Rzeczy do rozważenia przy wyborze leżącej


10

Siergiej Brin z Google poprosił o rekomendacje dotyczące zakupu leżącej. Jakie czynniki powinien wziąć pod uwagę, oceniając alternatywy?

Zastanawiam się nad kupnem roweru szosowego, mimo że + Dylan Casey będzie się ze mnie śmiał. Chciałbym uzyskać niezłą mieszankę wydajności, komfortu i bezpieczeństwa. Prawdopodobnie 20 funtów, niezbyt pionowo, niezbyt płaski, dobra widoczność, może opcjonalna owiewka, ...

Odpowiedzi:


8

Chociaż powinno to być dane, jeźdź na rowerze, zanim go kupisz. Nie przez 5 minut na parkingu, ale na prawdziwą, przyzwoitą jazdę. Każdy sklep specjalizujący się w „wygięciach” zrozumie, że jeśli dokonujesz pierwszego poziomego zakupu, jest to skok wiary i będziesz przychylnie nastawiony. Jest to również powód, aby kupić leżące w specjalistycznym sklepie.

Powyższe podziękowania należą się @Don Kirby powyżej, zamieszczam je również tutaj w celu uzyskania kompletności w jednej odpowiedzi. Jeśli chce edytować i dodać powyższy akapit lub podobny, usunę tę odpowiedź.

Pomyśl o rozstawie osi i miejscu, w którym chcesz kierować.

Rozstaw osi:

Słyszę, że długi rozstaw osi jest bardziej stabilny i szybszy, ale wybrałem krótki rozstaw osi, aby czasami ładować go na bagażnik autobusowy.

Sterowniczy:

Kierowanie nad siedzeniem jest bardziej powszechne i myślę, że łatwiej się go nauczyć, ale wybrałem układ kierowania pod siedzeniem, ponieważ wydawało mi się, że moje ramiona są bardziej zrelaksowane.

Premia:

Przekonałem się, że podczas wypadku pod kierownicą pod siedzeniem oznacza to, że jesteś całkowicie nad motocyklem i nie zaplątasz się nim podczas schodzenia. Sam prześlizgnąłem się po ziemi.


Prawdziwe. Jest tak wiele różnych leżących stylów i tak wiele różnych osobistych powodów, aby wybrać jeden lub drugi, tak naprawdę nie może być „reguł”. Przejedź nim i sprawdź, czy to działa dla Ciebie.
Daniel R Hicks

Układ kierowniczy pod siedzeniem ma niewielką wadę pod względem aerodynamiki, ponieważ zwiększy twoją sylwetkę. Jest powód, dla którego wszystkie bardzo zorientowane na rasę wygięcia mają kierownicę w stylu modliszki.
arne

6

Moim osobistym zaleceniem jest przemyślenie rozstawu osi i miejsca, w którym chcesz kierować. Słyszę, że długi rozstaw osi jest bardziej stabilny i szybszy, ale wybrałem krótki rozstaw osi, aby czasami ładować go na bagażnik autobusowy. Układ kierowniczy nad siedzeniem jest bardziej powszechny i ​​myślę, że łatwiej się go nauczyć, ale wybrałem układ kierowniczy pod siedzeniem, ponieważ wydawało się, że moje ramiona są bardziej zrelaksowane. Jako bonus odkryłem, że podczas zderzenia układ kierowniczy pod siedzeniem oznacza, że ​​jesteś całkowicie nad motocyklem i nie zaplątałeś się nim podczas schodzenia. Sam prześlizgnąłem się po ziemi.


+1 Bardzo dobra odpowiedź. Musiałem to przeczytać 3 razy, zanim zdałem sobie sprawę, że masz 4 dobre powody ...
zenbike

1
Myślałem, że musisz poczekać chwilę, zanim odpowiesz na swoje pytanie? Czy to po prostu zaakceptować własną odpowiedź?
zenbike

1

Niedawno kupiłem półleżankę „Dzień 6”. Jest bardziej pionowy niż większość leżących. Kierownica ma mniej więcej wysokość ramion, aby zmniejszyć zmęczenie nadgarstka. Ma również oparcie, z którego można odpychać, aby mocniej dociskać pedały.

Kupiłem to, ponieważ mam chorobę, w której najlepiej pedałować w pozycji poziomej.

Chciałbym, aby leżący leżał bardziej płasko. Martwię się o to, jak trudne jest wyważanie w pozycji poziomej. Zwłaszcza podczas uruchamiania i zatrzymywania.


2
Skoncentruj się więc na odpowiedzi na pytanie - z przyczyn medycznych koncentrujesz się na pozycji ciała, a pół-leżący (rower z korbą do przodu) działa najlepiej od skupienia na ciele. Twoja ostatnia część może być osobnym pytaniem samym w sobie - możesz to opublikować. Witamy w SE; przejrzyj tę wycieczkę, aby zobaczyć, jak zorganizowane są tutaj rzeczy.
Criggie

1
Witamy w Bicycles SE. Ta strona nie działa jak typowe forum. Działa na zasadzie pytań i odpowiedzi. Jak wspomniała @Criggie, wydaje się, że w twoim poście ukryta jest odpowiedź - coś w rodzaju „rozważ pozycję ciała przy wyborze pozycji leżącej”. Jednak nie jest jasne. Byłoby najlepiej, gdybyś edytował swoją odpowiedź, aby jaśniej ją określić. W przeciwnym razie społeczność może głosować twoją odpowiedź i / lub oflagować ją dla interwencji moderatora.
jimchristie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.