Do czego służy ta niebieska rurka z siatki w zestawie łat Rema TT 06?


10

Posiadam (stary) zestaw łatek Rema TT 06. Treść wygląda następująco:

zestaw łatek

Zwróć uwagę na niebieską rurkę pod lewym polem. Na liście części w witrynie producenta nie mogłem znaleźć żadnej wzmianki o tej rzeczy ( http://www.rematiptop.com/part.php?pid=56&cid=5&sid=4 , który jest również źródłem obrazu ).

Jest w zasadzie krótką rurką z elastycznego materiału przypominającego siatkę. Do czego jest to używane?


W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcie rzeczy i opublikować je jutro :-)
anderas

Mówisz, że jest stary - oznacza to, że plastry i płyn wulkanizujący mogą być przeterminowane. Wszystkie pozostałe przedmioty będą w porządku przez dziesięciolecia, z wyjątkiem uszkodzeń spowodowanych przez wodę / pot.
Criggie

1
@Criggie „starsza” w tym przypadku oznacza 10 lat lub więcej. Płyn był zużywany od dłuższego czasu, ale z jedną z łat miałem problem z zamocowaniem rurki. To było około rok temu, więc prawdopodobnie masz rację. Dzięki za podpowiedź :-) (Pytanie przyszło mi do głowy, kiedy patrzyłem na zestaw, aby sprawdzić, które rzeczy są nadal użyteczne.)
anderas

Odpowiedzi:


16

Patrząc na stronę producenta, znalazłem zestaw naprawczy z „tajemniczą” niebieską siatką wymienioną jako „Zabezpieczenie przed zamarzaniem kaset”.

Powinien być nałożony na kartridż (jak na tym zdjęciu), aby zapobiec podrażnieniu / poparzeniu skóry, ponieważ CO2 jest bardzo zimny po rozładowaniu.

Nabój CO2 z zabezpieczeniem przed zamarzaniem


Ach, nie myślałem o tej opcji! Myślałem, że to część podobna do łatki, która będzie używana (w górę) podczas naprawy, a nie narzędzie po prostu używane do naprawy rurki. Interesujące jest to, że producent nie wymienia ochrony przed zamarzaniem na liście części zestawu naprawczego roweru.
anderas

1
@anderas mógł być późniejszym dodatkiem, który początkowo uważano za niepotrzebny. Opakowanie papierowe mogło zostać wydrukowane przed dodaniem dodatkowej części.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.