Pomoc dotycząca pomiaru stosu


1

Próbuję określić, gdzie pasuję do geometrii Cannondale Slate, ponieważ wydaje się, że nie używają rury górnej lub rury podsiodłowej, ale raczej używają stosu? Widzę świetną sprzedaż na rowerze o średnicy 56 cm, ale jest on sklasyfikowany jako średni i generalnie jestem duży. Mam 5'11 ”z około 33 caliami. Długie ramiona. Wierzę, że mój inny rower szosowy to 56 cm i założę, że był dla mnie prawidłowo zmierzony. To rodzaj roweru„ all road ” zostanie podjęta na łagodnym pojedynczym torze, jeśli to zmieni moją decyzję pomiarową. Nie rozumiem, wydaje się, że używają stosu jako pomiaru roweru?

Czy 56 cm jest dla mnie za małe? Wygląda na to, że górna rura i rura podsiodłowa są maleńkie i bardzo mnie zdezorientowane. Wspomnę też, że wolę nie jeździć z nadmiernie agresywną pozycją siedzącą.

** edit - Są to koła 650b.

enter image description here


2
Problem polega na tym, że konstrukcje ramowe zmieniły się tak bardzo, że tradycyjne środki (długość rury podsiodłowej, wysokość stojaka itp.) Nie mają już znaczenia. Prawie zawsze teraz górna rura jest dość mocno pochylona do tyłu (wraz z innymi zmianami), co sprawia, że ​​rura podsiodłowa jest znacznie krótsza, a „wysokość postojowa” jest nieco bez znaczenia. Tak, to sprawia, że ​​purysta jest wśród nas skurczony, ale w ten sposób branża porusza się od 20 lat.
Daniel R Hicks

To wyjaśnienie ma sens, dzięki.
xhermit

Nie widzę Cannondale za pomocą pomiaru długości, aby dopasować swoje rowery, tylko małe, średnie, duże itd. Czy sprzedawca widzi, że rower ma 56 cm? Mogą po prostu tworzyć odpowiedniki, tzn. Większość „średnich” ramek ma 56 cm, więc dają to jako rozmiar.
Argenti Apparatus

Sprzedawca mówi mi, że jest duży, ale nie zgadza się z geometrią wymienioną na stronie Cannondale. Ponieważ jest to zakup online, jaki jest najlepszy sposób, aby sprzedawca udowodnił rozmiar? Przypuszczam, że zrobienie zdjęcia stosu / zasięgu obok taśmy pomiarowej jest w jedną stronę.
xhermit

2
Szczerze mówiąc, jedynym praktycznym rozwiązaniem jest wypróbowanie roweru przed zakupem.
Criggie

Odpowiedzi:


1

Stos i dosięgnąć są „systemem” alternatywnych pomiarów ramy rowerowej zawsze używanych razem. Mają być znaczącymi wartościami bezwzględnymi, w przeciwieństwie do długości rury podsiodłowej (lub „efektywnej” długości strojenia siedzenia, gdzie górne rury nie są poziome).

Opierają się one na dwóch punktach odniesienia: osi osi suportu i górnej części rury główki. Stos to odległość pionowa między tymi dwoma, zasięg to odległość pozioma.

Jeśli masz metrową linijkę (lub taśmę mierniczą i coś długiego i prostego) i poziom możesz zmierzyć stos i zasięg istniejącego roweru i dokonać porównania z geometrią Łupek.


Właśnie wykonałem przybliżony pomiar mojego obecnego roweru i mam rację z Medium. Stos 21,75 ", zasięg 15"
xhermit
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.