Zalecenie dla opony do trenażera 28 x 1 5/8 x 1 3/8 [zamknięte]


1

Zacząłem od opony Continental Hometrainer 700x32c. Początkowo wydawało się, że jest OK, ale w ostatnim czasie musiałem przełączać się między oponą dojazdową / szosową a oponą do trenażera, wydaje się, że coraz trudniej jest opasać oponę. Tej nocy zakładałem ją i prawie się poddałem. Istnieje około 6-8-calowy odcinek, który zdecydowanie nie osadza stopki na feldze, bez względu na to, jak bardzo ostrożnie pracuję nad oponą wokół obręczy, gdy ją napompuję. Sprawdziłem wewnętrzną rurkę i nie jest skręcona ani nic. Wygląda na to, że opona jest po prostu mała jak na rozmiar felgi, dla której dostałem 28 x 1 5/8 x 1 3/8 opon dojeżdżających.

Szukam zalecanej opony do trenera, która mogłaby zostać zamiennikiem. Szukałem za pośrednictwem Google i Amazon i wydaje się, że nie ma żadnych bezpośrednich opon o rozmiarze 28 cali dla trenerów. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam, Bruce


Jak często zmieniasz oponę? Być może lepiej jest na stałe znaleźć tylne koło dla swojego trenera, więc wymiana staje się rzadsza.
Criggie

1
Film z linku dostarczonego przez Batmana pomógł mi przerobić oponę, aby dobrze pasowała. Doceniam zachętę do zdobycia dodatkowej taniej obręczy dla trenera. Dziękuje wszystkim!
Bruce Bawcom,

Odpowiedzi:


2

Obręcz, którą masz, to obręcz 700c (ISO 622). Możesz na nim użyć dowolnej opony trenera 700c (opony będą oznaczone jako ETRTO __- 622 lub 700x__, ewentualnie gdzieś „c”). Opona, do której dojeżdżasz, to opona 700x35 / 37c, a wybrana przez Ciebie opona treningowa to jedna opona treningowa o odpowiednim rozmiarze dla tego koła.

Prawdopodobnie najlepiej jest określać koło jako koło 700c, ponieważ taka terminologia będzie znana większości osób. Rozmiary opon to bałagan z powodu różnych standardów , więc sugeruję, abyś zapoznał się z kołem i oponami, których potrzebujesz w powyższych formularzach. Większość ludzi nie jest zaznajomiona z systemem określania wielkości opon w calach i ułamkach (który nie jest wymienny z calami i dziesiętnymi), co może prowadzić do zamieszania. Specyfikacje francuskiego systemu (700c) lub ISO / ETRTO (ISO / ETRTO 622) są znacznie bardziej powszechne (przy rozmiarach opon określonych powyżej).


Nie robimy tutaj rekomendacji produktu, ale jeśli regularnie przełączasz się między oponami trenera i oponami drogowymi, powinieneś rozważyć zakup drugiego zestawu kół, który możesz zamontować opony tylko na trening (cóż, jeśli używasz trenera, tylko tylne koło). To dobra strategia, jeśli regularnie zamieniasz opony. Koło nie musi być drogie, po prostu kompatybilne z układem napędowym.

Zobacz także nasze różne pytania dotyczące trudnych do zamontowania opon, takich jak ta . Niektóre kombinacje opon i felg są trudne.


1
Prawdopodobnie najlepiej byłoby kupić bardzo tanią (używaną) felgę i zostawić na niej oponę.
Carel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.