Czy kleje do rur bez kleju działają równie dobrze, jak kleje?


28

Kilka lat temu wypróbowałem kilka bezklejowych łatek do naprawy moich przebitych rur podczas jazdy i okazało się, że rzadko pozostawały one na bardzo długo. Wiem, że od tego czasu technologia znacznie się rozwinęła i zastanawiam się, czy powinienem teraz spróbować ponownie? Czy oni pracują?


Jak powiedzieli inni, mają tylko zabrać cię do domu. Następnie zamień go na stałą łatkę.
dufus

1
Używam ich do łatania dziur w mokasynach z miękkiej skóry, których nigdy nie zakładam, chyba że jest sucho, ale nie używałbym ich na rowerach, ponieważ nie trzymają się zbyt długo.

co powiesz na bezklejowy i bezproblemowy! howcast.com/videos/… : D
gcb

To tymczasowa łatka, która zabierze Cię do domu.

Odpowiedzi:


16

Działają dobrze - jeśli jeździsz po mieście, prawdopodobnie byłyby w porządku. Jeśli wybierasz się na przejażdżkę w szczerym polu, nie liczyłbym na to. Te z klejem działają znacznie lepiej, do tego stopnia, że ​​nie kupiłbym tych bez kleju.


2
Użyłem bezklejowych łatek na moim rowerze szosowym (wyścigowym) i moim MTB (którego używam również do sporadycznego zjazdu w lokalnych parkach) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jakie masz problemy?
dee-see

Kiedy użyłem bezklejowych łat, łaty zsunęły się kilka razy. Chociaż nie była to większość czasu, wystarczyło, że poczułem się nieswojo, jeżdżąc z nimi jako moją główną rurą, gdy jeździłem po dość odizolowanych trasach. Nie twierdzę, że nie działają, tylko nie są tak niezawodne.
Geoff

1
Nie rozumiem, jak łatki mogą się ślizgać. Nacisk rury na wnętrze opony powinien ją mocno dociskać. Nigdy też nie miałem problemów z łatami bezklejowymi, FWIW.
Stephen Touset,

Być może istnieją lepsze i gorsze marki łatek bezklejowych. (swoją drogą też im nie ufam)
heltonbiker

3
Utrzymujące się ciepło, takie jak pozostawienie roweru w bagażniku rowerowym w lecie, może spowodować poluzowanie kleju na nieświadomych łatach. Chciałbym móc pozbyć się moich resztek, ale nie mam wrogów.
amcnabb

12

Używam łatek bezklejowych do wielu napraw rur i stwierdziłem, że są one tak samo trwałe, jak klejone łatki.


5
Skoro pojawiają się różne recenzje, czy możesz nam powiedzieć, jakiej marki łatek bezklejowych używasz? Dobrze byłoby poznać tych dobrych po imieniu :-)
dlu

@ dlu nie był widziany od dłuższego czasu, nie wstrzymuj oddechu ...
andy256,

6

Strupki śluzu ssają jako trwałą naprawę. Myślę, że byłyby w porządku na tymczasową naprawę, ponieważ tyle zależy od tego, jak długo wytrzymają. Samo wulkanizujący cement i regularne plastry to wciąż najlepsza droga. Nadal mam kilka strupów, ale użyję ich tylko w nagłych wypadkach lub gdy załatam tuby mojej byłej dziewczyny.


2
Są już Twoimi EXgfs ... po co zamieniać ich w formalnych wrogów? : P
Jahaziel,

6

Użyłem kija na plastry. Trwałość zależy od prawidłowej instalacji. 1-przetrzyj rurkę 2-staraj się, aby rurka miała taki sam rozmiar jak wnętrze opony. 3-po umieszczeniu plastra na tubce weź gładki przedmiot i wytrzyj powietrze spod plastra. To najważniejszy krok!


4

Bezklejowe łatki mają zabrać cię do domu, a klejone łatki służą do trwałej naprawy po powrocie do domu.

Osobiście noszę zapasową tubkę i bezklejowe łatki, aw domu mam ładny zestaw do klejenia. Zestawy kleju faktycznie wiążą łatkę z rurką pośrednią, gdzie klej bez kleju przykleja się na górze nad nakłuciem. Biorąc to pod uwagę, miałem bezklejowe łatki, dopóki nie rzuciłem tuby.


4

Nie! Wciąż to samo doświadczenie, co kilka lat temu. Nie zawracaj sobie głowy marnowaniem na nich pieniędzy (ponownie). Z mojego doświadczenia wynika, że ​​czasami nawet nie zabierają cię do domu przed koniecznością ponownego złożenia wniosku. Noś zapasową tubkę, a jeśli dostaniesz mieszkanie, zabierz ją ze sobą do domu i załataj za pomocą plastra z klejem lub noś jeden z małych zestawów łatek z klejem, jeśli jesteś na to podatny.


3

Noszę je ze sobą, ale nigdy nie załatałem drogi - zawsze noszę świeżą tubę, ponieważ większość moich mieszkań zdarza się w mokrych warunkach. Ale od czasu do czasu używałem łatek „bezklejowych” (tak naprawdę są one wstępnie przyklejone) w zaciszu domowym i okazało się, że są w porządku.


3

Kupiłem kiedyś. Nigdy więcej. Problem polega na tym, że jeśli założysz łatkę raz, a następnie będziesz musiał ją załatać ponownie, pierwsza łatka marszczy się, gdy rurka opróżnia się, a następnie powstaje wyciek, ponieważ łaty nie rozciągają się wraz z rurką.


3

Nie miałem problemów z Parkami, których nie miałem z „odpowiednimi” i nie czułem potrzeby ich wymiany, kiedy wchodzę. Podobnie jak zwykłe, moje doświadczenie jest takie, że jeśli jest włączone, to jest włączone a jeśli nadal będzie dobrze po 24 godzinach, będzie trwać tak długo, jak tuba. Miałem pewne problemy z utrzymaniem ich na deszczu, ale myślę, że prawdopodobnie dotyczy to wszystkich łatek.


3

Korzystam z zestawu łatek Park GP-2 i uważam je za wyjątkowo trwałe, trwające przez cały okres użytkowania lampy. Dotyczy to opon 28–32 mm i ciśnienia do 90 PSI.


Przekonałem się, że łatki Park GP-2 na oponie 25 mm przy 100PSI trwają kilka miesięcy, a następnie przeciekają.
David Richerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.