Jak wyregulować hamulce V, które zbyt gwałtownie się włączają


0

Nowy rower i przedni hamulec V zatrzymują koło, gdy tylko zostanie włączone. jak powinienem to zmienić, żeby nieco zmiękczyć. czy regulacja kąta padu przyniesie efekt?


1
Żeby wyjaśnić, hamulce są trochę zbyt chwytliwe?
Criggie

1
Inną myślą jest to, że nowy rower z hamulcami V w tych dniach jest prawdopodobnie tańszy lub BSO. Dobra zmiana polega na tym, że klocki / klocki hamulcowe są niskiej jakości, co utrudnia ich trwałość. Możesz uzyskać znacznie lepszą wydajność, zamieniając niektóre dobre klocki hamulcowe, takie jak KoolStop.
Criggie

@Criggie Tak - hamulce są sposobem na
złapanie

Odpowiedzi:


6

Możesz wyregulować elektrody tak, aby wiodący koniec elektrod dotykał najpierw obręczy. Powinno to zapewnić nieco większą modulację, ponieważ powierzchnia klocka zaczepionego na obręczy będzie się zwiększać wraz ze wzrostem siły na dźwigni hamulca.

Możesz także sprawdzić oba hamulce, aby upewnić się, że regulacja klocków jest prawidłowa. Park Tool ma świetną stronę, która pokazuje, jak prawidłowo regulować hamulce typu V.

https://www.parktool.com/blog/repair-help/linear-pull-brake-service


Wielkie dzięki za link. To z pewnością wyjaśniło kilka rzeczy. Próbowałem dostosować zgodnie z sugestią, ale nie jestem pewien, czy efekt był tym, na co liczyłem. Jeszcze dzisiaj ustawię je nieco później.
fideldonson

1

Najpierw spróbuj wyrównać pad, jak sugerowano w drugiej odpowiedzi. Jest to darmowa poprawka, więc równie dobrze możesz spróbować.

Następnie całkowicie zdejmij klocek (lub zwolnij ramię hamulca V, aby dostać się do powierzchni hamującej tarcie klocka)

Następnie użyj miniatury, aby mocno przycisnąć gumę. Oczekuję, że będziesz miał trudności z wykonaniem jakiegokolwiek wgniecenia w gumie, ponieważ mieszanka będzie twarda.

Związek jest trudny z trzech różnych powodów

  • Tanie motocykle używają klocków hamulcowych niskiej jakości jako oszczędności . Surowce o niższej jakości można zastosować, jeśli podkładka jest twardsza.
  • Twardsze klocki hamulcowe zużywają się wolniej i dlatego dłużej . Tak więc tani rower otrzymuje od dłuższego czasu twardsze pady.
  • Wiek - im dłużej klocki hamulcowe są tym trudniejsze. Mniej prawdopodobne tutaj, ale warte wspomnienia. Części mogą siedzieć chwilę przed użyciem / sprzedażą.

ODPOWIEDŹ Jeśli regulacja kąta klocka nie pomaga, kup porządne klocki hamulcowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.