Co to jest odpowiednik lub kompatybilna tarcza do tarczy „24-AM” Deore XT?


0

Mam rower górski 2012 z Deore XT. Podczas rozwiązywania problemu zasysania łańcucha na mojej wewnętrznej tarczy, pomyślałem, że zamówię nową tarczę i ją wymienię. Na tarczy jest tylko „24-AM”. Zamówiłem jednak niewłaściwy:

Shimano XT FC-M8000 Double Chainring 24T, For 34-24T ITEM #CG195A04

Otwory nie były wyrównane. Więc wyczyściłem stary i włożyłem go z powrotem.

Ale który powinienem zamówić? Moje wyszukiwania zwracają nieprawidłową tarczę, którą zamówiłem. Czy ktoś zna konkretny numer części, który powinienem zamówić?

enter image description here enter image description here

Odpowiedzi:


1

Tak, ten wewnętrzny pierścień ma kilka ładnych zębów płetwy rekina. Przewiduję, że Twoje zdjęcie zostanie wykorzystane w przyszłych pytaniach dotyczących zużycia pierścieni łańcuchowych :-) Zewnętrzny pierścień również wygląda na zużyty.

Rower wyposażony w XT z 2012 r. Będzie miał korbę serii M780 XT z czterema symetrycznymi śrubami. Nowsza seria XT M8000 ma asymetryczne śruby.

Nie jestem pewien, czy dostępne są rzeczywiste pierścienie M780, ale ogólnie są dobre opcje dla rynku wtórnego tarcz. Wszystko, co musisz wiedzieć, to średnica okręgu śruby (BCD) dla pierścienia wewnętrznego, która jest łatwa do zmierzenia. Powinieneś być w stanie znaleźć zamiennik z symetrycznym wzorem 4 śrub w liczbie zębów, którą chcesz mieć w każdym większym sklepie online z częściami rowerowymi.


Jeśli pierścień babci jest „mocno zużyty”, to dlaczego nowa tarcza ma te same zęby rekina? Śruby FC-M8000 też są symetryczne, to po prostu inny rodzaj symetrii.
Klaster_1
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.