Czy tę aluminiową obręcz można zapisać?


9

Mam 8-calowe tylne koło od hulajnogi dla dorosłych. Wygląda na to, że doznał obrażeń od zgniatania - na pierwszy rzut oka ktoś przejechał samochodem koło, gdy był na boku.

Łuk jest gładki i obejmuje może jedną czwartą obręczy tylko z jednej strony. Jednak na zewnątrz jest trochę marszczenia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

I z boku

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mam przeczucie, że źle to pójdzie, jeśli spróbuję to wyprostować. Gdyby to była stal, szansa na sukces byłaby znacznie większa.

Właściciel powiedział mi, że nigdy nie został przejechany, ale nie dostali go nowego. Prawdopodobnie był używany przez kilka lat.

Pytanie Czy można to zapisać? albo prostując go, albo pozostawiając bez zmian? Lub wyginając resztę kołnierza do wewnątrz, aby dopasować do zgniecionego odcinka?


Być może związane z bicycles.stackexchange.com/questions/34201, ale zostało to zamknięte jako rant, podczas gdy jest to praktyczny prawdziwy problem.
Criggie

2
Weź klucz nastawny i użyj go, aby wygiąć krawędź bardziej lub mniej prosto. Zrobiłem to wiele razy - czasem działa, a czasem nie. Istnieje ryzyko, że aluminium „stwardnieje” i pęknie, ale warto spróbować.
Daniel R Hicks,

1
Osobiście bym na nim jeździł. Koła do hulajnogi są tak małe, a platforma jest tak nisko nad ziemią, a ty i tak wstajesz, więc nawet jeśli koło ulegnie katastrofie, prawdopodobnie nie odniesiesz znacznych obrażeń, jeśli w ogóle.
RoboKaren,

@RoboKaren Też bym to zrobił, ale to nie dla mnie. Moja druga połowa została wyciągnięta przez naszego psa podobną hulajnogę kilka lat temu i nadal cierpi z powodu odniesionych obrażeń.
Criggie

Odpowiedzi:


8

Wynik USZKODZENIE

Próbowałem użyć dużego 12-calowego regulowanego klucza, aby delikatnie dostroić felgę z powrotem na miejsce. Przy pierwszym przejściu zadziałało dobrze i wyjąłem około jednej trzeciej przesunięcia. Było lepiej, ale nie dobrze.

Przy drugim przejściu poczułem, że coś chrupie. Czułem się, jakby pękło cienką zieloną gałązkę, w której włókna łamią się, ale się nie rozchodzą. To uszkodzenie jest widoczne po lewej stronie tego zdjęcia. Presja nie była wyższa niż gdzie indziej i nie było ostrzeżenia, tylko nagły kryzys.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest dość oczywiste, że kołnierz felgi złożył się wzdłuż osłabionej linii i jest teraz całkowicie złomowany.

Zainteresowanie dałem drugiemu końcowi uszkodzonego obszaru dobrą falę i zajęło to około połowy wysiłku łokcia, którego nieuszkodzona część wymagała dla podobnego efektu. (zgięcie na nieuszkodzonej obręczy przepadło, przepraszam)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uratowałem piastę i szprychy, rurkę opony i taśmę, aby odbudować ją na nieuszkodzonej świeżej feldze, dlatego na tych zdjęciach jest to pusta felga.

tl; dr aluminiowe części rowerowe z widocznymi pęknięciami są całkowicie nie nadające się do naprawy i naprawy. Nie trać czasu na naprawę giętych elementów aluminiowych.

Recykluj je jednak - aluminium nadaje się do wielokrotnego użytku.


1
Chciałbym zrobić zdjęcia obręczy, z którą się spotkałem, kiedy próbowałem wyprostować prosty rockowy ding. Pęknął w tym samym punkcie „podstawy ściany bocznej”. A to była również szwajcarska obręcz DT 80-100 $ (US $).
Andrew Henle,

1
Dzięki za kontynuację, byłem ciekawy, jak to się potoczyło. Od czasu do czasu wyginałem mniejsze blipy z regulowanymi kluczami i miałem mniej więcej pracę (powierzchnia hamulca zwykle nie jest idealna). Znalezienie narzędzia, które mogłoby zrobić to samo w przypadku tego rodzaju obrażeń, wydawało się trudne.
Nathan Knutson,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.