Nie mogę dostać się do pozycji „TT”, czy mój rower jest źle dopasowany, czy po prostu jestem gruby?


11

Jeżdżę na rowerze od lipca 2017 r. Jestem nadwagą, kolarstwo pomogło zrzucić kilka kilogramów, ale nie mam jeszcze idealnej wagi, a większość mojej wagi jest przechowywana w moim brzuchu. Miesiąc po zakupie roweru wykonałem profesjonalne dopasowanie roweru, dzięki czemu czuję się bardzo dobrze na rowerze. Kiedy jednak jeżdżę na grupowych przejażdżkach, widzę, że bardziej doświadczeni jeźdźcy zawsze ustawiają się w pozycji TT (przedramiona na kierownicy) podczas długich odcinków drogi. Próbowałem dostać się do tej pozycji, ale jest to niewygodne, a moje pedałowanie staje się wyjątkowo nieefektywne. Moje pytanie, czy to dlatego, że mam nadwagę i brakuje mi elastyczności, a to przyjdzie z czasem, czy też mój rower jest źle dopasowany?


1
Czy twoi koledzy mają pasy TT / aerobary? Przedramiona Cos na szczycie są nieco ryzykowne, szczególnie podczas jazdy grupowej, gdy w pobliżu znajdują się inne osoby. Możesz osiągnąć 80% tych wyników, używając kropli i trzymając łokcie.
Criggie

@ Criggie nie, kiedy to robią, są długimi pustymi odcinkami dróg i zwykle wyprzedzają stado.
AJ S.

2
Czy robiłeś wszystko, co w twojej mocy, gdy próbowałeś dostać się do tej pozycji, czy robiłeś to w swobodnym tempie? Ta pozycja nie jest łatwa do utrzymania ani wygodna w tym przypadku w swobodnym tempie. W trudnym tempie, jak jazda z przodu, o wiele łatwiej jest utrzymać zamkniętą pozycję ciała, taką jak ta, którą opisałeś.
Rider_X

Mówiąc oczywiste, ale nie próbuj narzucać ci stanowiska. Lepiej jeźdź wygodnie niż cierpienie pleców, nadgarstków i szyi do tego stopnia, że ​​nie lubisz tego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pochylenie się do przodu samo z czasem nadejdzie samoistnie. Osobiście jestem sprawnym kierowcą z + 15-letnim treningiem i musiałem zmienić mostek w moim rowerze wyścigowym, ponieważ uważałem, że moja pozycja jest zbyt pochylona do przodu i niewygodna. Jeśli nie możesz sprzedać swojego roweru, zrób wszystko, aby uzyskać bardziej pionową pozycję, zmieniając wspornik lub wybierając płaskownik. Miłej jazdy.
Stanislasdrg Reinstate Monica

To, co powiedział @Rider_X, ale także: Myślę, że brzuch może bardzo szybko stanąć na przeszkodzie takiej pozycji. Czasami jeżdżę z przedramionami na kierownicy, gdy mi się spieszy, a moje górne nogi prawie dotykają brzucha, chociaż moja warstwa tłuszczu ma tylko 2 cm. I tak, to z pewnością wymaga elastyczności!
Nikt

Odpowiedzi:


16

Dopasowanie roweru nie ma na celu zajęcia żadnej pozycji, którą można przyjąć podczas pracy na rowerze.

Gdyby monter motocykla wykonał swoją pracę prawidłowo, ustawiłby Cię na obecny poziom elastyczności, siły i pożądanego stylu jazdy. Mówisz, że jesteś „bardzo wygodny”, prawdopodobnie w pozycji, w której jeździsz przez większość czasu, więc dopasowanie roweru powinno być dobre.

Jeśli jeździsz na rowerze regularnie tylko od lata, zaczynając od niesprzyjającej kondycji fizycznej, wcale nie byłbym zaskoczony, że zajęcie pozycji na rowerze będzie okropne.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz schudnąć i poprawić siłę i elastyczność w miarę upływu czasu, a łatwiej ci będzie przyjąć bardziej agresywną pozycję.


To dobrze wiedzieć! przynajmniej teraz mam spokój, że można zająć się zatrzaśniętą pozycją! Dzięki za wszelką pomoc!
AJ S.

8

Niezależnie od wagi utrzymanie pozycji aerodynamicznej nie jest łatwe: wymaga pewnej siły i elastyczności. Nawet silni rowerzyści mogą mieć z tym problem. Ten film (przeskocz do około 4:25) pokazuje, jak duże problemy może mieć facet, który potrafi jeździć z mocą 300 W (to mocne), nawet przez kilka minut.

Mówię więc: nie przestawaj nad tym pracować, ale pamiętaj, że masz dużo towarzystwa.


Metoda zastosowana w tym filmie do pomiaru CdA na welodromie jest powiązana z ostatnim akapitem tego roweru. Odpowiedź SE
R. Chung

1
Poczekaj, aby faceci z mojej grupy jechali nie w tej pozycji dla wygody, a raczej dla szybkości? Właśnie pomyślałem, że Tjey zajął tę pozycję, ponieważ byli zmęczeni ... wow, jak na mnie naiwna!
AJ S.

@AJS. Poza słupkami TT pozycja w twoim pierwotnym pytaniu jest prawdopodobnie najbardziej zrównoważoną pozycją aerodynamiczną, na jaką możesz się dostać. Są pozycje, które są bardziej aerodynamiczne, ale mogą być utrzymywane tylko przez krótsze okresy czasu.
Rider_X

0

Po prostu pojechałem na przejażdżkę w środku dnia. Zwykle noszę spodenki rowerowe pod zwykłymi spodniami / spodniami ze skórzanym paskiem. Było jednak dość gorąco, więc po prostu włożyłem najważniejsze rzeczy do kieszeni z dżerseju i zrobiłem to bez spodni.

Różnica była znacząca - na kroplach moje uda dotykają brzucha przy każdym obrocie pedału.

Tak, było o wiele fajniej w jeździe i zmiażdżyłem kilka PR, ale nie jestem pewien, czy wnioskowanie między nogą a brzuchem było mniej złe niż chłodzenie było pomocne.

Spróbuj więc nosić pasek podczas jazdy i sprawdź, czy to pomaga, czy przeszkadza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.