Jak odczytać sygnalizację świetlną na tym niemieckim skrzyżowaniu?


3

W moim mieście w Niemczech jest skrzyżowanie, w którym łamią mnie światła i znaki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(kliknij, aby powiększyć obraz)

Zwykle chcę tam skręcić w lewo. Wydaje mi się, że powinien być dla mnie odpowiedni znak oznaczony czerwoną strzałką (tekst brzmi: osoby skręcające w lewo powinny się tak ustawić) i sygnalizacja świetlna oznaczona zieloną strzałką. Nie można zobaczyć w rozdzielczości mojego aparatu telefonu, ale z bliska pokazuje rower i strzałkę po lewej stronie, jak ten:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na początku myślałem, że powinienem zacząć, kiedy to światło zmieni kolor na zielony, przejdź przez ulicę przed punktem widokowym (FS), następnie skręć jak pokazano na znaku i poczekaj tam, aż będę mógł przejść przez ulicę na lewo od punkt widzenia (LS). Ale światło zmienia kolor na zielony tylko przez bardzo krótki czas, może od 10 do 15 sekund. W tym czasie sygnał jest zielony dla samochodów jadących z lewej strony na FS, więc nie można przekroczyć.

Potem pomyślałem, że może powinienem przejechać najpierw, gdy światłach samochodów na LS jest zielony, a następnie ustawić się jak pokazano na znaku. Ale gdy tylko przekroczyłem, kąt jest źle ustawiony i nie można już zobaczyć sygnalizacji świetlnej na rowerze. Jeśli jestem bezpośrednio przed nim, muszę pochylić szyję, aby go zobaczyć, i w ten sposób nie zobaczę reszty sytuacji na skrzyżowaniu. Jeśli skręcę w lewo i cofnę się nieco, jak pokazano na znaku, kąt widzenia jest tak płytki, że widzę powierzchnię wszystkich trzech kolorów z boku i wszystkie wydają się jednakowo oświetlone, więc nie można powiedzieć, który jeden jest włączony.

Teraz całkowicie ignoruję to światło, krzyżuję się ze światłem FS samochodu, a następnie skręcam w lewo i używam światła pieszego, aby przekroczyć LS.

Jakie jest rzeczywiste znaczenie sygnalizacji świetlnej i jak należy ją odczytać?


To strasznie kiepska lekka konstrukcja. Jest w 80% zasłonięty, więc moc światła jest znacznie zmniejszona, a strzałka jest niewielka w porównaniu. Z drugiej strony zarys motocykla jest skierowany w tym samym kierunku co strzałka.
Criggie

W Victoria w Australii zakręt jest znany jako „Hook Turn” (pamiętaj, że jeżdżą po lewej stronie, więc w lewo / prawo są naprzeciwko)
Mattnz

Zapytałbym policjanta lub urzędnika miejskiego.
Maks.

Znam to skrzyżowanie i jest okropne z każdego kierunku. Czasami trzeba czekać na trzy światła, aby skręcić w lewo.
mkrieger1

Odpowiedzi:


8

Masz przejść przez przejście w dwóch krokach (będziesz potrzebować dwóch cykli sygnalizacji świetlnej, aby skręcić w lewo, a nie jak samochody, które radzą sobie w jednym cyklu).

Wziąłem stąd nazwy dróg , które są, jak sądzę, skrzyżowaniem, które fotografowałeś.

Zaczynając od Jahnstraße, jedziesz prosto (po prawej stronie pasa) wraz z samochodami jadącymi z Jahnstraße. Przyjedź na linię trzymania oznaczoną na czerwono zmienione zdjęcie. (I zobacz wszystkie samochody z tym samym miejscem docelowym co Ty, odpływaj nad rzeką, czekając). Teraz stoisz przed samochodami jadącymi wzdłuż Berliner Straße w kierunku południowym.

Na drugim etapie podświetlone małe sygnalizatory świetlne są istotne (i sposób, w jaki te skrzyżowania mają być używane, z tej pozycji powinny być widoczne, ale są one zwykle niedostosowane, nie wiem dlaczego, ale wygląda na to, że widzą mniej konserwacji). Ma to na celu dać ci niewielki start przed ruchem w kolejce za tobą na Berliner Straße. Dlatego jest tak krótki zielony, że tylko dla nielicznych ludzi pakuje się w tym krótkoterminowym „miejscu parkingowym”, nie jest przeznaczony do złapania przez płynący ruch uliczny. Oprócz headstartu ma on na celu poinformowanie Cię, kiedy Berliner Straße ma kolor zielony - nie ma sposobu, aby zobaczyć główny sygnał.

EDYCJA: jako widok z góry (obraz z map Google)

  • przybywasz na czarnej linii

  • poczekaj, aż zielone światło sygnalizacyjne zmieni kolor na zielony

  • kontynuuj po zielonej linii

  • poczekaj, aż czerwone światło zmieni kolor na zielony

  • kontynuuj po czerwonej linii

wprowadź opis zdjęcia tutaj

EDYCJA: na korzyść tych, którzy chcą rzucić okiem na tę koncepcję: podobne rozwiązania skrętu w lewo na rower istnieją w innych miastach, w Genewie, z widokiem na ulicę

z dwoma z tych małych miejsc oczekiwania, które czekają na zielony na następnej nodze:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

EDYCJA (dodając kilka punktów poruszonych w komentarzach):

Ten sposób skrętu w lewo jest zazwyczaj bezpiecznym i łatwym sposobem skrętu w lewo na zatłoczonych przejściach, nawet jeśli nie znasz dobrze dróg. Największym niebezpieczeństwem są samochody skręcające w prawo i przejeżdżające nad tobą, gdy jedziesz prosto na pierwszym odcinku - to tak samo, jak jedziesz prosto i niestety wszechobecne w Niemczech, nie tylko na takich przejściach. Jeśli jesteś tego pewny, prawdopodobnie możesz również skręcić w lewo na pas samochodowy - dotarcie do tego pasa może być trochę mętne, nie jestem pewien, czy jest to prawnie złe, ale prawdopodobnie nie jest zbyt problematyczne jeśli znasz przejście. Nie mogę ocenić, jaką przeszkodą staniesz dla samochodów skręcających w lewo - myślę, że są to dwa pasy skręcające równolegle w lewo.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​należy wykonać obrót o 90 ° przed zatrzymaniem się w Niemczech i po zatrzymaniu w Szwajcarii; tak, że w twoim przypadku po prostu przyspieszasz, gdy drugie światło drogowe zmieni kolor na zielony, w tym położeniu należy dostosować światło drogowe.

PS: w widoku z góry można również zobaczyć podobne miejsca oczekiwania na przyjazd z południa na Berliner Straße i skręcenie w lewo w Im Neuenheimer Feld; oraz z oznaczeniem pasa, drogę z północy do Jahnstraße na wschód.


Więc skręcanie w prawo i zawracanie z przodu w ruchu ulicznym ma być bezpieczniejsze niż skręcanie w lewo w ruchu ulicznym? * boggle * Przynajmniej jeśli skręcę w lewo, mogę dać wyraźny sygnał z dużym wyprzedzeniem. W przypadku zawracania nie ma możliwości wcześniejszej sygnalizacji, ponieważ nie można zasygnalizować w lewo (najlepsze przybliżenie do „Zaraz zrobię zawracanie w prawo przed sobą”), dopóki nie ukończysz skręt w prawo.
David Richerby,

nie sądzę, żebym podążał. należy jechać prosto, po prawej stronie pasa przez całą drogę przez lewą stronę, przez tramwaj, przez większość drogi prowadzącej od prawej, wszystko tak, jakby jechać prosto, pozostawić pas w prawo (cały ruch naprawdę idzie w prawo, dawno minął), pozostawiając pas po prawej stronie w przestrzeni między przejściem dla pieszych a ruchem jadącym prosto - w tej części drogi praktycznie nic się nie dzieje, nikt nie korzysta z niego, gdy Jahnstraße ma kolor zielony, a następnie w tym pustym miejscu skręć w lewo o 90 °, nie do końca zawracania
pseyfert

(ale… nie mogę pozostać obiektywnym przy planowaniu drogi w tym mieście… Uważam, że jest to bardziej dyskryminujące niż regulujące)
pseyfert

Rozumiem. Twoja edycja sprawia, że ​​jest o wiele jaśniejsza. Właściwie mam jechać prosto, podczas gdy ruch po mojej lewej stronie próbuje skręcić w prawo przeze mnie, a następnie zaczekać na światło, którego nie widzę, i skręcić o 90 stopni na szerokości ścieżki rowerowej. Wolałbym po prostu skręcić w lewo! (Lub zejdź z roweru i przejdź jako pieszy.)
David Richerby

SPOT NA! dlatego planista zamierza: zwracać uwagę na samochody skręcające w prawo (w taki sam sposób, w jaki muszą zwracać uwagę na pieszych), a sygnalizacja świetlna (ta, którą narysowałem na czerwono) powinna być widoczna i „skręć o 90 ° na szerokości ścieżki rowerowej ”dzieje się przy prędkości stojącej lub ponownie dostosowujesz pozycję, czekając na zielony. … Ale w praktyce masz rację. (ostrzeżenie: skręcenie w lewo może być - nie wiem - wykroczeniem drogowym, a policja w Heidelbergu ma doświadczenie w ustawianiu ukrytych obserwatorów na wspólnych naruszonych przejściach, a następnie złapaniu cię o jedną przecznicę dalej na zablokowanej drodze)
pseyfert

4

Twoja pierwsza interpretacja wydaje się poprawna: otrzymujesz specjalny rower tylko zielony, który pozwala ustawić się z przodu ruchu jadącego z prawej strony na skrzyżowaniu, skutecznie skręcając w lewo o dwa etapy, pozostając na prawo od innego ruchu.

Mówi się jednak, że gdy tylko światło roweru jest zielone, ruch przychodzący z lewej strony na skrzyżowaniu ma również kolor zielony, więc oczywiście nie działa.

Nie jest wykluczone, że taktowanie światła jest ustawione nieprawidłowo. Należy skontaktować się z dowolnym organem lokalnym zajmującym się sygnalizacją świetlną i poprosić go o sprawdzenie, czy światła działają prawidłowo - opisana przez ciebie sytuacja brzmi, jakbyś mógł bardzo łatwo zabić rowerzystę.

Możesz również poprosić ich o wyjaśnienie, jak działa skrzyżowanie, i być może poprosić o dodatkowe oznakowanie.


1

Jeśli chcesz skręcić w lewo, musisz ustawić się na prawym skraju drogi. Kiedy dostaniesz zielone światło (tylko cykl), przejdziesz przez ulicę, która przychodzi z prawej strony na przejściu dla pieszych i będziesz czekać na czerwonych światłach na tej ulicy. Kiedy zmieniają kolor na zielony, idź prosto.

W rzeczywistości jest to dwa kroki w lewo, z tą przewagą, że nie przekraczasz ścieżki nadjeżdżających samochodów. Minusem jest to, że będziesz musiał czekać dwa razy na czerwonym świetle na tym skrzyżowaniu.

Dodatkowy biały panel mówi, co robić: Zaczekaj na światłach, aż nadjeżdżają samochody z prawej strony. Przed Tobą czerwony pas rowerowy, który widzisz na zdjęciu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.