Pstryknięty powerlink, nowy powerlink lub nowy łańcuch?


4

Jeśli twój łańcuch zaskoczy na powerlink, czy chcesz zastąpić tylko powerlink? A może obejmuje cały łańcuch?


1
Hipotetyczny lub rzeczywiście się wydarzył? Powerlink nie powinien być słabszy niż zwykłe łącze i prawdopodobnie coś innego jest nie tak, jeśli się zepsuje.
ojs

Ale co w tym przypadku jest nie tak? Sieć ma tylko miesiąc. Staje się drogim żartem, jeśli rzeczy rozpadają się bez powodu
mtbrands

9
Zwykle, jeśli włamiesz się na powerlink, to dlatego, że nie zainstalowałeś poprawnie powerlink. Przejdź na nowy powerlink i zobacz, co się stanie.
Batman

1
Czy wiesz, jak zużyty jest twój łańcuch? Jeśli już prawie to zrobiono, wskazany może być nowy łańcuch. W przeciwnym razie wystarczy wymienić łącznik stolarski i dodać sekundę do torby na części zamienne na rowerze.
Criggie

Odpowiedzi:


4

Zależy od tego, co jest uszkodzone.

Oczywiście powerlink wymaga wymiany, jeśli pęknie lub pęknie. Nie mają tendencji do „rozpadania się” pod obciążeniem, ale jest mała szansa, że ​​nigdy się nie zamkną.

Spójrz na linki końcowe w łańcuchu, które łączyłyby się z łączem zasilania. Jeśli w tych końcowych kołkach występuje nadmierna gra, może to być czas na wymianę łańcucha.

Jeśli łańcuch jest zużyty i możesz poczuć grę we wszystkich linkach, po prostu go wymień. Łańcuchy są materiałami eksploatacyjnymi.

Ale jeśli łańcuch wydaje się w porządku, po prostu zamień powerlink na nowy i kup drugi nowy zapasowy zestaw narzędzi.


1
Tak, zgaduję, że błąd instalacji, ale OP może również chcieć mieć świadomość, że te linki nie mają nieograniczonego użycia. Myślę, że zarówno SRAM, jak i KMC określają swoje łącza główne dla 3 lub 4 maksymalnych operacji otwierania / zamykania, zanim zostaną wymienione. Nie wiem, czy to istotne, ale jest to coś, co często pozostaje niezauważone.
Nathaniel Hoyt

-4

Powerlinks to odpowiedzialność, najlepsza rzecz do zrobienia bez niego (uzyskać regularny link i wymienić na swoim łańcuchu), a następnie zainwestować w małe i lekkie narzędzie (poniżej 10 dolców, ale jest to narzędzie, które masz na całe życie) .

Przy odrobinie praktyki możesz otwierać i zamykać łańcuch tak szybko, jak za pomocą powerlink, ale nie musisz się martwić o tego rodzaju problem.


1
Zróbmy konkurs. Publikujesz film, w którym łamiesz i dołączasz do łańcucha bez powerlink poniżej 10 sekund, a ja pokonam Twój czas jednym.
ojs

Bez powerlink = brak przyciągania powerlink = nie ma problemu z łańcuchem, to wszystko
Rémi Zin

2
„Przy odrobinie praktyki możesz otwierać i zamykać łańcuch tak szybko, jak za pomocą powerlink”. Cytowanie tutaj, zanim zostanie zmienione.
ojs

Powerlinks są w porządku - jednorazowe pinezki shimano / campy też są w porządku. Pytanie dotyczy konkretnie tego, czy uszkodzony powerlink oznacza, że ​​OP musi również zastąpić łańcuch. Jeśli złamałeś normalny pin / link w swoim łańcuchu, to na pewno oznaczałoby nowy łańcuch.
Criggie

Nie rozumiem, jak to odpowiada na pytanie.
David Richerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.