Czy dla początkujących rowerzystów 17 mil (27 km) to dużo.


12

Regularnie chodzę na siłownię i trochę biegam. Czuję, że jestem wystarczająco sprawny, aby to zrobić. Byłby to jednorazowy przejazd z Wembley do Slough iz powrotem, więc byłby to spory kawałek drogi, który mógłby stanowić problem.


5
Czy to jednorazowe, czy dojazdy? Ile to ma znaczenie, jeśli jesteś wykończony? Jest to wykonalne dla każdego sprawnego dorosłego na każdym rowerze, który jest sprawny i pasuje do nich. W rzeczywistości proponuję zaplanować nieco dłuższą trasę, jeśli to konieczne, aby ominąć ruch drogowy (w Wielkiej Brytanii ulice rowerowe są dobre). Ale będziesz zmęczony (jeśli bieganie to dystans, to mniej)
Chris H

Mam tylko 17 lol, to też jest jeden wyjątek.
Ryan Thompson

1
Młode mięśnie szybciej się regenerują. Nie powinieneś boleć zbyt długo lub zbyt długo.
Chris H

2
Nie podajesz, jak pagórkowata jest droga. Jeśli jest dość płaski, zdrowy 17-latek na przyzwoitym rowerze powinien sobie z tym poradzić. Upewnij się, że napowietrziłeś opony i wolisz rower bez zawieszenia (lub z zablokowanym zawieszeniem) niż rower z zawieszeniem.
Daniel R Hicks,

1
Kiedyś przejechał 100 km po ponad 6 miesiącach jazdy na rowerze i brak ogólnych ćwiczeń zakupionych przez kontuzję spowodował „nadmiar późnych spotkań towarzyskich”, który trwał długo po ustaniu wymówki z powodu kontuzji. Prawdopodobnie nie zrobiłbym tego ponownie (towarzyskie spotkania późną nocą). Ale 17 mil powinno być dobre dla młodego, sprawnego człowieka.
mattnz

Odpowiedzi:


24

Jako jednorazowe rozwiązanie powinno być całkowicie wykonalne. Twoja sprawność fizyczna podczas biegania i siłowni powinna być wystarczająca, zwłaszcza, że ​​trasa jest dość płaska. Pamiętaj, że będzie to męczące, ponieważ jazda na rowerze wymaga różnych mięśni do biegania, a siodło może być nieco niewygodne, jeśli nie jesteś do niego przyzwyczajony. Upewnij się, że masz dużo wody, a coś takiego jak batonik zbożowy lub banan do jedzenia w połowie drogi również byłoby dobre. (Chcesz czegoś, co z czasem uwolni energię, niż dużego uderzenia cukru).

Jazda w korku może być męcząca psychicznie, gdy nie jesteś do tego przyzwyczajony, więc zdecydowanie rozważ trasę z cichszymi drogami i ścieżkami rowerowymi, nawet jeśli dodasz kilka mil. To, czego najbardziej chcesz unikać, to wąskie drogi o dużym natężeniu ruchu: jeśli samochody mogą cię łatwo wyprzedzić, wszyscy są znacznie bardziej zadowoleni.

I jest wiele dostępnych środków transportu publicznego, więc jeśli dotrzesz do Slough i nie możesz znieść myśli o ponownym pojeździe do domu, zawsze możesz wsiąść do pociągu, ale nie próbuj tego robić w godzinach szczytu.


Czy możesz przewozić rower hybrydowy w transporcie londyńskim?
Ryan Thompson

Wierzę, że możesz przewozić nieskładany rower w niektórych londyńskich pociągach podmiejskich, ale skontaktuj się z firmą kolejową. Tube i autobus, nie.
Chris H

Czy znasz też dobre aplikacje rowerowe, które zapewniają najlepszą trasę dojazdu do określonej lokalizacji? W tej chwili będziemy liczyć na mapy Google
Ryan Thompson

1
Ok, wielkie dzięki za pomoc. Życz mi szczęścia lol
Ryan Thompson

1
Banan jest w porządku, lub niektóre owies, który powoli trawi, więc ma źródło energii przez dłuższy czas. Jednak tabliczka czekolady nie jest dobrą rekomendacją ...
user1997744

14

Człowieku, po prostu to zrób! Niewiele może się nie udać. Jeśli czujesz się zmęczony, odwróć się w połowie drogi. Zabierz ze sobą telefon komórkowy na wypadek, gdyby coś się wydarzyło, sprawdź prognozę pogody, weź ze sobą coś do jedzenia i picia (lub trochę pieniędzy na zakup). Jeśli skończysz w innym miejscu niż początkowo planowano, niech tak będzie; z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​zbyt dużo planowania niszczy przyjemność z jazdy. Często zaczynam myśleć o jeździe na godzinę i kończę na 100 km. Lub odwrotnie.

Jako niedoświadczony jeździec możesz przejechać 10 km / h (16 km / h), czyli 3 i pół godziny jazdy na 34 mile (54 km). Upewnij się więc, że nie zaczniesz wieczorem.

Baw się dobrze!


8

Nie - idź na całość. Oto dwie sugerowane trasy ze Strawy, które zostały wygenerowane na https://www.strava.com/routes/new, a następnie kliknięcie punktu początkowego i końcowego oraz zmiana niektórych opcji.

Ten pierwszy oparty jest na „najbardziej popularnym wśród rowerzystów” i biegnie przez 30 km z całkowitą zmianą wysokości 204 metrów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Innym wyborem jest „minimalizacja zmiany wysokości”, która oszczędza 5 km i 50 metrów pionowego wejścia, ale jest mniej popularną ścieżką dla rowerzystów. Widzę, że jego część wydaje się przebiegać wzdłuż autostrady A40, ale wydaje się, że jest tam ścieżka rowerowa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wreszcie, jeśli wolisz własną drogę, oto „mapa cieplna” dla tego obszaru. Możesz uzyskać dostęp do tego na http://labs.strava.com/heatmap/#13/-0.44289/51.51782/blue/bike

http://labs.strava.com/heatmap/#13/-0.44289/51.51782/blue/bike


3
A40 to nie autostrada, to droga A :), które na ogół nie są tak duże jak autostrady. Jest to niezgodne z prawem do cyklu na autostradach, których nazwy zaczynają się od M.
Tom Fenech

1
@TomFenech fajne dzięki za to. Po południowej stronie drogi znajduje się żółty przerywany pas, więc powinna to być dobra jazda. Wiele osób uważa, że ​​strava jest narzędziem do nagrywania i do pewnego stopnia jest, ale jako narzędzie do planowania trasy może być również całkiem dobre.
Criggie

1
Mieszkam w Uxbridge i zdecydowanie nie chciałbym jeździć na tej części A40. Jest bardzo zatłoczony i ma trzypasmową dwujezdniową drogę. Z Northolt jechałbym w kierunku Yeading, a następnie przez Hillingdon
James Monger

@JamesMonger Czy jest tam wydzielona ścieżka rowerowa? Mapa wydaje się sugerować, że jest, ale może to być dedykowana ścieżka. Wiedza lokalna jest najlepszym źródłem informacji o trasach, a mapa termiczna strava pokazuje, że nie jest to niepopularna droga do jazdy.
Criggie

@Criggie Na niektórych jej odcinkach jest ścieżka, ale zgodnie z prawem musisz jechać drogą, a ja wiem, że policja może czasami być bardzo gorąca - i nie chciałbym jechać tą drogą! (choć realistycznie prawdopodobnie będziesz w porządku na chodniku)
James Monger

4

Nasz LBS ma sobotni poranny przejazd, na który często dostajemy początkujących. Wielu nie jest już młodych i nie jest szczególnie sprawnych fizycznie. Mogą zrobić 17 mil płaskiej jazdy przed lunchem. Nie martwiłbym się ilością ćwiczeń, jeśli masz miłą przerwę w środku. Dyskomfort po tylu jazdach jest większym zmartwieniem. Pozostaw wystarczającą ilość czasu, około dwóch godzin w każdą stronę, z przerwami na odpoczynek. Prawdopodobnie będziesz jechał szybciej, ale nie naciskaj zbyt mocno. Najważniejsze jest, aby dobrze się bawić, więc możesz jeździć dalej.


4

Zazwyczaj mówię ludziom, że każdy normalny zdrowy nowicjusz może bez problemu wsiąść na rower i przejechać 10 mil na godzinę, więc jeśli możesz chodzić przez dwie godziny, zatrzymać się na lunch i wrócić, możesz to zrobić przy mniejszym nakładzie pracy. Zapakuj wodę, telefon i pieniądze na lunch. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz włożyć rower do bagażnika taksówki.


1

Jeśli byłeś trochę starszy, powiedziałbym, że pracujesz nad tym przez około miesiąc, robiąc stopniowo dłuższe przejażdżki, aby dać ciału czas na dostosowanie się i powiedzieć, jak sobie radzi, ale w wieku 17 lat możesz wyzdrowieć z prawie wszystkiego. Baw się dobrze.

Nie mogę powiedzieć, ile już jeździłeś, ale może (jeśli nie jesteś tubeless) ćwiczyć zmianę mieszkania w terenie, aby mieć pewność, że masz przy sobie wszystko, czego potrzebujesz. Przejedź milę od domu, udawaj, że masz mieszkanie, a następnie zmień lub załataj rurkę tuż przy drodze.


6
Nie łataj na poboczu drogi, jeśli możesz pomóc. Wystarczy, że wrócisz do domu z zapasową tubą i łatką.
RoboKaren

@RoboKaren: To właśnie robię - poza tym, że w praktyce rzadko robię łatanie :(
PJTraill

1

To jest w stanie. Mamy gości, parę po 20 lub 30 lat, którzy wiedzą, jak jeździć na rowerze, ale nie są do tego przyzwyczajeni. Mogli iść gdzieś iz powrotem, 25 km w jedną stronę.

Zastrzeżenie:

  • Zajęło im to kilka godzin; częściowo dlatego, że zatrzymali się, kiedy tam dotarli. Ale także dlatego, że poruszają się stosunkowo wolno.
  • Pożyczyli moje rowery, które są „hybrydami” rozsądnej jakości (kilkaset euro z dobrymi oponami)
  • Przeszli częściowo utwardzoną ścieżką rzeczną, która jest zamknięta dla ruchu pojazdów, więc nie martw się o to.

Kiedy wrócili kilka tygodni później, okazało się to łatwiejsze. Wydaje mi się również, że każda droga jest łatwiejsza za drugim razem, gdy to robisz.


0

Robiliśmy takie odległości kilka razy w roku, kiedy miałem 12 lat. Po prostu odjedź, bez specjalnego przygotowania, jestem pewien, że znajdziesz coś do picia i jedzenia w pobliżu trasy, gdy tylko zechcesz ...


2
Witamy na stronie! Ponieważ pytający będzie jeździł na rowerze po mieście, z pewnością będzie mógł po drodze kupić jedzenie i napoje. Byłoby jednak dobrym pomysłem przynieść butelkę wody, aby mogli pozostać nawodnieni, zamiast czekać, aż poczują pragnienie.
David Richerby,

0

Przez rok jeździłem nim codziennie. W pierwszym tygodniu było trochę ciężko, po tym dość łatwo. Jeśli utrzymujesz normalne, zrelaksowane tempo, powinieneś być w stanie pokonać cały dystans 2x27 w około trzy do czterech godzin


3
Pojechałeś czy jechałeś? „Napęd” jest zwykle stosowany w czterokołowych pojazdach silnikowych, a nie w rowerach. I nie jestem pewien, czy to naprawdę dodaje cokolwiek do dużej liczby istniejących odpowiedzi: już wskazano, że będzie to trudny wysiłek i że zajmie to 3-4 godziny.
David Richerby,

-2

17 km to chyba niewiele. Pij dużo wody, jeśli jesteś nawodniony i wygodnie. Jeżdżę 70 km (w górę, w dół) dwa razy w miesiącu i nie wydaje mi się to trudne. To zależy od twojej kadencji i prędkości.


2
To tak naprawdę nie dodaje niczego do dużej liczby istniejących odpowiedzi. Co więcej, pytający nie mówi o przejechaniu 34 mil (17 mil w jedną stronę), czyli około 55 km.
David Richerby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.