Modyfikacja do jazdy na rowerze jedną funkcjonującą ręką


9

Mój tata uwielbia jazdę na rowerze, jednak ma dystonię, która zmniejsza kontrolę mięśni w jego rękach. Nadal może jeździć na rowerze, ale staje się to bardzo bolesne po umiarkowanym czasie z powodu złapania kierownicy, a także zmniejsza jego kontrolę nad ruchem rowerów.

Odpowiedź związana z tym pytaniem doradza stosowanie tłumika kierownicy, aby pomóc w stabilizacji, jednak ja również zastanawiam się, czy ktoś wie, gdzie będę mógł kupić coś takiego:

Prawa ręka mojego ojca jest lepsza niż lewa, a on nadal ma kontrolę nad przedramionami, więc jeśli to możliwe, urządzenie pozwoli mu sterować za pomocą przedramion. Każda pomoc będzie mile widziana.


2
Dobrym pomysłem wydaje się być hamulec coaster (backbackal).
Chris H

Jaka jest jego równowaga? Co z czasem reakcji? Elastyczność w wyszukiwaniu informacji o ruchu ulicznym?
Criggie

Odpowiedzi:


1

Nie do końca to, czego szukasz, ale zestaw klipsów na aero barach zapewniłby podstawową kontrolę przedramionami w celu zmiany pozycji na drodze i łagodnych zakrętów. Chociaż w zależności od elastyczności znalezienie wygodnej pozycji może nie być możliwe.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
@LaurieBamber Nie są one tak powszechne, ale można je uzyskać z niezależnymi podłokietnikami, które pozwalają przesunąć je znacznie bardziej do tyłu. 220triathlon.com/news/images/… Można to następnie połączyć z mostkiem o wysokim wzroście, aby podnieść całą kierownicę do bardziej pionowej pozycji.
Andy P,

1
Można je przymocować do górnej części prętów motylkowych, co znacznie podniesie pozycję.
Carel

6
Zachowaj szczególną ostrożność, używając aerobarów do normalnej jazdy. Pamiętaj, że nie masz dostępu do hamulców, gdy faktycznie używasz podłokietników. Aerobary mogą być niebezpieczne podczas jazdy w pobliżu czegokolwiek innego, do tego stopnia, że ​​ich użycie jest nielegalne w wyścigach masowych. Nie bądź „tym facetem”, który przechodzi przez tłumy podczas jazdy na aerobarach.
Andrew Henle,

2
Mój tata lubi jazdę na długich dystansach, więc ta modyfikacja będzie stosowana tylko na długich prostych drogach, a on przełączy się na zwykłą jazdę rowerem w miastach i na terenach zabudowanych (może wytrzymać krótkie serie z normalnymi kierownicami, jego długie okresy czasu to powoduje prawdziwe problemy)
Laurie,

2
Bycie tak daleko od hamulców (zwłaszcza przedniego hamulca, ponieważ tył może być podkładką) wydawałoby się dość ograniczające, podobnie jak konieczność ustabilizowania motocykla słabą ręką podczas przesuwania silnej do hamulców
Chris H

6

Nie wiem więc wiele o wspomnianej chorobie - ale jeśli objawy są spowodowane przez obciążenie nadgarstków i dłoni, mam idealne, ale drogie rozwiązanie: przestaw się na leżącą. Ręce, nigdy, nie są obciążone na wszystkie leżące typy.

  • Kierownica pod siedzeniem pozwala dłoniom spoczywać obok tułowia w bardzo zrelaksowany sposób i prawie prosto, jak np. Zwisanie obok tułowia, z tym że wszystkie ramiona są nieco pochylone do przodu.

  • Kierownica powyżej fotela prawdopodobnie pozwala na większą różnorodność chwytu, ale myślę, że postawa jest ogólnie nieco mniej rozluźniona, nie możesz pozwolić, aby ramiona zwisały tak mocno.

  • Leżenie środkowe układu kierowniczego bez kierownicy (lub kierownic nieużywanych do kierowania, ale jedynie do montowania dźwigni hamulca) w ogóle nie potrzebuje ramion (cóż, jeśli zamontujesz hamulce coaster), ale większą kontrolę nad resztą ciała i prawdopodobnie trudniej jeździć.

Jestem prawie pewien, że wszystkie te typy istnieją również w wersjach trzykołowych, jeśli choroba postępuje dalej i utrudnia równowagę.


Całkowicie zgodził. Szkoda, że ​​leżące są tak rzadkie. Są szczególnie przydatne dla osób z problemami z ramieniem, szyją lub równowagą (w przypadku trzykołowych wózków) Naprawdę chciałbym przekonać moją mamę (ona ma stwardnienie rozsiane), by przeszła na leżącą trike, ale jest bardzo niechętna, aby dostać coś tak „egzotycznego”.
Michael,

4

Powinieneś rzucić na to okiem: http://www.notbroken.co.uk/

Założyciel (Tom Wheeler) miał poważny wypadek podczas zjazdu i nie mógł prawidłowo użyć prawej ręki. Zaadaptował swoje motocykle i przy pomocy Druku 3D tworzy teraz własne rzeczy, aby znów móc jeździć.

Myślę, że możesz wysłać mu pocztę i sprawdzić, czy jest w stanie pomóc z kilkoma wskazówkami lub rzeczami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.