Pomóż wymienić przednią przerzutkę


0

Wieczór, może zupełnie nowe pytanie, ale doprowadza mnie do szału.

Mam model Carrera Vulcan 2015, który kupiłem z drugiej ręki, aby wspomóc moją fizjoterapię. Z tego, co mogę wypracować na podstawie specyfikacji, przerzutka przednia to Shimano Tourney FD-M190 (myślę, że tak mówię, jak w specyfikacji podano koło 27,5 cala, czyli is).

Czym mogę to zastąpić? Nie mam pojęcia, a chłopak w sklepie rowerowym dosłownie powiedział „nie wiem” i wzruszył ramionami.

Tylna przerzutka to SRAM x4 z 8-biegową kasetą Shimano (która mogłaby zrobić z wymianą (zakładam, że wszystkie 8 kaset prędkości są takie same).

Dziękujemy za wysłuchanie i każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.

Paweł


Jaki problem lub problemy próbujesz rozwiązać?
Argenti Apparatus

Dziwne, że rower powinien mieć mieszankę elementów napędowych Shimano i SRAM. Jaką marką jest przednia dźwignia zmiany biegów?
Argenti Apparatus

1
Szczerze mówiąc, to okropny sklep rowerowy. Jeśli jest jakiś inny, którego możesz spróbować, sugeruję to zrobić; jeśli nie, spróbuj porozmawiać z kimś innym. Każdy kompetentny sklep rowerowy powinien być w stanie powiedzieć: „Aktualne produkty Shimano X, Y i Z są zgodne z twoją konfiguracją” lub „Żadne aktualne produkty nie są kompatybilne, więc musisz wymienić A, B i C.”
David Richerby,

1
@DavidRicherby Rzeczywiście. Personel sklepu powinien przynajmniej móc skierować klienta do warsztatu.
Argenti Apparatus,

Odpowiedzi:


3

O ile mogę powiedzieć, Carrera Vulcan 2015 przyszedł z SRAM X4 dookoła. Jeśli przednia przerzutka jest jednostką Shimano, to zdecydowanie nie była oryginalna. Sądzę, że poprzedni właściciel zamienił go. Jednostka Shimano będzie miała napis „Shimano” i „Tourney”. Zdjęcie przerzutki dodane do pytania pomoże nam udzielić dobrej odpowiedzi.

Zasadniczo przerzutki i manetki SRAM i Shinano nie są kompatybilne, ponieważ używają innego współczynnika uciągu linki (ile liny jest pociągnięte, aby przesunąć przerzutkę o określoną wartość).

Opcje wymiany zależą od posiadanego przedniego manetki. Jeśli przekładnia została również zastąpiona jednostką Shimano, będziesz potrzebować wymiany przerzutki Shimano. Unikałbym zasięgu Tourney i nieznacznie zmieniłem go na coś z zakresu Altus lub Acera. Dokładny model zależy od tego, czy ułożenie kabli pochodzi z góry czy z dołu ramy.

Jeśli manetka nadal jest jednostką SRAM, oczywistym wyborem na zamiennik jest jednostka SRAM X4, jak była oryginalnie zamontowana. Nie sądzę, że SRAM już to robi, ale są one dostępne w serwisie Ebay, Amazon itp.


0

Przerzutki Shimano i Sram zasadniczo nie są kompatybilne krzyżowo. Tylne przerzutki Sram wymagają użycia manetek Sram. Tylne przerzutki Shimano wymagają użycia dźwigni Shimano. Istnieją jednak wyjątki. Przednie manetki Sram i Shimano wykorzystują ten sam współczynnik uciągu linki w co najmniej 7 i 8-biegowych modelach. Tak więc możesz używać dźwigni zmiany biegów Sram z przednią przerzutką Shimano lub dźwigni zmiany biegów Shimano z przednią przerzutką Sram, pod warunkiem, że jeździsz 7 lub 8 biegami. Jeśli chodzi o to, co będzie działać na twoim rowerze, istnieje wiele odmian przerzutek przednich. Witryna Sheldon Browns ma doskonały samouczek na temat identyfikowania cech każdego typu. Obejmują one rodzaj montażu (zacisk z mocowaniem, montaż bezpośredni, typ E) miejsce montażu (wysoki montaż, niski montaż),


Dziękuję wszystkim za wkład. Właśnie to mnie zamieszało. Przedni łańcuch napędowy jest sram wraz z manetkami sram. Właśnie wymieniłem tylny mech na sram x4. Przedni mech nie zmienił się znakomicie od pierwszego zakupu. Nie byłem na rowerze górskim, odkąd złamałem kręgosłup, więc wszystko jest dla mnie naprawdę nowe.
Paul F

Z jakiegoś powodu nie mogę załadować zdjęcia i czekam na zresetowanie hasła na Photobucket, ale wszystko, co napisane jest na mechu, to „Indeks SIS”. Mam nadzieję, że to trochę pomoże.
Paul F
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.