Czy mogę umieścić piastę osi 9 mm z hamulcem rolkowym Shimano w widelcu 3/8 "?


5

Mam rower holenderski Gazelle, który chcę ulepszyć o przednią dynohub. Obecnie ma piastę hamulca bębnowego Sturmey Archer z 1988 roku, która moim zdaniem jest modelem SBF. Kupiłem koło z Shimano DHC6000 plus towarzyszący mu hamulec rolkowy. Dopiero teraz zauważyłem, że ma oś o średnicy 9 mm, a obecnie wyposażona piasta Sturmey Archer ma oś 3/8 ". Oznacza to, że stara jest o około 0,5 mm grubsza.

Czy mogę / powinienem założyć to nowe koło? Czy dodatkowe odstępy w haku widelca oznaczają jakieś problemy, szczególnie pod względem bezpieczeństwa?


FWIW z piastami tarczowymi QR absolutnie może spowodować zmianę koła podczas hamowania. Jest nowy rower, z którym mam teraz do czynienia, który nęka dokładny problem. Nie wiem, czy zrobiłby to hamulec rolkowy, i prawdopodobnie i tak zależy to nieco od orientacji haka.
Nathan Knutson,

Edytowałem tytuł, ponieważ odpowiedź tutaj naprawdę zależy od rodzaju hamulca.
Nathan Knutson

Czy masz ramię reakcyjne lub reakcyjne na którymkolwiek z kół? pomogłoby to przenieść moment obrotowy od haka i do nogi widelca. Nierzadko w e-rowerach z piastą z przodu.
Criggie

Odpowiedzi:


1

Jakakolwiek wolna przestrzeń między średnicą osi a szerokością prześwitów po bokach haków może zaostrzyć problemy z utrzymaniem prawidłowego napięcia między hakami po zamontowaniu koła. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest uderzenie w guz, dziurę itp. ... aby przednie koło wypadło z tych haków i umieścić cię w faceplant lub gorzej. Motocykle poddawane są ogromnym poziomom wibracji podczas każdej jazdy i wibracje te będą działać w celu poluzowania słabych elementów mocujących. BTDT

Istnieją elementy dystansowe dla rynku wtórnego przeznaczone do zastosowań MTB, które dostosują szpikulec 9 mm do piasty / haka 10 mm (typowy dla tylnego luzu hakowego), a 10 mm w przeliczeniu na cale wynosi 0,394 "(3/8" =. 375 ")

Możesz również znaleźć przekładki aluminiowe lub stalowe w lokalnym sklepie z narzędziami / artykułami dla domu. Zmierz średnicę i szerokość wypychacza, aby mieć pewność, czego szukasz.


2
Po zamontowaniu oś jest utrzymywana przez siłę zaciskającą QR. Jeśli koło spadło, ponieważ oś ma mniejszą średnicę niż hak, nie została prawidłowo zamontowana. Z powodu tego wymogu mocowania przez QR, każde użycie miejsca musi być mniejsze niż szerokość haka. Zasadniczo podkładka dystansowa jest potrzebna tylko w celu zlokalizowania osi podczas montażu.
mattnz

Uzgodniony Matt, siła zaciskająca utrzymuje napięcie w piaście. Ryzyko polega na tym, że w otworze w punkcie zrzutu jest za dużo wolnego miejsca. Jeśli średnica szpikulca (lub osi) jest znacznie mniejsza niż szerokość otwarcia haka, nie utrzyma go żadna siła zaciskająca. Wiem to z wyścigowego MTB ze starymi szpikulcami z blokadą przed wprowadzeniem osi Thru. Źle się czuje uderzenie w korzeń / kamień lub strychanie z przodu; tylko po to, by zobaczyć, jak koło jedzie w jedną stronę, a ty w drugą. Utrata kół z wypadków jest właśnie przyczyną istnienia „zakładek adwokackich”.
jc allen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.