Jak sprawić, aby blokada pedałów Shimano SPD w pedale była bezpieczniejsza?


5

Kupiłem pedały shimano SPD i buty do MTB. Doskonale nadają się na podjazdy i proste, gnarly sekcje.

Jest jeden problem - kiedy jestem przyciągana, mam mnóstwo ruchu. Zacisnąłem sprężynę, ale jest dużo ruchu, więc jak mam się czuć mocniej?


Czy możesz edytować swoją odpowiedź, aby dodać model obuwia i pedałów?
Argenti Apparatus

Odpowiedzi:


11

Prawdopodobnie mówisz o "float", o tym, jak twoja stopa obraca się nad pedałem. Jest to uważane za cechę, a nie błąd. Istnieją różne knagi, które można uzyskać z różnymi ilościami zmiennoprzecinkowymi; rozglądając się, widzę, że istnieją "zero pływakowe" knagi, które można uzyskać dla SPD, a inne tylko z 4 ° pływaka. Wiosna dostosowuje napięcie, a nie pływak (chyba).

Po długim jeździe na pedałach z zerowym pływakiem, biorę wszystkie pływaki, jakie mogę dostać.


1
Z mojego doświadczenia / opinii wynika, że ​​problem polega nie na pływaniu na boki, ale istnieje niewielka liczba pionowych ruchów i przechylania, które są złe. Prawie czuje się jak luźne pedały / łożyska. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne badania, które pokazują, że pociągnięcie pedału nie poprawia mocy wyjściowej. Jeśli będziesz naciskał na pedał, gra nie ma znaczenia.
Michael

Innym problemem może być interferencja z podeszwą, która uniemożliwi całkowite osadzenie bloku. Może to być spowodowane brakującym pozycją lub może trzeba ostrożnie wykuć kilka kawałków materiału.
Daniel R Hicks

1
@ Michael, nie miałbyś źródła tych badań, prawda? Po prostu ciekawy, ponieważ wydaje mi się to sprzeczne z intuicją.
user35915

1
@ user35915 - GCN zrobił segment na ten temat jakiś czas temu.
Adam Rice

@DanielRHicks Wolę przyciąć pedał - w moim przypadku było to tworzywo sztuczne, które przeszkadzało butom. Pedały są tańsze, jeśli bierzesz za dużo i brakuje chwytów, ale często można je zastąpić śrubą.
Chris H

2

Shimano tworzy dwa różne korki SPD do pedałów MTB. Ten, który ma tylko grę boczną, a także grę pionową.

Dual-play SM-SH 56 Typ przeznaczony jest dla osób jeżdżących na co dzień i uprawiających trekking, którzy nie czują się zbyt pewnie z ciasno zaciśniętymi butami i są głównie używane na drogach. Odpinają się przy ruchu lewym i prawym oraz ruchu w górę. Może to sprawić, że poczujesz się niepewnie na szlaku, ponieważ pozwolą one na unoszenie się w górę przed odpięciem.

Drugi typ SM-SH51 tylko odpiąć, jeśli odwrócisz piętę w bok, na zewnątrz lub na zewnątrz. Dla obu lewych i prawych prawych swobód wynosi +/- 3 °

Jak wskazano w innych komentarzach, szczelność oznaczająca moment, w którym pedały zwalniają blok, jest jedyną możliwą regulacją. Float jest wbudowany, aby zmniejszyć obciążenie kolana i nie można go regulować. Jest to funkcja tylko pedału drogowego, którą można uzyskać za pomocą jednego z trzech różnych typów bloków.


1
Cytujesz Shimano mówiąc, że SH51 tylko odpinają się, przekręcając na zewnątrz, ale powinni wiedzieć lepiej, gdy projektują w nich symetrię. Odpinają się idealnie, skręcając się do wewnątrz, jeśli nie kopiesz łańcuszka. To co dodają SH56 to możliwość wyjścia w górę (co zawsze uważałem, że raczej pokonuje obiekt)
Chris H

1
@ChrisH Myślę też, że 56 jest raczej dziwny. IMHO są przeznaczone dla niezabezpieczonych jeźdźców, którzy nie naciągają pedałów i po prostu pchają je do przodu. W każdym innym przypadku but zostaje zdjęty. Nigdy ich nie użyłem. To prawda, że ​​51 odsuwa się na bok. Prawdopodobnie zaginęło w tłumaczeniu z oryginalnego tekstu JP. ;-)
Carel

0

Jeśli Twoje buty są luźne na pedałach, tzn. Między butem a pedałem jest luz w kierunku pionowym lub bocznym, knagi mogą nie być prawidłowo zainstalowane lub masz podkładki pod spodem, które są zbyt grube.

Sprawdź instalację bloku. Jeśli pod podkładką znajdują się podkładki, spróbuj je zdjąć. Powoduje to przesunięcie zatrzasku w górę do buta, dzięki czemu podeszwa jest mocniej przyciśnięta do korpusu pedału.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.