Po co używać zestawu do naprawy przebić zamiast nowej dętki?


15

Jestem zwykłym jeźdźcem (około 30 km dojeżdżają tak często, jak to możliwe) w środowisku miejskim.

Czytając tę ​​stronę SE, aby dowiedzieć się o jeździe na rowerze (zasób jest niezwykły, mimo że nie rozumiem wszystkich szczegółów technicznych), widzę, że jedną z regularnych sugestii jest posiadanie zestawu do naprawy przebić.

Jeżdżę z zapasową dętką i użyłem zestawu może 30 lat temu - myślałem, że to gorsze podejście do samej wymiany dętki (ponieważ musisz znaleźć otwór, przygotować zestaw, klej itp.). Widzę, że najwyraźniej się myliłem.

Jakie są powody, aby polecać zestaw zamiast zapasowej dętki?

Czy to dlatego, że

 • kosztów? Dętka do mojej codziennej jazdy to kilka euro, potrzebowałem może jednego lub dwóch w zeszłym roku
 • wielokrotnego użytku? Jeden zestaw prawdopodobnie służy kilku nakłuciom, ale wtedy rozważę posiadanie obu - w mało prawdopodobnym przypadku dostaję nakłucia (statystycznie z poprzednich lat) użyłbym zapasowego, a zestaw miałbym w przypadku drugiego.
 • względów ekologicznych?
 • o wadze? To dobra uwaga, ale nie czuję dodatkowej rurki w moim plecaku na tak małej odległości

3
Kluczową kwestią w tym pytaniu jest to, że odpowiedzi naprawdę zależą od tego, czy chodzi o wulkanizację, czy o łatki oparte na natychmiastowych / naklejkach / klejach. Łatki wulkanizujące są niezawodne przez czas nieokreślony, gdy są właściwie stosowane, i istnieje dość szeroki konsensus, że inni nie są (chociaż jest to sam w sobie sporny punkt)
Nathan Knutson

8
Powinieneś mieć oba. Kiedy regularnie dojeżdżałem do pracy i miałem mieszkanie w drodze do pracy, zamieniałem zapasowe, a następnie naprawiałem pierwszą rurkę w pracy. I w sytuacji, gdy dostałem więcej niż jedno mieszkanie na wycieczkę, mogłem raczej naprawić rurkę niż utknąć.
Daniel R Hicks,

Podczas podróży do pracy użyłem twardej opony turystycznej i nie miałem przy sobie zestawu naprawczego.
ChrisW,

@ChrisW Używam również twardych opon, ale wciąż bardzo rzadko muszę radzić sobie z przebiciami (śrubami, uszkodzeniem ściany bocznej), więc noś ze sobą rurkę, pompę i zestaw do nakłuwania. Nie jest to wielka sprawa z tym, co jeszcze noszę podczas dojazdów do pracy.
Chris H

@DanielRHicks Powinieneś opublikować to jako odpowiedź, wydaje się najlepszą odpowiedzią, ponieważ stanowi motywację dla obu.
Karthik T

Odpowiedzi:


13

Musisz zdjąć koło, aby wymienić rurkę. Naprawę można wykonać w ramce.

W starszych motocyklach bez szybkiego zwalniania, a przy obecnych piastach biegów, piastach elektrycznych, piastach Nuvinci, pasach itp. Potrzebujesz klucza i często regulacja biegów zmienia się i wymaga manipulacji.

Zmniejsza to zaletę wymiany lampy. Poprawka trwa tylko 3 minuty.

Poradnik:

 • Po otwarciu małe rurki z klejem bardzo szybko wysychają, więc zawsze mam w zestawie nieotwartą tubkę.
 • Zauważyłem również, że użycie folii aluminiowej z plastra, nad otworem tubki i przykręconej pod nakrętką, utrzymuje klej dłużej.
 • prawdziwy papier ścierny bije piekło z bezużytecznej wykrawarki do metalu
 • powinieneś mieć kwadrat płótna lub odpowiednik do pokrywania pęknięć w bocznej ścianie opony

9

Myślę, że w dużym stopniu odpowiedziałeś na swoje pytanie, ale prawdopodobnie dla większości ludzi koszt jest duży. Kiedy już się dowiesz, co robią z tradycyjnym zestawem łatek wulkanizacyjnych, przez większość czasu możesz uczynić tubę tak dobrą jak nowa w ciągu kilku minut, może 10 minut, aby być realistycznym, ale nie przesadnie optymistycznym. Dla większości rowerzystów jest to rozsądny czas w porównaniu z ofertą pieniężną, zwłaszcza gdy weźmiesz pod uwagę czas potrzebny na zakup lamp. Kiedy już to zrozumiesz, często możesz utrzymywać te same 3 rurki przez lata, stosując wspólną metodę noszenia zapasowego i zestawu łatek, lub po prostu zapasowego, używając najpierw zapasowego podczas jazdy, a następnie załatając swój przebita rura (prawdopodobnie podczas oglądania telewizji dla jeszcze większej oszczędności czasu), kiedy wrócisz do domu, a potem staniesz się twoim zapasowym.

Część ekologiczna jest również rozsądnym czynnikiem z wielu powodów, między innymi dlatego, że butyl jest zasobem nieodnawialnym, a produkcja wyrobów gumowych ogólnie jest dość paskudna.

Kolejną zaletą zestawów łatek, które mogą naprawdę uratować dzień, jest to, że pozwalają się przygotować na mieszkania typu przestępcy, w których coś, czego nie można znaleźć i wykopać, jest osadzone w oponie i powoduje wiele mieszkań, lub gdzie jest jakiś rodzaj pasek obręczy lub problem z obręczą, który robi to samo, co prędzej czy później uderza w większość rowerzystów.


1
Powtarzające się mieszkania to rzeczywiście przypadek, w którym wolałbym mieć zestaw naprawczy do nakłuwania niż zapasowe rurki. Ten scenariusz nigdy mi się nie przydarzył i jest dobrym komentarzem!
Louis

Naszywam również w domu w ciepłe i suche. Idzie o wiele lepiej niż wtedy, gdy pędzisz na poboczu drogi. Wydajność czasowa jest dobra, ponieważ mój garaż zawsze wymaga sprzątania. Twoja sytuacja z powtarzającymi się sprawcami jest również przyczyną, dla której nie zbliżam się do CO2
Chris H

5

Dziwi mnie, że nikt tutaj nie wspomniał o oczywistej odpowiedzi. Niosę 1 zapasową tubkę, zestaw łatek i 3 naboje CO2. To wszystko, na co mam miejsce. W mojej torbie siodłowej po prostu nie ma miejsca na dwie zapasowe tuby. Podczas długiej jazdy mogę naprawić 3 mieszkania (co oznacza, że ​​potrzebuję nowej opony) . Zestaw łatek jest ostatecznością, ale jest znacznie mniejszy niż nowa tuba, nie mówiąc już o dodatkowych 2 tubkach.

Zgadzam się z innymi tutaj, jeśli pomogę przypadkowemu nieznajomemu z mieszkaniem, załatam ich tubę, zamiast dawać im zapas. Zapasowy kosztuje 6-7 USD plus CO2, łatka kosztuje 50 USD plus CO2.


Nabój CO2 kosztuje 2-3 dolary, więc nieco zrównoważy twoje oszczędności.
RoboKaren,

16 g nabojów CO2 kosztuje 1,10 USD na Amazon.
Gary E

Jeśli dam komuś zapasową tubkę, zamienię ją na biust i naprawię w domu. Do tej pory robiono to tylko z przyjaciółmi, ale zasada obowiązuje. Moja część zapasowa i tak jest prawdopodobnie załatana
Chris H

2
Niech używają swojej pompy i nie musisz płacić za CO2.
Willeke,

Kiedyś miałem pecha i dostałem 5 mieszkań w pierwszych 80 km na 130 km jazdy (nie, nie było żadnych zanieczyszczeń w oponie, taśma na obręcz była dobra, a felga nie była wgnieciona). Nigdy więcej CO2, pompa ręczna na zawsze. Plus moja pompa waży mniej więcej tyle samo, co jeden nabój CO2.
Gabriel C.

2

Osobiście noszę zestaw naprawczy do przebicia, aby dać nieznajomym, których spotykam, którzy mają mieszkanie.

W bocznej torbie noszę 2 zapasowe rurki, ponieważ jestem paranoikiem, gdy wpadam na rozbite szkło (tutaj obszar miejski) i mam 2 mieszkania na raz. Właściwie rozdałem 3 zestawy naprawcze i użyłem tylko 1 tuby dla siebie podczas kilku lat jazdy na rowerze.

Lubię je nosić, ponieważ oczywiście inne nie zawsze będą miały taki sam rozmiar opon jak ja, więc jest to uniwersalny zestaw pomocy dla nieznajomych.

Większość rowerzystów w mojej okolicy nie jest przygotowana do szybkiej naprawy.


2

Dlaczego nie połączyć? Zwykle noszę ze sobą - jedną rurkę i jeden zestaw naprawczy. Kiedy dostaję nakłucie, używam zapasowej rurki, trzymam ją i naprawiam, kiedy wrócę do domu. Ma to wiele zalet:

 • ponieważ mam koła szybkozamykające, o wiele szybciej jest użyć zapasowej tuby niż czekać na naprawę
 • nie zawsze dostajesz przebicia przy ładnej suchej pogodzie. Gdy pada deszcz, jesteś zmęczony i nie masz gdzie się ukryć, naprawa tuby staje się koszmarem
 • Nadal mam zestaw naprawczy na wypadek, gdyby dostałem dwie nakłucia podczas jednej podróży
 • Dostaję cenę i korzyść z ponownego użycia, ponieważ takie podejście wymaga tylko jednej dodatkowej tuby (którą i tak ostatecznie kupisz, nie możesz jej naprawić na zawsze)
 • jakość naprawy jest lepsza, ponieważ masz czas, aby zrobić to właściwie w domu

Jedyną wadą jest niewielka dodatkowa przestrzeń, której potrzebujesz, ale nie mam nic przeciwko, ponieważ noszę ze sobą również narzędzia naprawcze.


2

Jedną z kwestii, o których powinieneś pomyśleć, są te rzadkie sytuacje, w których masz problem z oponą, która potrafi przebić rury 2 lub więcej razy w krótkim odstępie czasu. Oczywiście zawsze będziesz starał się upewnić, że opona jest wolna od przyczyny przebicia, ale czasami zdarza się, że po prostu nie możesz jej znaleźć.

W takim przypadku albo wymieniasz i wyrzucasz kilka fabrycznie nowych dętek, albo w najgorszym przypadku przebijesz wszystkie zapasowe dętki podczas jednej jazdy, a następnie dostaniesz kolejne przebicie ...

Jak większość innych osób mówi, że zwykle pakuję się w najgorszym przypadku, więc podczas dojazdów do pracy zazwyczaj noszę:

 • zapasowa nowa dętka;
 • zestaw naprawczy;
 • czym jest teraz swapsie trzeciej generacji, załatał starą wewnętrzną melodię, którą następnie zamieniłem z innym dojeżdżającym do pracy, który jechał bez wsparcia i był tak szczęśliwy i wdzięczny za to, że go uratowałem (i unikam spóźnienia się do pracy, mając już ostrzeżono raz), bo nie uwierzysz. Zabrałem jego zepsutą rurkę do domu, załatałem ją, a potem zamieniłem się z innym jeźdźcem, który miał przy sobie zapasową rurkę, ale nie myślał o usunięciu przyczyny pierwszego przebicia opony. Jego stara tuba jest teraz moją zapasową częścią zapasową, załataną i gotową do wymiany z innym pechowym dojeżdżającym ...

To mi przypomina - powinienem prawdopodobnie sprawdzić zestaw naprawczy i upewnić się, że wciąż mam dużo łatek i że mój klej nie wyschł!


Zdarzyło mi się to raz - miałem dwa nakłucia na raz z czymś wciąż utkwionym w oponie (dwa coś), znalazłem jeden, włożyłem nową rurkę, dostałem nową nakłucie z tego, co zostało utknięte w rurce i wróciłem do domu.
WoJ,

1

Porada, o której jeszcze nie wspomniano, ale która działa dla mnie naprawdę dobrze:

 • Używaj najlepszych opon odpornych na przebicie.

  Z mojego doświadczenia wynika, że ​​oszacowałem, że moja częstotliwość nakłuwania jest znacznie mniejsza niż 1 na 5000 km. Trudno powiedzieć dokładnie, od tego czasu miałem tylko około dwóch lub trzech nakłuć i nie mogę sobie przypomnieć, ile km pokonałem między nimi. To ogromna różnica w stosunku do tej na 100 km, którą pamiętam, zanim przerzuciłem się na opony odporne na przebicie.

 • Kiedy zmniejszone ryzyko przebicia jest nadal zbyt wysokie, abyś mógł sobie poradzić z byciem unieruchomionym (np. Po prostu płyta w autobusie, aby dostać się do pracy), zabierz ze sobą zapasową rurkę.

  Przy tak niskim wskaźniku przebicia kilka dolarów, które oszczędzasz na użyciu zestawu naprawczego, nie jest już warte dodatkowych kłopotów. Kiedy dostaję płaską oponę, zawsze zastanawiam się nad stanem samej opony, aby zdecydować, czy ją również wymienię, gdy będę przy niej.

Bez opon odpornych na przebicie ciągle doświadczasz płaskich powierzchni i możesz zdobyć dużo doświadczenia dzięki zestawom naprawczym. Z pewnością tak zrobiłem. I na pewno nie chcesz kupować nowych lamp w tak wysokiej cenie. Więc trenujesz, aby załatać swoje tuby i szybko się przy tym zająć.

Zmienia się to drastycznie po zmianie na odporne na przebicie. Szybko zapomnisz o umiejętnościach korzystania z zestawów naprawczych, więc po prostu będziesz chciał wymienić lampy i będziesz zadowolony z tego ...


0

Zestaw jest świetny, jeśli albo nie masz tuby, albo masz pecha i musiałeś użyć tuby, którą już miałeś. Patrzę na zestaw jako na temp fix, dopóki nie możesz włożyć nowej rurki.


4
Prawidłowo wykonane łatki powinny wytrzymać efektywny okres użytkowania tuby; w wielu przypadkach koniec żywotności tuby przypada, gdy jest miejsce, w którym tubki nie można załatać (zbyt blisko innej łatki), uszkodzenie tubki jest zbyt duże dla łatki lub jest wystarczającej ilości łatek na tubie że mówisz „pieprzyć to” i włożyć nową (która jest w pewnym sensie kwestią wieku).
Batman,

Z jednego punktu widzenia dodanie łatki jest jak bieżnikowanie, ponieważ dodaje dodatkową grubość.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.