Istota pozaziemska znaleziona w moim amortyzowanym widelcu!


8

Niedawno zdemontowałem widelec amortyzowany i znalazłem pozaziemski kawałek gumy w sprężynie cewki. Po bardzo dokładnym pomiarze można bezpiecznie stwierdzić, że ten kawałek gumy faktycznie uniemożliwia prawidłowe ściśnięcie sprężyny. Usunąłem rzecz i zmierzony skok mojego amortyzowanego widelca podwoił się z 45 mm do ~ 90 mm. Jednak nie miałem jeszcze okazji przetestować, jak to działa na szlakach.

Czy wiesz, co to za cel i do czego służy? Jeśli rzeczywiście ma jakiś cel, czy głupotą byłoby przeciąć go na pół, aby nie ograniczać podróży?

Istota pozaziemska


3
Jego celem może być ograniczenie ruchu, choć ograniczenie go do 45 mm wydaje się dziwne. Jedną rzeczą, którą bym sprawdził, jest to, że bez wyjścia nie dochodzisz do sedna w przypadku ciężkich trafień.
Nate W

1
Czy to jest trudne czy kruche? Jeśli jego twardym elementem może być niewłaściwie umieszczony element opakowania, to gdyby był miękki, mogłoby to stanowić „stop-stop” kontrolujący bezpieczny limit.
Criggie

@ Criggie Jest prawie nieściśliwy.
John

1
Wyjmę go całkowicie i na wszelki wypadek przechowam w bezpiecznym miejscu.
Criggie

Szacując, ile rzeczy się kompresuje, należy wziąć pod uwagę znacznie większą siłę, jaką wywieracie, uderzając coś o znacznej wadze i przyspieszeniu, w porównaniu do zwykłego wysiłku. Może kompresować więcej, niż myślisz w akcji
Chris H

Odpowiedzi:


8

Jest to amortyzator elastomerowy, patrz rysunek 6 na obrazku poniżej. Bez amortyzatora widelec kołysałby się w niekontrolowany sposób jak patyk pogo, co wcale nie jest dobre podczas jazdy na rowerze. Amortyzatory elastomerowe są znakiem niskiej jakości widelców, podczas gdy droższe widelce wykorzystują tłumienie oleju lub inne formy tłumienia. Można zastąpić zapasowy kawałek elastomeru mniej sztywnym lub krótszym, aby dostosować wyczucie widelca. wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dobre znalezisko, ale jak byś to pogodził z „Jest prawie nieściśliwy. - Jana 6 lipca o 6:04”?
Criggie

2
@ Criggie Przypuszczalnie trudno jest ściskać na całej jego średnicy, ale w widelcu jest ściśnięty na całej długości. I kompresowanie powinno być dość trudne, ponieważ ma do czynienia z dość dużymi siłami.
David Richerby,

Jako amortyzator ten pręt elastomerowy jest prawie bezużyteczny. W nogawce innej niż sprężyna znajduje się również amortyzator.
Jan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.