Zabezpieczanie uchwytów przesuwnych bez lakieru do włosów?


9

Mam niektóre anatomiczne uchwyty kierownicy Bell, które mają tendencję do przesuwania się (obracania) na pasku. Czytałem, że używanie lakieru do włosów jest przydatne, ale zwykle jest raczej trwałe. Chciałbym, aby chwyt był trudniejszy, ale nie na stałe. Czy któraś z tych technik byłaby opłacalna?

  • pasek taśmy maskującej na pasku lub biegniesz wzdłuż wewnętrznej części uchwytu?

  • skromne machnięcie miodem w uchwycie przed aplikacją?

  • odcinek osłony między nimi?

Coś jeszcze powinienem rozważyć?

Aktualizacja

Wytarłem wnętrze uchwytów szmatką nasączoną izopropylem i przetarłem kierownicę dwóch rowerów, co bardzo mi pomogło. Kilka rad, które otrzymałem od mojego ulubionego mechanika LBS, dotyczyło czarnego wykończenia zębów na moich szynach SKS: jego rada polegała na owinięciu prętów odrobiną taśmy elektrycznej. Spróbuję tego, ponieważ uchwyty na czarnych prętach są nieco mocniejsze, ale nadal nie są świetne. Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi!

Aktualizacja

Pojedyncze owinięcie taśmy elektrycznej na czarnych szynach SKS to tylko podstęp! Zrobiłem spiralę z taśmą i byłem w stanie przekręcić uchwyty w tym samym kierunku co spirala. (Jeszcze żaden lakier do włosów nie dotarł do mojej szopy.)


Powinienem dodać, że jest to problem około trzech moich motocykli, z których dwa używają tych anatomicznych uchwytów Bell, na płaskich lub pionowych belkach. Czy mógłbym również umieścić te uchwyty na tłustym pasku, a jeśli tak, to czy spray WD40 na obszar uchwytu paska i w uchwycie byłby skutecznym sposobem na usunięcie jakiegokolwiek smaru?
memnoch_proxy,

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​WD40 lub GT85 pozostawiają wystarczającą ilość resztek, aby sprawić, że uchwyt ślizga się, problematycznie przez co najmniej dwa tygodnie, a potem tak naprawdę nigdy nie jest tak dobry. Szczególnie z anatomicznymi uchwytami. Możesz wyczyścić obszar za pomocą WD40, ale będziesz potrzebował szmatki do czyszczenia WD40. Lakier do włosów będzie potem działać, umożliwiając przyczepność, co jest trudne w przypadku kombinacji suchych prętów / uchwytów. I możesz później złapać przyczepność, dlatego ludzie używają lakieru do włosów zamiast Araldite itp.
ʍǝɥʇɐɯ

Brzmi więc tak, jakby lakier do włosów nie był tak zły, jak ja. To wszystko jest bardzo pouczające. Nie mogę się doczekać, aby trochę się chwycić, wyczyścić i spróbować ponownie, a może zastrzelić jakiś produkt do włosów od sąsiada :-)
memnoch_proxy

btw to wszystkie dobre odpowiedzi, dziękuję, wybiorę jedną po otrzymaniu konserwacji
memnoch_proxy

zdarza mi się to, gdy jeżdżę w mokrych warunkach / deszczu. Naprawdę nie jest to związane z tym, ponieważ można to łatwo naprawić, wycierając pasek i wnętrze uchwytu na sucho
Nate Koppenhaver

Odpowiedzi:


9

Wytrzyj pasek alkoholem izopropylowym. Całkowicie odparowuje i pozostawia suchą gumę na czystym pasku.

Jeśli ślizgają się i ślizgają po ponad 24 godzinach pozostawionych w spokoju, być może trzeba wymienić uchwyty (zakładając, że nie są nowe).

Wysoka zawartość alkoholu sprawia, że ​​lakier do włosów jest skuteczny, a stosowanie alkoholu izopropylowego usuwa lepkie pozostałości lakieru do włosów, który składa się z jego pozostałej zawartości.

Chwyt pozostawiony sam po pewnym czasie połączy się z prętem, nawet jeśli zostanie zainstalowany całkowicie bez żadnych dodatków, więc nadal będziesz musiał je rozciąć, gdy nadejdzie czas na ich zmianę.

Alternatywnie użyj blokady na uchwycie lub skrętu z drutu, aby zabezpieczyć luźny uchwyt bez blokady.

Blokady ODI

Zabezpieczone drutem

Jeśli chodzi o miód, taśmę maskującą lub dodanie kawałka tuby, bardzo trudno byłoby je zainstalować, miód byłby zdecydowanie bardziej trwały niż lakier do włosów, a są lepsze alternatywy.

Lakier do włosów, przy okazji, nie jest trwały. Po prostu trudno jest go usunąć bez kompresora lub uszkodzenia uchwytu.


Zarówno Zenbike, jak i @Daniel mają dla mnie dobre odpowiedzi. zenbike rozwiał mój strach przed lakierem do włosów. Głosowałem wszystkie te odpowiedzi, są dobre. Zobacz moją aktualizację.
memnoch_proxy,

5

Miałem ten sam problem, co przeszłość z uchwytami Oury. Moim rozwiązaniem było użycie odrobiny gumowego cementu. Wystarczy lekko nałożyć na pasek i wewnątrz uchwytu. Podczas gdy cement jest jeszcze mokry, ślizga się płynnie, a następnie wysycha i dobrze zabezpiecza. Pamiętaj, aby zetrzeć nadmiar gromadzący się podczas przesuwania uchwytu.

Nie miałem problemu ze ściągnięciem gumowo-cementowych uchwytów z WD40 lub Goo-Gone.


Gumowy cement był moim celem w przypadku wszystkich niezablokowanych uchwytów. Pomaga w łatwym ślizganiu się uchwytów, a następnie utrzymuje je tam i łatwo również odpada. Często byłem w stanie usunąć stary gumowy cement tylko za pomocą mojej dłoni i tarcia.
Usunięto użytkownika

3

Najpierw spróbuję umyć uchwyty (wewnątrz) dobrym detergentem i dobrze spłukać. Następnie dobrze wyczyść pasek i wytrzyj alkoholem. Podczas montażu uchwytów używaj tylko wody lub alkoholu jako smaru i daj im kilka godzin na „ustawienie” przed jazdą.

Dałoby to gumie najlepszą szansę na naturalne złapanie metalowego pręta (która guma będzie chciała zrobić).

Jeśli to się nie powiedzie, którykolwiek z wielu domowych środków lub istnieje (drogi) płynny produkt używany do instalowania uchwytów na sprzęcie do siłowni.


Zgadzam się. Używam wyłącznie alkoholu do chwytania od ... 30 lat. Jeśli same chwyty stały się zbyt zużyte, aby się przyczepić, po prostu rzuciłem je i kupiłem inny zestaw, a jeśli NAPRAWDĘ chcesz, aby pozostały na miejscu, możesz kupić chwyty, które mają wbudowany zacisk, który dociska kluczem imbusowym.
M. Werner,

Daniel, przetarłem szmatkę z izopropylem przez wnętrze uchwytów i to bardzo pomogło. Wierzę, że wewnątrz uchwytów był smar, co było częścią mojego problemu, dzięki.
memnoch_proxy

1

Zwykłem a) dobrze czyścić kierownicę alkoholem izopropylowym, a następnie b) rozpylać Windex (lub inny środek do czyszczenia szkła) w uchwycie, aby mógł wślizgnąć się na kierownicę. Następnie pozwól mu chwilę usiąść, a środek do czyszczenia szkła wyparuje i pozostawi przyjemny, bezpieczny uchwyt.


Aby później usunąć uchwyt, zwykle wsuwam trochę płaskiego śrubokręta pod uchwyt (starając się nie przebić uchwytu lub zarysować drążka) i rozpylam Windex w szczelinę, a następnie wyjmuję śrubokręt i robię to samo w 2 lub 3 inne miejsca wokół uchwytu. Następnie, z tym płynem pod nim, powinno być łatwo go przekręcić i oderwać od paska.


Uważam, że bez wątpienia drapię pręty, gdy używam płaskiej głowicy, aby uzyskać zakup pod upartym uchwytem.
memnoch_proxy

1
Zastępuj wszystko plastikowym i sztywnym zamiast płaskiego ... być może długopisem, jeśli nie jest zbyt gruby, lub plastikowym nożem do masła, kij Popsicle może być nawet wystarczająco wytrzymały ... Miałem na myśli szkło środek czyszczący działa zamiast lakieru do włosów itp.
rajd 25

Dzięki! Świetny pomysł na kolejny darmowy - wrzucę plastikowy nóż do mojej skrzynki na rowery, powinienem to zrobić.
memnoch_proxy

0

Lakier do włosów działa świetnie i wystarczy wsunąć mały, ale długi śrubokręt do uchwytu (i machać nim), aby go ściągnąć, aby nie był trwały.

Lakier do włosów pozwala na łatwiejszy chwyt, co w innym przypadku jest bardzo trudne, chyba że masz dostęp do powietrza pod wysokim ciśnieniem.

Inne podejścia, które opisałeś, wydają mi się ciężką pracą i nie sądzę, żebym spróbował ich na własnym rowerze.

Jeśli masz lakier do włosów w domu, zrób to.


2
Zgodził się, chociaż specjalnie prosił o „nie lakier do włosów”.
zenbike,

brak produktów do włosów w domu
memnoch_proxy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.