Wymiana suportu rowerowego Old Sears Simpson


3

Mam pedały, ale walczę z oboma miseczkami. Nie wiem też, w którą stronę idzie wątek.

Rower został wyprodukowany w Polsce, dość stary. Czy ktoś wie, co mógłbym zrobić? Mam płaski klucz do filiżanek, ale prawie nie mam dźwigni, więc nie mogę go mocno przekręcić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Moją pierwszą sugestią byłoby mnóstwo płynów penetrujących.
Noah Sutherland,

Odpowiedzi:


1

Moje doświadczenia z rowerami wyprodukowanymi w Polsce mówią, że większość miała bezgwintowy suport z zawleczonym wrzecionem typu Thompson.
A te, które miały gwintowany wspornik dolny (głównie rowery szosowe), to gwintowanie BSC (BSA) (ja sam posiadam polską ramę roweru szosowego z 1938 roku i miseczki BSC pasują jak urok).

Niemniej jednak uważam, że podejrzanie jest widzieć wrzeciono o kwadratowym stożku na takim rowerze.

Krótka historia:

  • zacznij od strony bez napędu i obróć kubek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
  • usuń całe wrzeciono
  • sprawdź wnętrze dolnego wspornika, aby upewnić się, że strona napędowa ma odwrotny gwint (obrócenie w prawo powoduje cofnięcie miseczki po prawej stronie)
  • upewnij się, że używasz właściwego narzędzia

A jeśli miseczka po stronie napędu nie jest zbyt mocno zużyta, zostaw ją tam, jeśli możesz.
Jeffrey Bell,

@JeffreyBell - zależy to od tego, co planuje OP - tylko po przeglądzie lub wymianie wrzeciona / łożyska kubek po stronie napędowej może pozostać. Ale przy wymianie na łożyska kasety i pasujące wrzeciono wszystkie muszą zostać zdemontowane.
Mike

4

Okazuje się, że istnieje technika polegająca na użyciu śruby, kilku podkładek i śruby z nakrętką, którą można zakupić w prawie każdym sklepie z narzędziami. Technika jest tutaj udokumentowana.

Wypróbowałem to i działało jak urok. Nawet wtedy to różnica dźwigni, do której uzyskujesz dostęp, sprawia, że ​​różnica jest ważna (użyłeś oszustwa, aby zwiększyć dźwignię). Nakrętka (od strony napędu) odkręciła się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, tak samo jak druga (po usunięciu miseczki po stronie napędu przesunęłam palec wzdłuż nitek po stronie napędu wokół wewnętrznego obwodu, aby sprawdzić, czy mój palec był ciągnięty do wewnątrz lub na zewnątrz, aby ustalić gwint).

Walczyłem również, ponieważ nie wiedząc o tym, mój tata dosłownie wkręcił śrubę w ramę, aby zablokować kubek po stronie bez napędu. Użyłem szczypiec, aby go wykręcić.

To było satysfakcjonujące doświadczenie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Świetny. Jeśli chcesz, możesz zaznaczyć własną odpowiedź.
RoboKaren,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.