Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, czy ktoś ciągnie za sobą, nie odwracając głowy ani nie próbując usłyszeć dźwięków?


21

Podczas jazdy grupowej, kiedy to ja ciągnę, często nieświadomie zostawiam moich przyjaciół, dopóki nie odwrócę głowy i nie widzę ich z daleka, a potem muszę zwolnić.

Czy istnieje sposób, aby wiedzieć, że wciąż mnie śledzą, nie odwracając głowy co kilka sekund? na przykład, czy to jakoś się różni? a może jest jakiś sposób na podglądanie, o którym nie wiedziałem?


5
Technicznie rzecz biorąc, ktoś, kto kreśli za tobą, nieznacznie zmniejsza również opór aerodynamiczny, ale prawdopodobnie nie jest wystarczająco zauważalny. Nie faluj, gdy dojdziesz do przodu. Nie rób tak długich zakrętów, żebyś nie mógł ich jak dotąd upuścić. (Publikowanie jako komentarz, ponieważ tak naprawdę nigdy nie jeździłem w grupie.)
David Richerby,

13
Sprawdź lusterko wsteczne.
Daniel R Hicks

4
(Należy zauważyć, że to, czy osoba kreśląca ciebie dodaje lub odejmuje opór aerodynamiczny, różni się znacznie w zależności od tego, jak blisko są i jak są wyrównane. Ogólnie rzecz biorąc, różnica jest niemożliwa do wykrycia, chyba że na gładka, pozioma droga.)
Daniel R Hicks,

1
@DanielRHicks Tak, ale obiekty w lusterku wstecznym mogą wydawać się bliżej niż są scnr
Lars Beck

1
Zwykle mam odwrotny problem, ktoś siedzi na moim ogonie, nie informując mnie, że tam jest.
Aparat Argenti

Odpowiedzi:


31

Grupa jadąca razem i współpracująca będzie jechać na ustaloną prędkość , więc będziesz skakał, jeśli przekroczysz tę prędkość na długo. Prosty speedo i komputer rowerowy z magnesem na kołach pomaga pokazać to na barach, nie będąc dużym ani drogim.

Grupa ad-hoc będzie jeździła z różnymi prędkościami, w zależności od tego, kto jest z przodu i czy próbują się oderwać, czy też mają dość czekania, aż reszta grupy przejedzie przez ścieżkę.

Niektórzy zawodnicy potrzebują krótkich pociągnięć, a niektórzy radzą sobie z długimi pociągnięciami z przodu. Oddzielnie niektórzy ludzie potrzebują krótkiego odpoczynku od wiatru, a niektórzy potrzebują dość długich okresów za kimś innym, aby odzyskać tempo.

Najlepsze grupy pracują razem dla celu końcowego, który jest dobrą jazdą treningową.

W wyścigach twój zespół jest twoją grupą, a pozostałe zespoły NIE są twoimi przyjaciółmi, więc pracują dla siebie. Peleton wyścigowy jest zatem doraźną grupą zespołów, które nie współpracują ze sobą.


Jeśli napotkasz przyzwoite podjazdy na trasie, grupy zwykle się rozpadają, gdy wszyscy wspinają się we własnym tempie. W celu treningu i przejażdżek grupowych zatrzymaj się u góry i pozwól wszystkim się tam dostać, a następnie odpocznij, aż ostatni przyjazd będzie gotowy do kontynuowania.

W przeciwnym razie pierwsi przybysze zostają wypoczęci, podczas gdy ostatnie osoby są rozbite, a grupa rozpada się lub zostaje powstrzymana.

To samo dotyczy zjazdu - odcinki strava pracują na czasie odcinka, a nie na pierwszym odcinku :)


Więcej przemyśleń - kontrola ramion co pół minuty powinna pokazać, czy reszta linii wciąż tam jest.

Jeśli nie masz speedo, wystarczy jazda na ustaloną kadencję. Postaraj się zapamiętać prędkość swoich stóp podczas jazdy w linii prostej i po prostu utrzymuj ten rytm, gdy uderzysz w przód linii. Zaśpiewaj piosenkę w swojej głowie z odpowiednią prędkością lub liczyć na marsz, jeśli to Ci odpowiada.

Coraz droższe - istnieją radia wyścigowe, takie jak profesjonaliści. Są to zasadniczo osobiste krótkofalowe radiotelefony UHF ze słuchawką i małym nadajnikiem-odbiornikiem w kieszeni. Kabel antenowy / słuchawkowy biegnie z tyłu i często jest przyklejany. Niektóre nowe są wystarczająco małe, aby współpracować z kaskiem. Rozmawiają ze sobą w zespole i samochodzie zespołu, który następnie przekazuje wiadomości za pomocą drugiego radia lub telefonu komórkowego. Niektóre z nich są nawet oparte na technologii Bluetooth i po prostu kojarzą się z jedną ~ czterema innymi jednostkami. Motocykliści mogą je nosić pod hełmami na całą twarz.


19
Chciałbym dać ci dodatkową +1 za nieco o ostatnim przybyciu. Raz byłem na wycieczce grupowej (narciarstwo biegowe, nie jazda na rowerze, ale ta sama zasada obowiązuje), gdzie zawsze byłem ostatni i nigdy tak naprawdę nie złapałem odpoczynku, ponieważ były wystarczająco wypoczęte przed przyjazdem. To nie było zabawne.
Przywróć Monikę

1
@Angew - Najgorsze jest to, że ostatni raz zatrzymujesz się na odpoczynek i musisz stać w kolejce, aby się wysikać.
Daniel R Hicks

3
@Nowe przerwanie tylko do przybycia ostatniej osoby to, co nazywamy przerwami FU.
BlackThorn

3
Tak, skręcanie z przodu, a następnie szybsze niż grupa nie „ciągnie”, ale „ucieka”.
Aparat Argenti

2
@New na (zwykłych) przejażdżkach grupowych Często zostaję z tyłu z nowymi / nie trenującymi zawodnikami. Dla mnie powolne przejażdżki są ładniejsze jako znacznik pleców, gdzie mogę się też przydać. Od czasu do czasu mogę dość asertywnie upewnić się, że ci z tyłu mają odpowiedni odpoczynek po pracy na wzgórzu.
Chris H

14

W słoneczny dzień często widzisz cienie bez poruszania głową, o ile słońce nie znajduje się przed tobą lub nie jest zbyt wysoko. Czasami biorę odkurzacze kół podczas dojazdów do pracy, a gdy mój rower dojeżdżający do pracy ma lusterka, można jechać zbyt blisko lustra, ale cienie na drodze działają dobrze, jeśli jest słoneczny dzień.

Samo lustro jest rozwiązaniem, ale prawdopodobnie nie przemawia.

Zwykle nie jestem tak schowany, nawet w kroplach, ale czasami możesz pochylić głowę i spojrzeć między nogi.

Radar garminowy nie pomógłby, ale możliwe jest, że niektóre inne tylne systemy alarmowe mogłyby zostać skonfigurowane - z pewnością działałyby kamery cofania.

Zawsze możesz poprosić ich o powiadomienie, jeśli je upuścisz, krzycząc.


6

Lustro rower pozwala zobaczyć, co jest za tobą, gdy jesteś skierowaną do przodu.

Jeśli martwisz się szerokością roweru podczas przejażdżek grupowych, możesz wybrać kask lub lustro na ramie zamiast lustra na uchwycie.


A jeśli zostaniesz o to zapytany, możesz po prostu twierdzić, że służy to dodatkowemu bezpieczeństwu na drodze (do czego to zadziała, kiedy z niego skorzystasz.) +1
Willeke

Mam dalekosiężne plany zamontowania kamery wstecznej i wyświetlania na moim leżącym. Idealnie będzie to samochód z nagrywaniem z przodu iz tyłu. Niestety nie tanie.
Criggie

@ Criggie Jeśli masz trochę doświadczenia z elektroniką, możesz zainstalować taki system raczej tanio. <20 USD za aparat (kupiłem kilka kamer bezpieczeństwa w tej cenie za drona, który zbudowałem), możesz też kupić tani wyświetlacz za około 20 USD, lub dostać malinowe pi za 30-50 USD, które mogą zarówno nagrywać wideo, jak i transmitować możesz go wyświetlić na telefonie.
BlackThorn

@BlackThorn tak, pracuję nad tym. Ale to nie jest miejsce na styczną dyskusję. Rozważ Czat
rowerowy

4

Szczególnie w przypadku bardziej swobodnej jazdy domofony motocyklowe mogą być miłym dodatkiem do przejażdżek grupowych.

Pozwoli ci to łatwo porozmawiać z innymi jeźdźcami, którzy mogą powiadomić cię, jeśli dojdziesz za daleko. Zazwyczaj zasięg wynosi tylko około 100 metrów, więc w końcu zauważysz, gdy utracisz sygnał.


1

Lusterko wsteczne z poprzeczką powinno załatwić sprawę. Być może coś w rodzaju „Sprintech Left Side Mirror”.

Niski profil i wystarczająco łatwy, aby zajrzeć za siebie, aby sprawdzić resztę linii.


Bawiłem się lusterkami, aby lepiej widzieć się z mojego leżącego. Różnią się od „trochę ubogich” do „całkowicie bezużytecznych” z powodu wibracji na drodze, ale mamy dużo uszczelnienia wiórowego, a gładszy asfalt / asfalt / asfalt jest mniej powszechny.
Criggie

Jeżdżę na velomobile Strada z velomobiel.nl z lusterkami wstecznymi po lewej i prawej stronie ... bez problemów z widokiem z tyłu, ale to jest większa / bardziej stabilna platforma z amortyzatorami na wszystkich trzech kołach. :)
railsdog
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.