Czy są jakieś leżące trójkołowe pojazdy, które można przewozić normalnym samochodem?


13

Moja żona chciałaby trójkołowy leżący, ale nie widzę, jak możemy go przetransportować zwykłym samochodem.

Mogę postawić rower na bagażniku lub dachu, ale wszystkie leżące poziomy są zbyt duże, aby je przewieźć.

Jakie rozwiązania wymyślili ludzie?


Czy są jakieś dodatkowe informacje potrzebne do prawidłowej odpowiedzi na to pytanie?
Goodbye Stack Exchange

Nie odpowiadając bezpośrednio na twoje pytanie, ale zapominasz o samochodzie i jeździsz zamiast tego? Przejechać na przyczepie i holować?
Criggie

Zależy to od tego, co nazywasz zwykłym samochodem i od tego, jak duży jesteś. W moim Nissanie Sentra ledwo mogę wsiąść na rower szosowy (58 cm), a ja mam 5'11 ". Jeśli miałeś Forda Fiesta lub coś takiego, mogą być z tym problemy.
Batman

Odpowiedzi:


10

Jeśli twój samochód nie ma zaczepu do przyczepy, możesz go zainstalować i kupić bagażnik „trike and bike”, który montuje się w odbiorniku zaczepu przyczepy:

Hitch Rider Trike-N-Bike ™ bagażniki montowane na zaczepie transportują jednocześnie trike i rower. Dostępne są uchwyty na koła i wsporniki roweru dla pozycji bagażnika na rowery. Regał pasuje zarówno do zaczepów odbiornika 1 1/4 ", jak i 2" (opatentowany).

zdjęcie szafy

Moi przestępcy jeżdżą na rowerach poziomych, zainstalowali zaczep na swojej Toyota Camry i kupili bagażnik z podwójnym wózkiem.


Dzięki, te stojaki wyglądają dobrze, jednak wydaje się, że nie są sprzedawane w Wielkiej Brytanii.
Ian

Podobne pytanie / odpowiedź z różnymi opcjami: bicycles.stackexchange.com/questions/39313/...
Nuі

6

Po pierwsze widziałem różnorodne trike na dachu dość szerokiej gamy samochodów - hmm, nosiłem jeden na dachu wraz z dwoma poziomymi rowerami, więc doskonale można przewozić trike na samochodzie. Wyzwanie - jak zawsze w przypadku leżenia - polega na tym, że możesz nie być w stanie tego zrobić za pomocą jednego standardowego zestawu. Z kół pamięci po obu stronach zestawu drążków dachowych jest dość powszechnym rozwiązaniem (wyzwanie to przede wszystkim postawienie rzeczy na dachu).

Następnie zależy to raczej od trike - jest coraz większa liczba składanych (dobrze składanych) trike - najnowszym jest Scorpion FX HP Velotechnik, który jest przedstawiony jako ładowany do bagażnika Smartcar tutaj: http: //www.hpvelotechnik .com / produkte / scorpionfx / index_e.html

Podobnie Hase podjął kroki, aby ułatwić rozbicie KettWiesel na czas transportu.

Hmm, oto wariant Challenge na temat: http://www.challenge-recumbents.com/index.php?language=en&selection=trike-alize-en

z, zgadnij, co ... zdjęcie roweru jadącego z tyłu SmartCara - tak oczywistym rozwiązaniem problemu jest zakup odpowiedniego samochodu (-:

Pragmatycznie, jeśli znajdziesz drogę do imprezy klubowej HPV (np. Organizowanej przez BHPC w Wielkiej Brytanii), będziesz mógł zobaczyć i zapytać ludzi, którzy rozwiążą ten problem.


Rzucę okiem na foldery, mogę sobie wyobrazić, że mogę bezpiecznie dostać trójkołowy na dach samochodu jedną ręką.
Ian

6

Miałem szczęście przywiązując moją TerraTrike do szczytu Matrix. Mamy bagażnik dachowy, który ułatwia. Ale wcześniej karmiłem pasy przez drzwi. Najtrudniejsze jest to, że przy prędkościach na autostradzie jest wiele rzeczy, które mogą odlecieć. (W ten sposób zgubiłem błotnik.)

Więc moja procedura jest

  • Opuść siedzisko jak najniżej, aby zmniejszyć opór.
  • Zapnij błotniki i wszystko, co jest luźne na rzep.
  • Przełóż paski ładunkowe przez opony trójkołowe, aby przymocować samochód do dachu.

6

Greenspeed GT3 (Australia), HP Velotechnik Scorpion FX i ICE (Wielka Brytania) tworzą składane koziołki poziome , które mogą zmieścić się z tyłu samochodu o rozsądnych rozmiarach. TriSled (Australia) tworzy taki, który ma przerwę w kadrze, która służy temu samemu celowi.


patrz greenspeed.com.au/gt3.html są one magazynowane przez wrhpv.com/index.html w Wielkiej Brytanii
Ian

Catrike są magazynowane przez wheelnv.co.uk/products.html w Wielkiej Brytanii
Ian

przepraszam, nie mogę znaleźć składanego trike na stronie Catrike, znasz nazwę modelu?
Ian

1
Poprawiłem się i zedytuję oryginalną odpowiedź. Catrike nie ma roweru składanego.
Patrick
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.