Ocenianie pokazu rowerowego


8

Pod koniec miesiąca pomagam na Car Show, który ma nowy dział rowerów. Chcą, żebym osądził, ponieważ pracuję w branży rowerowej. Nigdy tego nie robiłem, a wszelkie zalecenia byłyby pomocne. Robimy dwie kategorie, Custom i Vintage, i potrzebuję pomocy w zakresie kryteriów oceny i sposobu jej ważenia (punkty za kategorię), a wszelkie inne porady byłyby bardzo mile widziane.


Sądzę, że w przypadku rocznika ocena będzie podobna do klasycznego samochodu.
Batman

Też tak myślę. I jestem dość dobrze obeznany ze starymi Schwinnami i innymi rzeczami, mam tylko nadzieję, że ludzie nie przyniosą wiązki drewnianych kół lub czegoś, czego nie znam zbyt dobrze ... Byłoby wspaniale widzieć, ale wymyślenie wymiernych kryteriów pozwalających stwierdzić, że jedno jest lepsze od drugiego,
byłoby dziwką

Odpowiedzi:


9

Niektóre rzeczy, które bym rozważył, niektóre mogą być zgrupowane razem. Być może inni mogą dodać więcej odpowiedzi.

Klasa niestandardowa

 • Oryginalność / kreatywność
 • Funkcja
  * Czy potrafisz jeździć częściowo komfortowo, czy to po prostu fajnie wygląda
  * Czy potrafi zrobić coś, czego normalne motocykle nie potrafią?
 • Wykorzystanie kolorów lub materiałów (może wpaść w kreatywność)
 • współczynnik WOW
 • Ogólny temat

Klasa Vintage

 • Poprawność okresu (elementy z lat 50. w cyklu z lat 50.)
 • Oryginalne części (jak najwięcej)
 • Czystość
 • Jakość lakieru / Chrome (nowa lub oryginalna)
 • Funkcja (czy wszystkie wymagane części są obecne i sprawne)

W swoim systemie punktowym zdecyduj, co chcesz oceniać, wykorzystując moją listę jako przykład, który możesz dać każdemu po 20 punktów, 5 tematów w sumie maksymalnie 100 punktów - wygrywa najwyższy wynik


1
Zwykle w klasycznych samochodach jest coś takiego, jak dobrze jeździ. Nie jestem pewien, czy możesz to zrobić na rowerze, ale nadal.
Batman

Tak, też o tym myślałem, ale nie byłem pewien, jak zastosować to do platformy rowerowej, dodałem również funkcję do klasy klasycznej.
Nate W

5

METODA Napisz kryteria oceny, zanim zobaczysz jakiekolwiek wpisy. Pomoże Ci to nie dać się zwieść rowerom, które lubisz osobiście.

WYNIK Przydziel 100 punktów każdemu uczestnikowi, powiedzmy 10 za ukończenie, 10 za właściwości jezdne / funkcjonalność, 10 za oryginalność itp. Zostaw sobie 10 punktów za współczynnik zachwytu i 10 punktów za wszystko, czego się nie spodziewałeś.

To pomoże ci być bardziej obiektywnym, powtarzalnym i być w stanie obronić swoje wyniki.

UDOSTĘPNIJ Jeśli jest kilka motocykli, rozważ zrobienie tego jako zespół tagów z kimś innym. Omówienie wyświetlacza pomoże od razu pokazać rzeczy, których możesz nie zauważyć.

CZAS Użyj timera - przydziel tyle samo czasu na ocenę każdego roweru ... nie mniej niż 2 minuty i nie więcej niż 3, na przykład, zajmie ci od 3 godzin 20 minut do 5 godzin, aby ocenić 100 motocykli. Chcesz, aby ocena odbywała się wczesnym popołudniem, aby ludzie mogli zobaczyć wstążki / nagrody. Zacznij więc oceniać od 0900.

NAGRODY Zdobądź błyszczące wstążki i certyfikaty, które zwycięzcy mogą zabrać do domu i zatrzymać. Jeśli są puchary, są one zwracane po 10 miesiącach dla zwycięzcy w przyszłym roku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.