Jak mogę ulepszyć rower zjazdowy jako dojeżdżający do pracy?


8

Ostatnio zacząłem dojeżdżać do pracy rowerem do pracy i na uniwersytet. To nie jest idealne, ale w tej chwili nie jestem skłonny inwestować w nowy, dlatego szukam sugestii, aby ulepszyć moją obecną.

Cross T-Rex - bułgarska marka Waga wynosi około 20-22 kg. Koła to Schwalbe Big Betty Performance Line 26 "x 2.40" z przodu, Kenda Kinetics 26 x 2.35 z tyłu.

W drodze do pracy i na uniwersytet jestem głównie na drogach, ale napotykam brukowane drogi i nierówny teren. Wcześniej korzystałem z roweru na trasach zjazdowych.

W tej chwili mam średnio około 8-9MPH lub 15 km / h. Chciałbym uzyskać to do 20 km / h.


1
Zrób to kilka tygodni, starając się poprawić prędkość i zobacz, czy widzisz, że czas dojazdu do pracy spada.
Willeke,

1
Nie bez powodu nazywane są rowerami zjazdowymi.
ojs

2
@TimothyY wypożyczyć rower szosowy lub hybrydowy / podmiejski na test. Po odczuciu różnicy szybko poszukasz własnego roweru podmiejskiego.
Criggie

4
Zmiana tego roweru na nieco bardziej skuteczny na drodze będzie szybko tak samo kosztowna jak zakup taniego drugiego roweru, który jest znacznie bardziej efektywny podczas podróży do 10 km niż kiedykolwiek. Dodatkowo, utrzymujesz swój rower zjazdowy w wykończeniu szlaku.
gschenk

7
Oddziel się od pytania, ale uzyskaj odpowiednią blokadę. Zamek, który posiadasz, jest, szczerze mówiąc, zabawką i zapewnia ochronę tylko przed całkowicie oportunistycznym „och, odblokowanym rowerem - mógłbym wziąć tego” złodzieja. Każdy, kto odejdzie z zamiarem kradzieży roweru, w ciągu kilku sekund odetnie zamek. I będą celować w Twój rower, ponieważ podwójne koła MTB z hamulcem tarczowym wyglądają super seksownie dla zwykłych rowerzystów, więc są bardzo łatwe do sprzedaży.
David Richerby

Odpowiedzi:


9

Naprawdę nie możesz tego zmienić tak bardzo. Podwójne zawieszenie MTB zjazdowe zawsze będzie miało ograniczenia, a zwłaszcza jego masę, rozmiar i szerokość koła oraz geometrię.

Zamiast tego zdobądź używany, stalowy rower szosowy z lat 70. do swojej podróży . Powinno to kosztować około 50-150 euro lub dolarów.

Zdziwisz się, jak lekki będzie rower szosowy (nawet stalowy antyk) w porównaniu do roweru górskiego. Mój Peugeot MX-18 z 1975 roku waży nieco mniej niż 11 kg (zamieniłem stalowe felgi na aluminiowe). To połowa masy twojego roweru górskiego!

Rower szosowy, nawet stary, będzie szybszy na utwardzonych nawierzchniach, a nauczenie się „pływania” po bruku i nierównych powierzchniach pomoże w umiejętnościach kolarstwa górskiego.

Wreszcie, ponieważ używany trzepak jest tak tani, nie będziesz się martwić jazdą nim w każdych warunkach pogodowych lub kradzieżą rowerów.


4

Na rowerze zjazdowym niewiele można zrobić, aby lepiej dojeżdżać do pracy poza wymianą opon na węższe na drodze. Ciężar i sprężyste zawieszenie są nieodłączną częścią roweru. Aby iść szybciej, musisz stać się sprawniejszym i silniejszym.


Czy brak zawieszenia to najlepsza droga? Podczas mojej zwykłej dojazdy jest sporo nierówności. Powinienem dodać, że jeżdżę głównie po chodnikach, a nie po dużych, otwartych drogach.
TimothyY

1
@TimothyY, jeśli spojrzysz na większość rowerów dojeżdżających do pracy, zobaczysz brak zawieszenia i stosunkowo lekkie. Zawieszenie zdecydowanie nie jest konieczne w przypadku nierówności i niewielkich dziur na większości dróg w Ameryce Północnej, Europie itp. Jednakże, jeśli masz krótką drogę do pracy i nie masz nic przeciwko treningowi, rower może dla Ciebie pracować.
Argenti Apparatus

To około 10 kilometrów dziennie, 5 dni w tygodniu. Zrobiłem głównie ten post, aby dowiedzieć się, czy jest sposób, aby zmniejszyć wysiłek, ponieważ trochę spocony do pracy nie jest przyjemny.
TimothyY

Tak, motocykle nie wymagają zawieszenia jak samochód. Możesz uzyskać nieco szersze opony drogowe, które zapewnią dobrą amortyzację.
user74671

Zwiększenie ciśnienia w oponach i zablokowanie zawieszenia trochę pomoże. Może pomyśl o znalezieniu taniego używanego podstawowego roweru szosowego lub dojeżdżającego do pracy, a nawet sztywnego roweru górskiego. Mniej atrakcyjny cel dla złodziei.
Argenti Apparatus

4

Zablokuj zawieszenie, jeśli możesz.

Za każdym razem, gdy naciskasz pedał, część energii jest tracona na bob, gdy zawieszenie go pochłania. W pełni sztywny rower się nie kołysze.

Jeśli zawieszenie nie ma żadnych funkcji blokowania, rozważ regulację elementów sterujących, aż będzie trudniej z mniejszym ugięciem i mniejszym odbiciem.


3

Zdobądź gładkie opony (35 mm), a nie guziki. To jest biggie. Napompuj do 70psi, zauważam, że poniżej 50psi

Ciężar tak naprawdę nie zmienia znacząco prędkości (ale powoduje, że podbieracz jest powolny, co powoduje złudzenie, że jest powolny), podobnie jak rozmiar koła czy liczba biegów. (kiedy zmieniłem z 20 "3spd na 700C, 24spd moje dojazdy były dokładnie takie same - przygnębiająco)

(Silniki elektryczne jednak!)

Ale całkowicie popieram propozycję zakupu taniego używanego roweru uni. Kiedy byłem na Uni, szanse na utrzymanie roweru takiego jak Twój przez 1 rok były mniejsze od zera i zero. Zaoszczędź sobie czasu i zmartwień i po prostu daj go teraz bezdomnemu. On potrzebuje go bardziej niż motocykla kradnącego szumowiny w Uni.

Jeśli masz pociągi lub przyjaciele z samochodami, rozważ rower składany. Są naprawdę wygodne do optymalizacji podróży, jeżdżąc autem, a następnie jeżdżąc rowerem.


2

Nie potrzebujesz roweru „designerskiego”. Wybierz tani lub używany model drogi. Może też nie tak bardzo przyciągać złodziei, choć obawiam się, że tutaj, w Londynie, ukradną wszystko, co nie jest powiązane, i to mnóstwo.


2

Jeśli chcesz eksperymentować, aby zobaczyć, ile energii tracą Twoje profilowane opony, wypróbuj parę gładkich opon; niektóre z nich wyglądają prawie bez profilu dla rowerów szosowych, tylko szersze, aby pasowały do ​​felg MTB. Oczywiście są nieco bardziej wrażliwe na gwoździe, szkło itp., Więc prowadź je ostrożnie, na wszelki wypadek miej przy sobie płaski zestaw naprawczy i oczywiście nie wyrzucaj starych opon. Jeśli uważasz, że to ci bardzo pomaga, albo się z nimi trzymaj, albo (jeśli problem stanowi mieszkanie), znajdź kilka pół-slicków.

Blokowanie zawieszenia to coś, co prawdopodobnie już zrobiłeś.

Poza tym, będąc w twoich butach, nie znalazłem zbyt wiele do zrobienia. Z czasem nabierzesz formy. Spróbuj ... no cóż ... pedałować szybciej, spróbuj znaleźć swój ulubiony punkt dotyczący rytmu. Staraj się pedałować inteligentnie w odniesieniu do przymusowych zatrzymań (czerwone światła) - staraj się zbliżać do nich powoli, abyś był już w ruchu, gdy zmieniają kolor na zielony, za każdym razem gasząc kilka sekund przyspieszenia.


3
Zasadniczo nie robimy tutaj rekomendacji produktów, ale jeśli sprawdzisz bicyclerollingresistance.com/tour-reviews , Kojak jest jednym z najgorszych wyborów.
ojs

Usunąłem rekomendację produktu @ojs.
AnoE

Możesz uzyskać prawie śliskie opony antyprzebiciowe o średnicy 35 mm, które powinny pasować do większości felg MTB. Prowadzę Maraton Supreme 35s głównie na szlaki drogowe, ale także leśne itp.
Chris H

@ChrisH: Tak, kiedyś miałem Kojaki, które były dla mnie całkiem w porządku i rzeczywiście wydawały się znacznie szybsze niż te głośniejsze, których używam w górach. Usunąłem wzmiankę ze względu na politykę SE ... a poza tym jest to ważne, że w miarę upływu czasu nowsze opony mogą być jeszcze lepsze.
AnoE

1

Uzyskaj więcej aerodynamiki

Jeśli Twoja jazda ma prosto otwarte segmenty, w których nie ma niebezpieczeństwa ze strony pieszych, zastanów się nad uzyskaniem większej aerodynamiki.

Aby to zrobić:

  1. przysuń kolana bliżej ramy
  2. przesuń dłonie na kierownicy bliżej mostka. Będziesz już chciał mieć wysoki bieg.
  3. wciągnij łokcie, aby były w jednej linii z udami
  4. opuść głowę i ramiona w dół w kierunku paska, aby zmniejszyć ogólny rozmiar frontu.

Minusem tego jest to, że twoje ręce są daleko od hamulców, więc potrzebujesz dodatkowego czasu reakcji, jeśli źle się obraca.

Nie rób tego w ruchu ulicznym ani nigdzie z dużą ilością ludzi / dzieci / zwierząt. dla twojego i ich bezpieczeństwa.


1

Możesz uzyskać opony pół-gładkie, które mają mniejszy opór toczenia. Tylna opona ma większy ciężar, więc na początek możesz wymienić tylną oponę, jeśli masz ograniczony budżet.

Zamiana felg, aby móc używać węższych opon, może być jeszcze lepsza, ale na moim (bez zawieszenia) MTB, którego używam do dojazdów, zachowałem oryginalne felgi i po prostu używam opon do rowerów górskich, które są przeznaczone do jazdy po twardych granitowych trasach. Środkowa część bieżnika jest zasadniczo żwirowa, a nie wypukła, dzięki czemu dobrze się toczą na płaskich drogach.

Patrz Wybór dobrych opon zręczny dla MTB do zaleceń na tej stronie.

Moje opony mają po bokach większy bieżnik; Myślę, że celem (off-road) jest zapewnienie przyczepności, jeśli twoje koło zapadnie się w bardziej miękki grunt. Wyglądają bardzo podobnie do tego:

przykład opony takiej jak moja

W zależności od tego, ile / jaki rodzaj off-road nadal chcesz robić na rowerze, wybierz odpowiednio.


1

Zwiększ ciśnienie w oponach (zostało to wspomniane w komentarzach). To sprawi, że będzie mniej wygodne, ale zmniejszy opór toczenia.

Spróbuj także zoptymalizować trasę z punktu widzenia osoby dojeżdżającej do pracy: w miarę możliwości korzystaj z gładkich dróg. A jeśli na trasie występują znaczące zmiany wysokości, spróbuj je również zoptymalizować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.