Jaka jest najmniejsza szerokość opony dla danej szerokości obręczy?


2

Niedawny trend w kierunku szerszych opon (por. Heine, „Performance of Tires” ) również doprowadził do poszerzenia felg i ściślejszego dopasowania obręczy i szerokości opon.

W przeszłości uważano, że opony muszą być znacznie szersze niż ich felgi. Na przykład Sheldon Brown wymaga co najmniej 40 mm szerokości nominalnej na obręczy 23 mm (odległość między wewnętrznymi kołnierzami). ISO 4210 (por. Mavic ) wymaga co najmniej 37 mm opony na tej samej obręczy.

Jako ostatni przykład mój nowy rower (Merida CX 600 w 2017 r.) Był wyposażony w obręcz 700x23C i opony 32-622. Sugerowanie, że jest to jednak bezpieczna kombinacja. W obręczy nie ma haczyków (patrz poniżej), co może być porównywalne z węższą specyfikacją.

Nowe rozwiązania, takie jak felgi bezdętkowe, bez haczyków i być może koraliki do opon, mogą zmienić to pytanie w bardziej złożone. Być może pozwala to nawet na bezpieczne stosowanie pasujących mniejszych szerokości.

Jaka jest najmniejsza szerokość opony dla danej szerokości obręczy? (Może być wygodne rozważenie różnych przypadków i technologii w osobnych odpowiedziach).

zdjęcie obręczy


Jakie jest twoje aktualne pytanie?
Argenti Apparatus,

1
@Paparazzi Sheldon ma śmieszne wartości. Kiedy żył Sheldon, ludzie myśleli, że wąskie opony mają mniejsze opory toczenia. Ale proszę, edytuj go, aby zawęzić, utrzymując go na tyle abstrakcyjny, aby był użyteczny.
gschenk,

1
Nie, dziękuję. Głosuję za zamknięciem.
paparazzo

2
@Paparazzi, co jest w porządku. Chciałbym jednak zaznaczyć, że Twój komentarz do pytania, które można by sformułować inaczej: „SB jest nie w porządku, co robić?” to „słuchaj SB”.
gschenk,

2
@ Batman Ale pytanie dotyczy zakładania wąskich opon na szerokie felgi!
David Richerby

Odpowiedzi:


2

Googlowałem podobną rzecz i natknąłem się na oba pytania i ciekawy artykuł od mavic: https://engineerstalk.mavic.com/en/the-right-tyre-width-on-the-right-rim-width/

W dolnej części artykułu znajdują się interesujące tabele dotyczące nie tylko rozmiaru opon w zależności od szerokości obręczy (wewnętrznej), ale także ciśnienia: wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Wczoraj czytałem ten sam artykuł!
gschenk

1
Cieszyłem się, że go znalazłem, zastanawiam się nad kilkoma nowymi kołami z wewnętrznym 19 mm, ale nie jestem pewien, czy moja rama (2011 Addict Scott) da prześwit na coś większego niż 23c na szerokiej obręczy. Tabela daje mi pewność, że bez problemu będę w stanie uruchomić 23-milimetrowy GP4000SII (który jest nieco za duży).
Andy P
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.