Jak załatać żebrowany obszar rurki?


8

Zwykle podczas nakładania plastra na tubkę zarówno łatka, jak i powierzchnia tubki są gładkie i łatwo można wcisnąć łatkę na tubkę.

Jednak niektóre rurki mają małe żebrowane obszary, w których trudno jest uzyskać łatkę do pełnego przylegania.

Co robisz, aby uniknąć niewielkich wycieków powietrza przez żebro?

Sfotografować: Zdjęcie małego wycieku powietrza w żebrowanym obszarze plastra tuby

Niedawno miałem kolejny wyciek w obszarze żebrowanym, więc skorzystałem z porady i użyłem mniejszej łatki, lepiej podrapałem, zaczekałem 5-10 minut i nacisnąłem całą masę ciała. Łata trwała około tygodnia, zanim pojawiła się następna powolna wyciek.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Szczerze mówiąc, chyba że naprawdę muszę załatać tę rurkę, podrzucam ją i używam nowej. Jeśli spróbujesz go załatać, musisz mocno zacisnąć go przez godzinę lub dwie, używając np. Kilku 2-calowych kwadratów sklejki i zacisku C.
Daniel R Hicks

2
Na marginesie: Przynajmniej ParkTool odradza zdejmowanie przezroczystej plastikowej osłony z plastra.
Michael

@DanielRHicks czy masz jakieś źródło wymogu 2 godzin mocowania? Dla jakiej marki środka wulkanizującego? Poprawiłem więcej opon, niż mogę zliczyć, w tym wiele udanych poprawek na żebrowanych obszarach i nigdy nie zużyłem więcej niż minutę silnego dociśnięcia ręką. Co prowadzi mnie do przekonania, że ​​liczy się początkowa siła docisku, a nie czas trwania (tj. Natychmiastowe wulkanizowanie) Ale oczywiście mogę się mylić.
stijn

@stijn - Właśnie moje doświadczenie. Nie mogę powiedzieć dokładnego czasu, ponieważ zaciągnę to, a następnie odłożę na bok i zrobię coś innego. Z pewnością wiele zależy od jakości łatki i ewentualnie jakości tuby.
Daniel R Hicks,

1
@ Criggie - Może to mieć związek z wiekiem tuby. Większość lamp, z którymi ostatnio pracuję, ma 10-20 lat.
Daniel R Hicks,

Odpowiedzi:


9

Bardziej ostrożne polerowanie - żebra zapobiegają przedostawaniu się papieru ściernego / drapaka do gumy butylowej i odsłanianiu surowej gumy, dzięki czemu środek wulkanizujący nie działa tak dobrze.

Nie musisz całkowicie polerować żeber, ale drapanie obok nich bardzo pomaga.

Ponadto należy zwiększyć obszar, który pokrywa się podczas rozsiewania agenta. Te pomarańczowe krawędzie powinny być mocno zaciśnięte.

Inną pomocą jest użycie większej łatki w tych obszarach, ale oznacza to większe wzmocnienie, ponieważ większa powierzchnia. Możesz także obrócić łatkę o 90 stopni, aby bardziej pokryć długość żeber.

Pamiętaj też, aby odczekać 5-10 minut po nałożeniu środka wulkanizującego, zanim nałożysz plaster. Następnie mocno naciśnij łatkę. Używam wałka o szerokości dwóch monet, ale duża okrągła moneta też działa dobrze.


W przypadku tradycyjnych łatek to podejście zawsze działało dla mnie (chociaż używam zacisku, ponieważ łatam w domu, jeśli to w ogóle możliwe). Z łatami bezklejowymi będzie o wiele trudniej
Chris H

@ Criggie Ze skali rozmytych kawałków palca / kciuka na zdjęciu, domyślam się, że jest to tuba 22-25 mm. (chyba, że ​​pytający trzyma go stopami). Chociaż zgadzam się z resztą twoich komentarzy, uważam, że łatka na zdjęciu jest już za duża. Znacznie łatwiej jest użyć jednej z tych małych okrągłych łat (tych o średnicy około 15 mm), ponieważ łatwiej jest odpowiednio przygotować (i nałożyć klej) mniejszy obszar tuby.
Penguino
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.