Czy rower może mieć opony Schrader i Presta?


3

Mam Kona Dew 2018, a przednia opona ma zawór Presta, a tylna opona ma zawór Schrader. Czy często zdarza się, że motocykle mają różne zawory dla każdej opony?


Jeśli jedno koło ma otwór 6 mm na zawór Presta, a drugie ma otwór 8 mm na zawór Schradera, najlepiej byłoby nosić dwie zapasowe rurki, po jednej dla każdego rozmiaru zaworu. Zrobiłem to, ale ostatecznie kupiłem specjalny metalowy przelotka od LBS i miałem tylko prestę. Gdyby druga rurka została przebita, zainstalowałbym rurkę Presta z przelotką.
Criggie


Odpowiedź na pytanie „Czy rower ma ...” jest oczywiście twierdząca, ponieważ masz taki rower. Pytanie o to, czy jest to powszechne, różni się od tytułu twojego pytania!
user2705196,

Ze zdjęć na stronach różnych sprzedawców zawory powinny być Schrader. Jeśli rower został zakupiony z drugiej ręki, prawdopodobnie jest to również skradziony rower, który został wyposażony w pasujące koło, ponieważ jedno z kół zostało zablokowane na ogrodzeniu lub słupie. Oba koła powinny być identyczne.
Carel

Odpowiedzi:


7

Krótka odpowiedź, to wcale nie jest powszechne i prawdopodobnie nie było tak, kiedy motocykl był nowy.

Potrzebny zawór zależy od obręczy, a nie od roweru. Jeśli obręcz jest wywiercona z wystarczająco dużym otworem na zawór Schradera, to powinieneś użyć tego. Jeśli zawór Schradera nie pasuje przez otwór, należy użyć rurki z zaworem Presta. Jeśli jedna z felg roweru została wymieniona (lub wywiercona), mogą one nie pasować i potrzebujesz jednej z nich.

Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że w którymś momencie jedna z rur została wymieniona i zamiast uzyskać prawidłową rurkę zaworu Schradera, zastosowano zamiast niej presta. Można to łatwo sprawdzić, ponieważ zawór Presta nie będzie dobrze pasował do otworu zaworu. W takim przypadku będzie działać wystarczająco dobrze w krótkim okresie, ale nadal zalecałbym zastąpienie go właściwą rurką z zaworem Schradera. Z czasem guma wokół cieńszego zaworu Presta będzie ocierać się o krawędzie otworu zaworu o większej średnicy w obręczy i ostatecznie się zużyje.


1
„Z czasem guma wokół cieńszego zaworu Presta będzie ocierać się o krawędzie otworu zaworu o większej średnicy w obręczy i ostatecznie się zużyje”. Nie jestem pewien, czy to rzeczywiście problem. Nakrętki np. Rurek zaworowych Schwalbe Presta są nawet wpuszczone, aby pasowały do ​​otworu Schradera.
Michael

1
Jeśli taśma obręczy jest w dobrym stanie, to raczej nie będzie problemu, ale zmieniłem wystarczająco dużo rur z nacięciami wokół zaworu, aby mieć pewność, że może to spowodować przebicie.
Carbon side up

4

Dlaczego nie? Rower i tak potoczy się. Potrzebne byłyby dwie głowice pompy lub adapter do pompowania obu opon, ale poza tym będzie działać dobrze.


Mam na myśli, że miałem takie konfiguracje przez jakiś czas, kiedy nie miałem innych lamp, tylko te z różnymi zaworami.
Grigorij Rechistov,

2

Nie ma mechanicznego powodu, dla którego nie można mieć jednego z nich. Wady są czysto praktyczne.

  • Potrzebujesz pompy, która poradzi sobie z obydwoma rodzajami zaworów lub z dwiema pompami, lub zadziera z adapterami.

  • Potrzebujesz dwóch rodzajów zapasowych rurek w domu.

  • Większość osób, które jeżdżą rowerem na dłuższych dystansach, ma przy sobie zapasową dętkę, ponieważ wymiana rury jest znacznie szybsza niż znalezienie i naprawa przebicia na poboczu drogi (konieczne będzie naprawienie drugiego przebicia podczas tej samej jazdy). Możesz po prostu przynieść zapasową rurkę Presta, która z pewnością zabierze Cię do domu, jeśli zastąpisz ją rurką Schrader.

To, czy jest to dla Ciebie problem, zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

  • Trzpienie zaworu Presta są węższe niż Schrader, więc możesz po prostu wymienić rurkę Schrader na Presta, a wtedy będziesz mieć tylko jeden rodzaj rurki. Możesz użyć adaptera, aby uniknąć obaw o wąski trzon poruszający się w szerokim otworze.

  • Sprawdź felgę koła Presta: może być tak, że ktoś włożył rurkę Presta do obręczy Schrader. W takim przypadku możesz wymienić swoją rurkę Presta na rurkę Schrader, dla której felga była przeznaczona.

  • Jeśli obie rury pasują do obręczy, w której są zainstalowane, możesz wymienić przednie koło (tańsze niż tylne) na takie, które ma taki sam rodzaj zaworu jak tylne koło. W zależności od rodzaju posiadanego roweru nowe koła mogą nie być aż tak drogie, choć nie jestem pewien, czy wymieniłem jeden, aby uzyskać wygodę dopasowania zaworów.


Zaletą zaworów Schrader jest to, że można ostrożnie używać węża powietrza na stacji obsługi samochodu, aby napełnić oponę podczas dojazdów do pracy.
Carel

1

Moja hybryda ma obecnie i to nie jest problem.

Przechodzę na lampy Presta, aby te same części pasowały do ​​tego i mojego tourera. W ten sposób nie muszę magazynować tak wielu rodzajów rur, szczególnie w mojej sakwie dojeżdżającej do pracy.

Presta powinna być używana z pewnego rodzaju przekładką. Wolę gumową przelotkę, ponieważ plastikowe części czasami sprzedawane do tego celu sprawiały mi problemy w przeszłości (twarde krawędzie ścierające rurkę).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.