Wydajność opon drogowych w deszczu i śniegu


12

Jak dobrze wypadają opony drogowe w deszczu i śniegu? Słyszałem, że wąskie opony są lepsze, ponieważ w rzeczywistości mogą wywierać większy ciężar / nacisk na drogę przez mokro / lód.

Właśnie kupiłem opony Continental Gatorskin, mieszkam w Bostonie i chcę tylko wiedzieć, o czym powinienem myśleć w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Istotne informacje:

Jazda rowerem Cyclocross ~ 35-45 mil / tydzień z 10 milami (w obie strony) dojazdy. Od czasu do czasu 30-40 weekendowych wypadów i pochodzę z dużo bardziej gwintowanych opon przełajowych (nigdy dużo nie jeździłem w terenie).

Odpowiedzi:


11

Zręczne opony, podobnie jak opony Conti, nie mają problemu w mokrych warunkach. Jeśli ulice, którymi jeździsz zimą w Bostonie, są po prostu mokre od sporadycznych lekkich błota pośniegowego, nie masz nic przeciwko temu, co masz.

Będziesz potrzebować opon typu knobby, jeśli regularnie jeździsz w czymś miękkim, takim jak brud, błoto, ubity śnieg lub bardzo ciężkie błoto pośniegowe. Zręczne opony są znacznie bardziej squirrely w tych warunkach. W takim przypadku lepsze będą typowe opony crossowe.


7

Deszcz i śnieg nie są takie złe. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​to lód lub proszek na lodzie mogą stanowić prawdziwe niebezpieczeństwo. Mam Gatorskins, które działają dobrze w deszczu, a przy niewielkiej ilości śniegu, w którym ich użyłem, nie były takie złe. Pewnego ranka jednak temperatura spadła poniżej punktu rosy i było poniżej zera, kładąc na drodze bardzo cienką warstwę lodu. Zbyt agresywnie skręciłem na ścieżkę rowerową i rozlałem się. Na szczęście żadnych obrażeń. Ścieżka rowerowa miała znacznie gładszy asfalt niż większość dróg, co dodatkowo potęgowało lód.


1

Opony do rowerów szosowych radzą sobie dobrze na mokrym asfalcie, ponieważ są wystarczająco cienkie, aby ich ładunek mógł odpychać wodę pod spodem. Szczególną uwagę należy zwrócić na krawężniki i osłony wpustów, ponieważ mogą one spowodować poślizg opony i pociągnięcie za rower. Staraj się uderzać w każdą falę tak prostopadle, jak to możliwe, zarówno w pionie, jak iw poziomie, aby zminimalizować siły.


0

Opony roweru szosowego są bardzo cienkie i mają niewielki bieżnik. Opona samochodowa jest jednak bardzo szeroka i ma głęboki bieżnik. Można by pomyśleć, że z tego powodu opona samochodowa bardziej nadaje się do przyczepiania się do nawierzchni drogi w mokrych lub zaśnieżonych warunkach. Ponieważ jednak opona na rower szosowy jest tak cienka, działa jak głęboki bieżnik i przecina wodę na drodze, dzieląc ją jak Mojżesz (rzekomo) rozdzielił Morze Czerwone.

Tak wąskie opony drogowe, nawet przy minimalnym bieżniku, mogą być bardzo dobrze przystosowane do deszczu i śniegu, pod warunkiem, że droga nie zamarznie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.