Jak uchronić moje jądra przed zamarznięciem na leżącej


34

Zastanawiam się, jak uchronić moje jądra (plus część krocza) przed zamarznięciem. Jeżdżę w pozycji leżącej, co jest jeszcze gorsze, ponieważ znacznie bardziej wystawia te części na działanie wiatru i używam rajstop bez wkładek (tj. Bez izolacji od wypełnienia). Widziałem pytanie o spodnie w ogóle, ale problem polega na tym, że są one przesadzone: drogie, trudne do znalezienia, zbyt ciepłe (wodoszczelne, ale nie oddychające są niedopuszczalne), nie szczelne / aerodynamiczne lub ich kombinacja.

To, czego szukam, to dodatkowa warstwa do połączenia z moimi zwykłymi rajstopami. Poszukuję rozwiązań, które są dobre w zakresie od -15 ° C do + 10 ° C, gdzie w dolnej części nogi byłyby wygodne w długich rajstopach i długiej ciepłej warstwie bazowej, a na ciepłym końcu tylko w krótkich rajstopach.

To jest mój rower, jeśli ma to znaczenie: Flevobike Greenmachine ze sterowaniem pod siedzeniem . Dość obniżyłem kąt siedzenia.Front Greenmachine Powrót Greenmachine

Bałagan usunięty z centralnego tekstu pytania: jeździłem na rowerze w temperaturze ~ + 5 ° C w lekkim deszczu w ciepłych wełnianych skarpetach, krótkich rajstopach, standardowej koszuli, kamizelce i letnich rękawiczkach, kiedy ten problem mnie przyszedł. Moje jądra były niewygodne podczas jazdy, a potem bardzo bolały podczas rozgrzewania się z powrotem w środku. Powinienem był założyć coś, co zakryłoby moje uszy, ale oprócz tego i moich jąder czułem się doskonale - jestem osobą wyjątkowo zimną.


18
Na Travel SE tytuł będzie poprzedzony „Wszyscy jesteśmy tu dorośli, więc” :-)
David Richerby,

2
Odporna na wiatr bielizna.
Daniel R Hicks,

3
s1190.photobucket.com/user/m33chy/library/ ... Nie widzę żadnego na shop.flevobike.nl, więc bezpośrednie zapytanie może być najszybsze.
Criggie

3
Może być możliwe zakłócenie przepływu powietrza przez zamontowanie uchwytu na butelkę lub błotnika w dogodnym miejscu. Spróbuj siedzieć nieruchomo na środku, z wentylatorem dmuchającym na ciebie z przodu. Trzymaj butelkę z wodą w różnych miejscach i sprawdź, czy blokuje wystarczający przepływ powietrza, aby coś zmienić? Bardzo fajna jazda też BTW.
Criggie

4
To jest najbliższe kliknięcie przynęty na SE.
copper.hat

Odpowiedzi:


19

Po pierwsze: bokserki z wełny merynosowej. EDYCJA: Również wiatroodporne bokserki, patrz inna odpowiedź poniżej

Po drugie: Kamizelka i krótkie rajstopy są bardzo małe przez ~ 5 ° C, pada deszcz. Tracisz ogromną ilość ciepła przez ręce i nogi, a to pozostawia niewiele części ciała bez aktywnych mięśni. Noś więcej, a twoje piłki też będą cieplejsze.


3
Bokserki z wełny merynosów brzmią dobrze, uważam na nie. Ale nie sądzę, że będą wystarczające z powodu wiatru. Mógłbym po prostu ogólnie założyć więcej ubrań, ale wątpię, by ciało zaniedbywało podgrzewanie piłek, dopóki nie poczujesz poważnej hipotermii, a ja nie byłem (w końcu chowają się prawie całkowicie do tułowia, gdy jest zimno, więc ich zbyt niskie nagrzewanie nie byłoby możliwe. co jest równoznaczne z niewystarczającym podgrzaniem tułowia. Problem polega na tym, że po zewnętrznej stronie ciepło jest przekazywane tak szybko, że ciało po prostu nie może nadążyć, ponieważ nie może wystarczająco zwiększyć przepływu krwi).
Nikt

15

Dlaczego nie dodać owiewki? Istnieją projekty, które dodają przednią szybę, niektóre zapewniają ochronę do kolan, niektóre schodzą bardziej w dół, aw skrajnym przypadku są pełne stożki nosowe.

To odbije dużo wiatru wokół ciebie zamiast w tobie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Już jeździsz w pozycji leżącej, owiewka nie pogorszy jej, a kara za ciężarem jest więcej niż zrekompensowana poprawą aerodynamiki, a dodatkowo zyskujesz dodatkowy komfort w zimnie i / lub deszczu.

Minusy nie są tanie, a ponadto musisz znaleźć taki, który pasuje do twojej jazdy bez zakłócania funkcji (promień skrętu i skok pedału) Będziesz także potrzebował sprzętu mocującego, co może oznaczać przyspawanie niektórych występów do zgięcia.

Są również wykonane z pleksiglasu lub podobnego materiału, dzięki czemu można je zarysować i popękać. Nie są bystrzy, ale w każdym wypadku mogą nadal stanowić nitkę.

Plusem jest to, że skonsultuj się z twórcą jazdy - mogą mieć coś, co będzie pasować, więc jest to część gotowa i nie spowoduje utraty gwarancji.


1
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem. Istnieje 600 dolarów nieco więcej niż 2 kg od HP Velotechnik o nazwie Streamer, które prawdopodobnie mógłbym zmieścić bez bałaganu z ramą. Moim planem jest zapewnienie sobie wygody bez jednego, a jeśli nie dam rady, dostanę jeden (ale biorąc pod uwagę mój proces decyzyjny i terminy realizacji, tylko na następną zimę :)).
Nikt

Chodzi o to, że podejrzewam, że aerodynamiczna odzież plus owiewka jest o wiele lepsza niż osłona przeciwwiatrowa i nie ma owiewki. Więc gdybym mógł znaleźć pasującą owiewkę ogona i zestaw bagażnika, wolałbym to (prawdopodobnie podobna waga + koszt).
Nikt

1
Nie są ostre, ale w każdym wypadku nadal mogą stanowić nitkę, nie tak jak tarcze na drugim zdjęciu (jeśli wpadniesz na kogoś) i jeśli siła zderzenia wystarczyłaby, abyś uderzył w tylną krawędź owiewka, o którą prawdopodobnie martwisz się innymi sprawami. +1
Chris H

2
Istnieje również potencjalny ich negatywny wpływ na sterowanie w porywistych bocznych wiatrach.
armb

1
@armb To absolutnie prawdziwy minus. Słyszałem, że to bardzo dużo.
Nikt

12

W przypadku większości części ciała druga warstwa umiarkowanie wiatroodpornego materiału stanowi ogromną różnicę - więc kolejna para niezapinanych spodenek rowerowych przeszedłaby długą drogę.

Prawdopodobnie częścią problemu był deszcz - wiatr na mokrej skórze (lub mokrym porowatym materiale) to wielka sprawa. Wodoodporne spodnie wierzchnie poradziłyby sobie z tym, ale zwykle bardzo się pocą. W przeszłości nie znajdowałem wodoodpornych szortów, ale jeździłem w wodoodpornych spodniach zwiniętych w środku, aby działać jak szorty (nadal dla mnie zbyt ciepłe, ale mogą działać dla Ciebie)


10

Dwuwarstwowy trójkąt z folii bąbelkowej pod spodniami przed odsłoniętymi kawałkami. Tani i skuteczny! W dni silnego przeziębienia stosuję tę samą metodę pomiędzy warstwą podstawową i średnią na górnej części klatki piersiowej, choć tylko jednowarstwową. Działa świetnie.


10

Odporne na wiatr bokserki, które mają warstwę materiału wiatroodpornego w obszarze „opakowania”, mają dużą różnicę. Są one powszechnie używane przez narciarzy biegowych, dlatego można je znaleźć w sklepach, które obsługują rynek sportów outdoorowych.

Oto kilka przykładów: MEC Wind Boxer - męskie

Link do sklepu

Krótkie męskie bokserki wiatrowe Smartwool

Link do sklepu

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Store 1 Store 2


Byłoby miło, ale jedyny, jaki mogłem znaleźć na sprzedaż (online) w Europie, miał kiepskie recenzje (a międzynarodowa wysyłka i odprawa celna są naprawdę drogie). Jeśli kibic sportowy nie działa, zamierzam pojechać na Odyseję przez lokalne sklepy sportowe, dopóki czegoś nie znajdę. :) (ta odpowiedź powinna być znacznie wyższa)
Nikt

Wprawdzie moja odpowiedź była skoncentrowana na Ameryce Północnej: edytowałem swoją odpowiedź, aby dodać to, co mogłem znaleźć w wyszukiwaniu europejskim. Nie jestem jednak pewien, czy to już ten, który już znalazłeś.
Rob

1
Ten styl „krótkich wiatrów”, jak są one znane, jest (co zrozumiałe) bardzo powszechny w świecie narciarstwa biegowego. Szukaj w sklepach narciarskich / na stronach narciarskich, aby je znaleźć. Szczególne zalecenie: Craft Gunde Short jest ogólnie uważany za złoty standard w świecie narciarskim i powinien być szeroko dostępny zarówno w Europie, jak i Stanach;)
Josh Doebbert,

1
Właściwie w tym miejscu (Finlandia) nosimy do narciarstwa biegowego albo rajstopy z wiatroszczelną membraną z przodu (jeśli jesteś poważnym sportowcem lub udajesz, że jesteś jednym z nich), albo wszędzie wokół wiatroodporne ubrania z niezbędną ilością warstw pod spodem. Nie wiedziałem nawet, że przedtem istnieje wiatroszczelna bielizna.
ojs

„rajstopy z wiatroszczelną membraną z przodu” brzmią tak, jakby mogły również pomóc pytającemu.
armb

8

Tradycyjnym sposobem ochrony klatki piersiowej przed chłodem podczas schodzenia jest wsuwanie gazety pod jersey. Możesz to zaadaptować do moszny. Złóż arkusz starego papieru i włóż go do rajstop.


1
Czy to zwinięty Süddeutsche Zeitung w dół twoich spodni, czy po prostu nas cieszysz, że nas widzisz?
David Richerby

1
@DavidRicherby poczekaj, aż zobaczysz kogoś sportowego w sobotniej edycji w Monachium z lokalnymi wiadomościami, suplementem weekendowym, ogłoszeniami o nieruchomościach i wieloma ulotkami dla sklepów z dywanami perskimi.
gschenk

6

Nie jestem jednym z wyglądu „Lycry”. nie widzę sensu, chyba że w ekstremalnych zawodach, gdzie najmniejszy opór wiatru może być problemem.

Dlatego bym powiedział, co jest wygodne, odporne i wystarcza na warunki pogodowe.

Jeśli chodzi o wrażliwą lokalizację, to tylko pomysł, który wpadł mi do głowy. Więc nie jestem pewien, czy byłoby to wygodne. A może puchar sportowy.

Nie ten sam sport, ale widziałem TO i pomyślałem, że warto to rozważyć.


1
Oficjalna nazwa „jockstrap” to „wysportowany kibic”.
Daniel R Hicks,

1
Nigdy nie spotkałem się z oficjalną etymologią, ale podejrzewam, że „pasek do jocka” jest wynikiem tego, że pierwszym znaczącym producentem tego artykułu jest firma zajmująca się bielizną Jockey, a nazywanie sportowców „dżokejami” wynika z ich skłonności do noszenia tego przedmiotu. niż przedmiot wywodzący się od sportowców.
Daniel R Hicks,

2
Byłbym zaniepokojony ... tarciem ... między bokami miseczki a wewnętrznymi udami. Może być konieczne dodanie smaru?
Criggie

3
Co powiesz na pas do tańca? To trochę to samo, ale bardzo miękkie, aby tancerze mogli wykonywać w nim wszelkiego rodzaju ruchy. Wyobrażam sobie, że tu też zadziała, ale jestem dziewczyną, więc nie mam doświadczenia z pierwszej ręki.
Sumyrda - Przywróć Monikę

1
@ Criggie Czy to nie zawsze jest problem? :) Znalazłem 10 $, które zamierzam zamówić, poinformuję z powrotem, jak to działa. Wygląda jak standardowy materiał bielizny, a potem spróbuję włożyć różne rzeczy do kieszeni na kubek - stara wełniana skarpeta, folia bąbelkowa sugerowana przez Carela ...
Nikt

4

Noś kapelusz (na głowie).

Napisałeś: „Powinienem był założyć coś, co zakryłoby moje uszy” i to całkowicie prawda - zmniejszenie utraty ciepła z głowy pozwala twojemu rdzeniu bardziej efektywnie regulować jego temperaturę poprzez kontrolę przepływu krwi do kończyn. Ciepła krew krążąca w nogach poprawi komfort okolicy pachwiny.

Jeśli martwisz się, że przegrzejesz w czapce, po prostu spróbuj. Rzadko zdarza się, aby sam kapelusz powodował przegrzanie, gdy ciało ma tak wiele okazji do utraty ciepła przez kończyny.


1
Uważam, że warstwy są najlepsze - kiedy zaczynam zakrywać, zwykle po 5-10 minutach rygorystycznej aktywności na świeżym powietrzu zacznę się pocić, niezależnie od temperatury otoczenia. W końcu czapka i kurtki zrywają się (a jeśli muszę się rozgrzać, świetny pomysł to suche ubranie)
Wayne Werner

4

Wełniana bielizna z modyfikacjami. Dodaj kilka pasków taśmy izolacyjnej z przodu bielizny. Nie musisz schodzić za burtę, wystarczy tyle, aby pokryć dotknięty obszar. Taśma izolacyjna całkowicie blokuje zimny wiatr napotkany, gdy poruszamy się z przyzwoitą prędkością. Nauczyłem się i ćwiczyłem tę technikę podczas moich lat narciarstwa biegowego, ponieważ była to absolutna konieczność na chłodniejsze wyścigi, gdy wszystko, co miałem, to długa bielizna i rajstopy z lycry. Nie musisz rzucać poważnych pieniędzy na wiatroszczelną bieliznę, gdy możesz zrobić to z materiałem już pod ręką.


Wszelkie zalecenia dotyczące najlepszej szerokości i rodzaju taśmy izolacyjnej? Najlepszy na majtki lub bokserki? Dobry pomysł. :)
Nikt

Taśma klejąca to z grubsza trwała modyfikacja, prawda? Wiem, że w niektórych zastosowaniach klej z taśmy klejącej ma tendencję do przenikania ... dokładnie to, czego bym nie chciał w taki obszar wrażliwy ...
Wayne Werner

3

Istnieją wzory online do dziania „przytulanki”, aby zapobiec zamrożeniu klejnotów rodzinnych. Czy twoja mama / żona / dziewczyna robi na drutach? Jeśli nie, możesz wyszukiwać online. Pamiętaj, aby użyć kaszmiru lub merynosa, ponieważ są tak miękkie i nie powodują swędzenia. Może uda ci się znaleźć połączenie obu. Szydełko może mieć zbyt wiele fałd, więc trzymaj się dziewiarskich. Pranie ręczne, suszenie na sznurku (prawdopodobnie w pomieszczeniu!).


3
Niezręczne rozmowy, których nigdy nie miałem, numer 17 w serii 50. „Mamo, czy mógłbyś coś zrobić na drutach?” "Pewnie, co to jest?" „Er. Podgrzewacz do piłki, gdy jestem na rowerze?”
David Richerby

3
Mogę robić na drutach, nie bądź seksistą. :) Ale wolałbym nie wkładać godzin dziania, a wełna lub jedwab nie jest wiatroszczelny, więc umieszczę go gdzieś na czwartym miejscu na mojej liście rzeczy do wypróbowania.
Nikt

3

To idealny czas, aby ponownie ocenić noszenie rajstop bez podszewki. Być może nie potrzebujesz wyściółki w swoim leżącym cyklu, ale dodaje ona tylko jedną uncję lub dwie do twoich szortów i blokuje wiatr tam, gdzie jest to potrzebne.

Zastanów się nad spodenkami Trio z wełny merynosów Ibex . Wełna merynos ma szeroki zakres komfortu od lata do zwycięzcy. Są również wygodne w noszeniu bez ściskania. Utrzymanie ciepła w całym regionie za pomocą wełny również powinno pomóc niektórym!

Aby uzyskać ofertę na szorty, zapisz się na listę mailingową Ibex i bądź cierpliwy. Z biegiem czasu wydaje się, że prawie wszystko w ich katalogu będzie w pewnym momencie dostępne z dobrą zniżką - tak dostałem swój!

Zastanów się również nad zmianą diety, aby poprawić ogrzewanie, żywność poprawiającą krążenie i przyprawy, takie jak cayenne, cynamon i imbir. To była najlepsza rzecz, jaką zrobiłem, aby poprawić sobie ciepło na zimowe kolarstwo. Więcej o tym piszę w Cayenne dla Winter Warmth .


2

Aby utrzymać ciepło w dolnym przedziale zakresu temperatur, -15 ° C przy bardzo silnych wiatrach, musisz nosić grube spodnie z podwójnej wełny, np . Takie jak te . Podwójna warstwa zapewnia dodatkową izolację w porównaniu z tylko jedną grubą warstwą. Ponadto powinieneś nosić wypełnione spodnie, takie jak te . A do tego potrzebujesz wiatrówki, musisz kupić te, które pasują na wypełnione puchem spodnie.

W temperaturach powyżej około -10 ° C spodnie puchowe można zastąpić zwykłymi spodniami. Jeśli wzrośnie powyżej -5 ° C, nie potrzebujesz już długich majtek. A powyżej zamrożenia windstopper nie jest konieczny.


1
To jest odpowiedź na pytanie „spodnie w ogóle”. Także: Wow, dużo nosisz. Stopiłbym się.
Nikt

2

(w skrócie: najlepszym rozwiązaniem jest pierwszy punkt)

Istnieje wiele możliwości, co odzwierciedlają niezliczone różne odpowiedzi. Oto próba ich podsumowania wraz z moimi doświadczeniami z nimi (jeśli są dostępne).

Problem pojawia się, gdy na mosznę + krocze wieje zimny wiatr, a gdy są mokre i schłodzone przez parowanie. Jeśli jesteś kobietą, która chce ogrzać odpowiedni obszar: Nie sądzę, aby ta odpowiedź była zbyt specyficzna dla płci, jeśli mentalnie zastąpisz odniesienia do męskich części ciała. Prawdopodobnie powinien również działać dla Ciebie.

Samo ubieranie innych części ocieplacza ciała nie pomaga. Testowałem to kilka razy i naprawdę wydaje się to prawdą. I ma to sens: podgrzewanie jąder (i ogólnie tułowia) jest priorytetem dla organizmu, jeśli to przestanie działać, masz znacznie większe problemy, ponieważ zdecydowanie masz hipotermię.

Rozwiązania muszą więc polegać na utrzymywaniu wiatru z dala od tego konkretnego obszaru i utrzymywaniu go suchym.

Oczywistym rozwiązaniem luksusowym jest odpowiedź Criggie : Zdobądź owiewkę. To powstrzymuje wiatr, a jeśli jest też dobry, deszcz (też: speeeeeeed :).

Inne rozwiązania działają jak dodatkowa warstwa odzieży:

Warstwy wewnętrzne:

 • Jockstrap DIY (pomysł na jockstrap, ale bez modów DIY autorstwa Tempus ): Paski z wyjmowanymi ochronnymi miseczkami kosztują około 10 USD. Nie używasz kubka, ale wypychasz kieszeń czymś odpowiednim. Wolę parę letnich bokserów sportowych: bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i są dość wiatroszczelne, gdy są wystarczająco zwinięte. Ale inne opcje to skarpetki, folia bąbelkowa , gazety. Kieszeń oczywiście obejmuje całą mosznę, ale część krocza, którą możesz również chcieć ogrzać, pozostaje odsłonięta, chcesz wyciągnąć ją do tyłu tak daleko, jak to możliwe (może nawet skrócić tylne paski). To działa świetnie! Na początku wydaje się to trochę dziwne, ale do tej pory nie zauważyłem otarć. Ale to całkowicie wyłącza możliwości chłodzenia moszny, więc nie przesadzaj i noś ją tylko podczas jazdy. Poczujesz, gdy zacznie być za gorąco.
 • Każda dodatkowa warstwa: zdecydowanie trochę pomaga, nawet jeśli nie jest to nic szczególnie „ciepłego”. Jeśli uważasz, że potrzebujesz tylko trochę więcej, spróbuj nosić 2 lub 3 pary zwykłej bielizny (lub jeśli zwykle nie nosisz żadnych rajstop: zacznij;). Minusem jest to, że pokrywa zbyt wiele i może powodować pocenie się w innych obszarach.
 • Fantazyjne, nieprzemakalne bokserki / majtki (jak sugeruje Rob ): pomagają. Ale większość z nich ma tylko niewielką wiatroodporną część dokładnie przed obszarem narządów płciowych. Oznacza to, że wiatr skrada się po bokach, szczególnie z dołu. W najgorszym przypadku wiatr wieje prosto między warstwą wiatroodporną a skórą, dochodząc z dołu. Zwykle nie jest tak źle. Większość powinna być porównywalna do noszenia kilku warstw normalnej bielizny, z efektem rozgrzewającym w prawie właściwym miejscu. Ale wymaga uwagi przy wyborze, który kupić. Jeśli jest odpowiednio „wiatroodporny”, tj. Oddychający, powinieneś wybrać obszar chroniony tak duży, jak to możliwe, nie przegrzeje cię.
 • Wyściełane spodnie rowerowe ( Mark ): w obszarze ochraniacza są one porównywalne z wieloma warstwami standardowego materiału, ale wiatr ma tendencję do pełzania po wyściełanym obszarze. Wyściełany obszar znajduje się bardziej z tyłu, dzięki czemu całe krocze i moszna są ogrzewane, ale niekoniecznie cały penis (tak źle ustawiony do tyłu zamiast do przodu jak zwykłe wiatroszczelne bokserki, ale z mojego doświadczenia ten drugi jest gorszy). Mniej ciepły niż wypchany pasek. Potencjalne otarcia również byłyby mniej więcej takie same (jak w środku, jeszcze nie doświadczyłem, ale bardziej niż standardowa bielizna). Jeśli już masz, wypróbuj je.
 • Damskie wkładki higieniczne / wkładki: Willeke wspomniał o ich działaniu rozgrzewającym na kobiety i nie widzę powodu, dla którego mężczyzna nie mógłby ich użyć.
 • Taśma klejąca na bieliźnie (sugerowana przez SeanM ): Nie próbowałem tego, ale na podstawie doświadczenia z innymi metodami mogę potwierdzić, że bardzo dobrze działa dobrze, lepiej niż kupowana w sklepie bielizna wiatroodporna, w której część wiatroodporna nie jest odpowiednio ustawiona i nie ma odpowiedniego rozmiaru . Jest to jednak bałagan i po prostu nie warte wysiłku, gdy metoda jockstrap kosztuje tylko 10 USD.

Zewnętrzne warstwy:

 • Podstawowe wodoszczelne obcisłe spodnie: utrzymają wiatr i deszcz z dala, rozwiązując ostry problem. Niektóre z nich są nawet umiarkowanie aerodynamiczne, chociaż trzeba się rozejrzeć. Ale również zatrzymują pot w środku i sprawią, że całe twoje nogi będą najpierw mokre, a następnie ogólnie zimne (niektóre mają rozcięcia na plecach, aby przeciwdziałać temu, co jest świetne na pionach, ale wręcz głupie na leżących, gdzie plecy są również narażone na wiatr).
 • Fantazyjne wiatroszczelne obcisłe spodnie: są oddychające i aerodynamiczne (ponieważ są elastyczne i odpowiednio obcisłe). Wszystko, co powiedziano na temat wiatroszczelnej bielizny powyżej, ma zastosowanie, z wyjątkiem tego, że obszar chroniony jest zwykle większy. Nadal często istnieje przerwa między końcem chronionych obiektów a siedziskiem, przez które atakuje wiatr. Ogólnie są one bardzo wygodne jako warstwa zewnętrzna na straszną pogodę, ale są zbyt drogie i niewystarczające dla okolicy narządów płciowych.

1

Będąc kobietą, tutaj „odpowiedź” dla kobiet (będąc kobietą nie mogę odpowiedzieć dla mężczyzn.) To znaczy dla krocza.

Wkładki higieniczne lub wkładki o większych rozmiarach, które są używane w comiesięcznych problemach.

Mają cienką warstwę plastiku i nigdy nie zdawałem sobie sprawy z ich wartości, dopóki nie zapomniałem ich w wietrzny, zimny dzień. Są to materiały eksploatacyjne, używasz nowego codziennie lub częściej, ponieważ potrzebujesz go, gdy się zabrudzi.

Nie sądzę, żeby istniała męska wersja tego niedoboru nietrzymania moczu, co jest przesadą.

Nie jestem parą ubrań dla rowerzysty w chłodne dni, twój strój będzie dla mnie odpowiedni we wrześniu. Gdy jest zimniej, na wszystkich częściach ciała, czapce, czapce lub kapturze używam ciepłego sprzętu, a przy bardzo zimnej lub mokrej pogodzie dodaję spodnie przeciwdeszczowe, z których część ma zamek na zewnętrznej stronie nogawki, z welurem lub lucjanami, aby częściowo zamknąć je w razie potrzeby. Ciepłe dłonie w rękawiczkach lub rękawicach z jednym palcem.

Odporność na wiatr jest naprawdę najważniejsza, o ile masz opcję wentylacji lub otwarcia się, gdy zrobi ci się gorąco.

(Jestem na moim trzecim i czwartym leżącym, Flevo (gięcie) rower i trike.)


Jestem prawie pewien, że sprawdziłby się równie dobrze dla mężczyzn, jak i dla kobiet, z tym, że kupowanie byłoby niewygodne. :) Jednak nie wyklucza to całkowicie. Obecnie eksperymentuję z paskiem typu jock i zastępuję kubek różnymi rzeczami. Myślę, że dam radę, a kiedy to zrobię, napiszę odpowiedź. Ostatnio mam fantazyjne, wiatroszczelne rajstopy, które pomagają znacznie mniej, niż się spodziewałem, idealne dla moich nóg, ale obszar narządów płciowych potrzebuje tylko więcej niż nóg (w przeciwieństwie do tych fałszywych zaleceń, które powinienem raczej ogólnie nosić).
Nikt

0

Oddzielna odpowiedź, oprócz utrzymywania zimnego wiatru na zewnątrz, możesz dodać ciepło. Istnieją dwie metody dostarczania ciepła, które nie zależą od mięśni.

 1. Podgrzewacze rąk, takie jak ten, to plastikowy worek z przesyconą wodą morską. Po kliknięciu metalowej zakładki wewnątrz rozpoczyna się reakcja egzotermiczna i nagrzewają się do około 50 stopni C przez około godzinę. Dokładne zastosowanie ciepła może być przedmiotem eksperymentów.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  Są również wielokrotnego użytku - aby je zresetować, gotujesz je lub podgrzewasz w garnku z wodą na kuchence. Jeśli się rozdzielą, jesteś słony i mokry, ale nie ma niebezpiecznych chemikaliów.

 2. Ogrzewanie elektryczne - są zasilane przez USB podgrzewacze rąk, wkładki do butów, a nawet całe kurtki i spodnie. Element grzejny ma tendencję do kruchości, więc nie chciałbyś, aby zginał się przy każdym pociągnięciu pedału. Do tego trzeba gdzieś podłączyć kabel USB do akumulatora. Zaletą jest to, że power banki USB są niedrogimi i wszechstronnymi narzędziami, które można mieć przy sobie, a także mogą obsługiwać niektóre podgrzewacze rękawic.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oczywiście będą działały lepiej, jeśli potrafisz zablokować wiatr.


11
Nie sądzę, aby stosowanie nadmiernej temperatury do klejnotów rodzinnych było dobrym wyborem dla dalszego rozwoju rodziny. Jeśli są poza brzuchem, to dla utrzymania ich (dość) niższej niż 37 ° C.
L.Dutch - Przywróć Monikę

1
@ L.Dutch Te USB ledwo wychodzą poza letni. Chemiczne nagrzewają się, ale można je łatwo usunąć. Możesz również umieścić je między warstwami materiału, a nie bezpośrednio na skórze. Chcemy osiągnąć temperaturę wyższą niż „zamrażanie” wspomniane przez OP, ale poniżej temperatury ciała. Ta odpowiedź była poważna, nie taka jak ziemniaczana.
Criggie

3
Nie wątpię w powagę twojej odpowiedzi, uzasadnia to twoja reputacja. Niestety my, mężczyźni, nie mamy tam dedykowanych czujników temperatury i nie jesteśmy w stanie stwierdzić, kiedy dochodzi do niebezpiecznego przegrzania. A dzieje się to na długo przed zapachem „jajek w koszulkach”. Dlatego wolałbym pasywną osłonę.
L.Dutch - Przywróć Monikę

1
Pamiętaj, że nawet zanurzenie w wannie z hydromasażem spowoduje problemy z produkcją nasienia, jeśli martwisz się o takie rzeczy.
Wayne Werner

0

Obecnie jestem w środku zimy, wciąż dojeżdżam do pracy około 26 km w jedną stronę, aby pracować na moim M5. Mam świeże obserwacje.

 • Spodnie do jogi stanowią doskonałą warstwę bazową. Leżący rowerzyści nie czerpią rzeczywistych korzyści z wyściełanych spodenek rowerowych lub śliniaków. Jednak grubsze spodnie do jogi działają doskonale, aby utrzymać ciepło nóg i pachwiny.

 • Ochraniacze na buty działają bardzo dobrze w uszczelnieniu mankietu kostki spodni / spodni niezależnie od ich stylu. W wilgotnym klimacie plastykowe kalosze chronią przed deszczem, a w suchym zimnie buty z neoprenu działają dobrze z otworami na zatrzaski lub bez nich. Przepływ powietrza odbywa się z przodu, więc zimne powietrze przepływa przez twoje spodnie, mając szansę. To zimne powietrze chłodzi całą nogę.

 • Podobnie warstwowe rękawiczki i mankiety pomagają utrzymać zimne powietrze na zewnątrz. Od razu czuję, jak jeden z moich mankietów wyskakuje z rękawicy. Chcesz także nałożyć warstwę na inną odsłoniętą skórę, zwłaszcza uszy.

Ciało ludzkie jest również trochę głupie z termoregulacją - jeśli jest ci zimno, ciało zmniejszy przepływ krwi do kończyn, aby zatrzymać ciepło dla twojego rdzenia. Może to prowadzić do gorącej klatki piersiowej i zimnych zdrętwiałych palców u rąk i nóg. Jedną z nich jest pokusa, aby otworzyć kurtkę, aby ochłodzić powietrze na gorących kawałkach, co wzmacnia strategię organizmu podgrzewania rdzenia kosztem kończyn.

Jeśli twoje ręce / stopy / uszy / nos są zimne, nie próbuj ochładzać centralnego rdzenia. Zamiast tego zapnij zamek i jedź trochę wolniej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.