące, ponieważ pokonanie tego samego dystansu lub prędkości na zakręcie wymaga mniej wysiłku (mniejszy opór wiatru itp.)

Najgorsze, do czego musiałem się przyzwyczaić, to brak umiejętności „stania na pedałach” podczas szybkich startów z jack-królikiem lub wspinania się na wzgórza. Trochę to wymagało przyzwyczajenia się, w tym bardzo intymności z przesunięciem przerzutki. Pierwsze kilka razy, kiedy zatrzymasz się bez zmiany biegów na następny start, nauczy Cię szybko unikać zatrzymywania się bez zmiany biegów za wszelką cenę. Wspinając się po wzgórzach, zamiast biegać i pompować, po prostu przerzucasz biegi, aby dostać się „na szczyt”. W żadnym wypadku nie jestem szybkim jeźdźcem, ale mogę nadążyć i czasami mijać wyprostowanych jeźdźców, którzy mijają mnie prosto i poziomo, ale brakuje im pary, gdy wspinają się na wzgórza przede mną. Ja nie mam

Podczas zjeżdżania z długich wzniesień (nie jestem w stanie nadążyć za pedałami powyżej ~ 26 mil na godzinę) nie mam problemów z utrzymaniem prawidłowej pozycji nóg i stóp podczas zjeżdżania ze wzniesień.


1
Na jakim to jest rowerze? Jak wysokie są twoje stopy w stosunku do bioder?
Adam Rice,

7

Na stojącym rowerze masz część ciężaru na nogach lub nawet przez większość czasu. Na rowerze poziomym nie masz żadnej części ciężaru na nogach. Powiedziałbym, że to sprawia, że ​​nogi są mniej zmęczone.

Zauważyłem, że pod koniec dnia jazdy siedzę na zgiętym trikerze ze stopami na pedałach, czekając na nasz lokalny prom, podczas gdy na stojącym rowerze chodzę trochę, by rozluźnić nogi, nie niezależnie od tego, jak krótka lub długa była jazda. To, czy będę dalej siedział na swoim zgiętym rowerze, zależy od tego, jak łatwo jest utrzymać coś, aby utrzymać równowagę, ale kiedy jest łatwo, pozostaje na rowerze częściej niż nie.


4

Nie całkiem. Nie wsiadałbym na leżący na dużej odległości bez zaczepienia nóg. Oczywistym sposobem na to byłyby korki, ale są też specjalne konstrukcje pedałów dla leżących, które zawierają zawiesie biegnące pod piętą. Zaletą trike jest to, że nigdy nie trzeba go wycinać.

Jest większy problem, który zajmuje trochę czasu, aby uzyskać „leżące nogi” - używasz mięśni nóg w inny sposób na „zgięciu” - w tym sensie tak, twoje nogi męczą się szybciej, dopóki się nie przystosują.


rozwinięcie się leżących nóg może trochę potrwać, ale w zasadzie, jeśli masz odpowiednie ustawienie, używasz wyższej kadencji i mniejszej siły na uderzenie, co z pewnością trenuje cię w kierunku większej wytrzymałości. Wielu leżących jeźdźców wybiera do tego celu krótsze korby, łatwiej jest utrzymać wyższą kadencję przy krótszych korbach.
memnoch_proxy

2
Znacznie ważniejsze jest, aby zaczepić się o leżącą, ponieważ jeśli twoje nogi spadną, mogą wślizgnąć się pod rower / trike i skończysz z bardzo okropnie złamaną nogą.
Michael Hampton

To zależy od projektu motocykla, czy musisz się zapiąć, aby nogi nie wpadły pod ciebie, na moich rowerach / trike nie musisz ich wpinać, a ich zaczepienie spowoduje więcej upadków.
Willeke,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.