Czy biały duch jest zbyt agresywnym środkiem odtłuszczającym?


0

Rozmawiając z przyjacielem na temat konserwacji rowerów, powiedział mi, że używa biały duch aby odtłuścić łańcuch, ponieważ jest on skuteczny, a także oferuje pewien rodzaj hydroizolacji w przypadku zapomnienia o ponownym smarowaniu łańcucha.

Rozmawiając z dealerem rowerów, zalecił, aby go nie używać, ponieważ jest zbyt agresywny i usunie również smarowanie z łożysk łańcucha. Zasugerował użycie dedykowanego mydła.

Kto ma rację?


Nie ma w tym nic strasznego (oprócz łatwopalności), ale będzie to miało tendencję do usuwania WSZYSTKIEGO smaru w łańcuchu, więc podczas ponownego smarowania włosy muszą być mocniejsze.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


1

Jak zapomnieć o smarowaniu łańcucha po czyszczeniu? Jeśli jest to możliwe, lepiej nie czyścić łańcucha w ogóle.

Duch biały to ogólna nazwa różnych produktów, dokładnie to, co oznacza, zależy od tego, w którym miejscu na świecie żyjesz. Niektóre mają temperaturę zapłonu 20–30 ° C - konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Inne z wyższymi punktami zapłonu i mniejszą zmiennością są bezpieczniejsze (ale nie do końca bezpieczne). Wszystkie są oparte na węglowodorach i nieprzyjazne dla środowiska, jeśli są usuwane niewłaściwie. Należy zachować ostrożność podczas ich używania

Aby zrozumieć argumenty na temat tego, który środek czyszczący jest najlepszy, musisz zrozumieć łańcuchy.

Nowe łańcuchy są fabrycznie smarowane bardzo solidnym i długotrwałym olejem, który jest znacznie lepszy niż cokolwiek, co można zastosować. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest użycie środka czyszczącego, który usunie ten smar z łańcucha, w rzeczywistości przez pierwsze kilkaset kilometrów żadne sprzątanie prawdopodobnie nie jest najlepsze. Duch biały jest jednym z tych środków czyszczących. Gdy łańcuch jest starszy i ten smar jest zużyty, wymaga wymiany. Całkowite usunięcie smarowania zastępczego nie jest problemem - łatwo jest nasmarować łańcuch i uzyskać taki sam poziom smarowania, jak wcześniej.

Więc czy powinieneś używać go w nowych łańcuchach? Nie ma mowy. Na starych łańcuchach to nie będzie miało znaczenia. Pytanie brzmi, kiedy nowe staje się stare? Kto wie. Łatwa odpowiedź, a większość (opłacalna dla sklepu rowerowego) to specjalny środek czyszczący do łańcuchów rowerowych (kupujesz u nich).

W końcu nie sądzę, żeby to miało znaczenie, o ile regularnie czyścisz łańcuch i odpowiednio go smarujesz.

Na tej stronie jest wiele pytań i dyskusji w Internecie na temat różnych religii związanych z utrzymaniem łańcucha, w które możesz zagłębić się, jeśli chcesz.


Zwykłem wierzyć w nowe łańcuchy, ale i tak je oliwić. Próbowałem ostatnio polegać na fabrycznym oleju, a łańcuch na pewno był oleisty, ale zardzewiał do tego stopnia, że ​​spadł naprawdę szorstki w dwa tygodnie przed domem. To wciąż nie znaczy, że powinieneś usunąć olej z fabryki.
Chris H

1
Głównym problemem związanym z białym Sprite jako środkiem czyszczącym łańcuch jest słodka pozostałość. ;-) Edytowane.
David Richerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.