Przyczepa dla psa Rozmiar koła - do dojazdów / wycieczek


9

Ulepszam jazdę mojego psa z naszego starego pobitego dzieciaka Burleya do przyczepy stworzonej specjalnie dla zwierząt. Znalazłem taki z aluminiową ramą, który wygląda na niedrogiego i wygodnego dla mojego kundla ... Pytanie: czy 16-calowe lub 20-calowe koła byłyby lepsze w różnych warunkach drogowych, w tym w terenie? Nie chcę, żeby to było dla niego tak sprężyste, że zachoruje na morze. Z góry dziękuję!


1
Korzystanie z pościeli psa w przyczepie może pomóc poczuć się lepiej w przyczepie.
Criggie

W zależności od temperamentu twojego psa, może być konieczne jego smycz, aby nie mogli
odskoczyć

1
MTBerzy poszli 29 ", ponieważ przewracają się lepiej i pracują na niższych ciśnieniach dla tej samej nośności. Tłuszczowe opony oznaczają niższe ciśnienie i więcej pochłaniają nierówności, tj. Większy komfort. Dla wygody, większy i grubszy jest najlepszy .....
mattnz

Możesz rozważyć wykonanie dla psa zawieszonego fotela w stylu hamaka, aby kołysał się, a nie podskakiwał.
mikes

Odpowiedzi:


12

Nie mam psa, ale to oznacza, że ​​mój pasażer przyczepy może mówić.

W szczególności może narzekać na trudną jazdę w porównaniu do fotelika dziecięcego z tyłu mojego roweru. Tak jest w przypadku 16x1,75s napompowanych do ciśnienia przeznaczonego bardziej dla jej wygody niż dla mojej łatwości jazdy (w porównaniu z siedziskiem z minimalną wyściółką ponad 700x28 przy 80 psi). Przyczepy są znacznie trudniejsze niż motocykle, więc chcesz to zminimalizować. Idź po większe koła. Wyższy środek ciężkości nie jest tak dużym problemem, jak na rowerze, ponieważ przyczepy są o wiele bardziej stabilne.

Oprócz wyboru kół, pamiętaj, że o wiele trudniej jest unikać nierówności, gdy masz 3 gąsienice, które je utrzymują, z których dwa są za tobą, a nie w linii z ciałem. W otoczeniu samochodów często nie można trzymać koła przyczepy obok pojazdu z dala od wszystkich dziur. Twój pasażer, czy to ludzki, czy psi, może być bardziej narażony na zderzenia niż ty.


2
Wysokość jazdy wynika z konstrukcji ramy, a nie od strony koła. - Ekstremalny przykład cycletote.com/wp-content/uploads/2014/06/mastiff-2.jpg
mattnz

1
@mattnz, oczywiście masz rację. Jednak bardzo niewiele przyczep z małymi kołami (IME) robi cokolwiek sprytnego w kwestii wysokości jazdy - podstawa nadwozia przyczepy jest zwykle tuż poniżej poziomej ramy, która zawiera mocowania piasty, chociaż czasami mocowania piasty są tuż nad ramą poprawa o około 25 mm. Wyjątki od kół 20 "są zwykle drogie, a przy kołach 16" zaczyna się pojawiać prześwit.
Chris H

4

Koła o większej średnicy łatwiej będą się toczyć po nierównościach powierzchni, ale należy pamiętać, że dodają trochę masy i podnoszą przyczepę, co może powodować problemy ze stabilnością.

Większe opony przy niższym ciśnieniu również wygładzą jazdę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.